EBLK: półfinały rozpoczęte, wygrane Arki Gdynia i CCC Polkowice
Dawid Lis

• Data publikacji: 27.03.2021, 20:43

Rywalizacja w Energa Basket Lidze Kobiet (EBLK) wchodzi w decydującą fazę. Dzisiaj rozegrane zostały pierwsze mecze półfinałowe. Po zwycięstwa sięgnęły faworyzowane zespoły gospodarzy - VBW Arka Gdynia i CCC Polkowice.

Pierwsze spotkanie półfinałowe zostało rozegrane w Gdyni. Najlepsza w sezonie zasadniczym VBW Arka zmierzyła się z zespołem FaleLokiKoki Rosmedia Basket-25 Bydgoszcz. W pierwszej połowie drużyna gości niespodziewanie toczyła wyrównaną walkę z faworytkami. Dwie pierwsze kwarty zakończyły się remisowym wynikiem i po dwudziestu minutach było 27:27. Na początku drugiej połowy Arka zanotowała serię 9:0. Bydgoszczanki walczyły, ale gospodynie na sześć minut przed końcem wypracowały dwucyfrową przewagę. Koszykarki z Gdyni pewnie utrzymały prowadzenie i wygrały 62:48. Tym samym zrobiły pierwszy krok do awansu do finału. Najlepszą zawodniczką meczu była Barbora Balintowa, która zdobyła 25 punktów, trafiając pięć rzutów za trzy punkty.

VBW Arka Gdynia - FaleLokiKoki Rosmedia Basket-25 Bydgoszcz 62:48 (14:14, 13:13, 16:10, 19:11)

Arka: Balintowa 25, Greinacher 10, Kastanek 8, Podgórna 8, Spanou 7, Miskiniene 4, Slamowa 0, Borkowska 0, Morawiec 0, Remibiszewska, Kunek

Basket-25: Evans 19, Boonstra 10, McBride 7, Michałek 6, Burdick 4, Stankiewicz 2, Zasada 0, Sobiech 0, Faleńczyk 0, Świątkowska

W drugim półfinale CCC Polkowice rywalizuje z ekipą PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski. Pierwsza kwarta dzisiejszego meczu była wyrównana i zakończyła się prowadzeniem gorzowianek 19:17. W drugiej odsłonie gry od stanu 21:21 CCC zdobyło 10 punktów z rzędu. Drużynę gości nie było stać na odpowiedź, a ekipa z Polkowic z minutę na minutę zbliżyła się do zwycięstwa. W trzeciej kwarcie dominowało nieskuteczność i zakończyła się ona wynikiem 10:6. CCC pewnie wygrało 76:60. Aż 23 punkty dla gospodyń rzuciła Aaryn Ellenberg-Wiley. Drugie mecze półfinałowe odbędą się jutro w tych samych halach.

CCC Polkowice - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski 76:60 (17:19, 27:15, 10:6, 22:20)

CCC: Ellenberg-Wiley 23, Nacickaite 18, Hampton 14, Gertchen 8, Stankowić 7, Gajda 4, Telenga 2, Kantzy 0, Grabska, Tomaszewicz

Enea: Hristova 15, Green 12, Gustafson 11, Owczarczak 8, Szott-Hejmej 6, Walker-Kimbrough 6, Kaczmarczyk 2, Matkowska 0, Dźwigalska 0, Kuczyńska.