Matchroom Boxing: Dillian Whyte pokonuje Powietkina!

• Data publikacji: 28.03.2021, 00:20

W sobotę odbył się rewanż pomiędzy Aleksandrem Powietkinem (36-2, 25 KO), a Dillianem Whytem (27-2, 18 KO). Poprzednia walka pięściarzy odbyła się w zeszłym roku, podczas której Rosjanin ciężko znokautował przeciwnika. Ten pojedynek był szansą dla Whyte’a na odegranie się.

Pierwsza runda rozpoczęła się bardzo agresywnie. Obydwaj pięściarze zdecydowanie ruszyli na siebie i chcieli jak najprędzej doprowadzić do obalenia. Broniący tytułu Powietkin zachwiał się po otrzymanym ciosie, ale udało mu się uniknąć nokdaunu. W kolejnych minutach pojedynek się wyrównał i również Dillian Whyte zaczął otrzymywać potężne ciosy. Nie przeszkodziło mu to jednak w wyprowadzaniu kolejnych kontrataków. Podobnie jak w pierwszej odsłonie pojedynku, w czwartej rundzie Powietkin został obalony, po czym sędzia przerwał walkę.

Dillian Whyte był zdecydowanie lepiej przygotowany do tego rewanżu. Od pierwszych minut atakował Rosjanina i pewnie się bronił. Po pewnym zwycięstwie Dillian Whyte zostaje nowym mistrzem WBC wagi ciężkiej. Dla doświadczonego Powietkina była to dopiero trzecia porażka w karierze.

Wyniki gali Matchroom Boxing na Gibraltarze:

Walka wieczoru:

Dillian Whyte (28-2, 19 KO) pokonał Aleksandra Powietkina (36-3, 25 KO) poprzez nokaut w czwartej rundzie.

Pozostałe walki:

Fabio Wardley (11-0, 10 KO) pokonał Erica Moline (27-7, 19 KO) poprzez nokaut w piątej rundzie.

Ted Cheeseman (17-2, 10 KO) pokonał Jamesa Metcalfa (21-1, 13 KO) poprzez nokaut w jedenastej rundzie.

Campbell Hatton (1-0) pokonał Jesusa Ruiza (0-11) po decyzji sędziów (40-36).

Michael McKinson (20-0, 2 KO) pokonał Chrisa Kongo (12-1, 7 KO) poprzez jednogłośną decyzję sędziów (97-93, 96-94, 95-94).

Nick Webb (17-2, 13 KO) pokonał Erica Pfeifera (7-1, 5 KO) poprzez nokaut w drugiej rundzie.