Fortuna 1 Liga: wygrana Sandecji Nowy Sącz

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 27.03.2021, 15:03

Wygraną 2:1 zakończyło się spotkanie Sandecji Nowy Sącz z ŁKS-em Łódź. Bramki strzelali Kamil Ogorzały, Michal Piter-Bucko i Mikkel Rygaard. Tym samym przyjezdni nie wykorzystali potknięcia Górnika Łęczna i pozostali na trzeciej lokacie w ligowej tabeli.

W pierwszym sobotnim starciu Fortuna 1 Ligi zmierzyły się drużyny Sandecji Nowy Sącz i ŁKS-u Łódź. "Na papierze" spotkanie zapowiadało się bardzo ciekawie. Gospodarze pod wodzą Dariusza Dudka nie przegrali od dziesięciu meczów. Z kolei goście to jeden z najlepszych kadrowo zespołów, zdecydowanie nastawiony na awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

W pierwszej połowie większe zagrożenie było pod bramką przyjezdnych. Sandecja nie potrafiła jednak wypracować sobie dogodnej przewagi. W 25. minucie doszło do bardzo groźnie wyglądającego starcia pomiędzy golkiperem Dawidem Pietrzkiewiczem, a Łukaszem Sekulskim. Ten drugi upadł na murawę i karetką został przewieziony do szpitala. Chwilę później padł gol dla gospodarzy. Pięknym strzałem z woleja popisał się Kamil Ogorzały. W doliczonym czasie gry goście mogli podwyższyć prowadzenie, lecz zamykający dośrodkowanie Daniel Dziwniel uderzył tylko w boczną siatkę.

Od początku drugiej połowy gospodarze skupili się na wytrącaniu ataków gości. Ta taktyka przyniosiła skutki do 63. minuty, kiedy to Mikkel Rygaard zdobył swojego debiutanckiego gola w barwach ŁKS-u. Chwilę później mogło być już 2:1 dla przyjezdnych, gdyby nie skuteczna interwencja bramkarza po strzale Tomasza Nawotki. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, sędzia odgwizdał rzut karny po faulu na Dawidzie Błaniku. Jedenastkę na gola zamienił niezawodny Michal Piter-Bucko. Tym samym gospodarze przedłużyli serię meczów bez porażki.

Sandecja Nowy Sącz - ŁKS Łódź 2:1 (1:0)

Bramki: 33' Ogorzały, 90+1' Piter-Bucko - 63' Rygaard

Sandecja: Pietrzkiewicz - Piter-Bucko, Boczek, Dziwniel, Danek - Hajda, Chmiel, Małkowski (71' Błanik), Ogorzały (88' Ella), Kasprzak - Rubio (71' Victor)

Łks: Malarz - Nawotka, Dąbrowski, Sobociński, Klimczak - Rozwandowicz, Dominguez, Trąbka (85' Wolski), Rygaard, Gryszkiewicz (58' Marciniak) - Sekulski (30' Janczukowicz)

Żółte kartki: 43' Ogorzały, 76' Danek - 33' Trąbka, 45+1' Dąbrowski, 89' Rygaard

Sędzia: Kornel Paszkiewicz