Narciarstwo dowolne - PŚ: triumfy Ledeux i Stevensona na koniec sezonu

• Data publikacji: 27.03.2021, 15:28

Dzisiaj odbyły się ostatnie w tym sezonie zawody Pucharu Świata w narciarstwie dowolnym. Slopestyle w szwajcarskiej Silvaplanie wygrali Francuzka Tess Ledeux i Amerykanin Colby Stevenson. Ci sami zawodnicy triumfowali w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Ostatnimi zawodami w sezonie był slopestyle w Silvaplanie. Była to trzecia pucharowa runda w tej konkurencji. Start zmagań został opóźniony z powodu niekorzystnej pogody, ale na szczęście zawody doszły do skutku. Wśród kobiet triumfowała Tess Ledeux. Dla Francuzki to trzecia wygrana w tym sezonie. Pierwszy przejazd nie poszedł po myśli liderki Pucharu Świata, bo zajmowała ostatnie miejsce. W drugiej próbie otrzymała notę 88,75 i sięgnęła po zwycięstwo. Druga z wynikiem 86,50 była prowadząca na półmetku rywalizacji Sarah Hoefflin. Trzecie miejsce zajęła kolejna Szwajcarka, Mathilde Gremaud z wynikiem 83,75. W klasyfikacji generalnej Tess Ledeux wyprzedziła Kirsty Muir i Sarah Hoefflin.

5. Mathilde Gremaud (Szwajcaria) 114

Colby Stevenson także został zwycięzcą dzisiejszych zawodów i klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Amerykanin powtórzył sukces z Aspen sprzed tygodnia. Prowadził już po połowie zmagań. Później jeszcze notę 94,25 poprawił na 96,75. Drugie miejsce z wynikiem 93,00 zajął Ferdinand Dahl, który zanotował awans z 15. pozycji. Podium uzupełnił Alexander Hall z notą 92,25. Stevenson wygrał klasyfikację generalną z dużą przewagą. Zdobył 245 punktów, a drugi Dahl zgromadził 172 oczka.