PGNiG Superliga: Orlen Wisła Płock lepsza od Gwardii Opole
SZYMONLABINSKI.COM

• Data publikacji: 28.03.2021, 12:15

Od piątku do niedzieli rozgrywane były mecze 18. kolejki PGNiG Superligi mężczyzn. W dwóch najciekawszych spotkaniach Orlen Wisła Płock wygrała z Gwardią Opole, a Azoty Puławy pokonały Energę MKS Kalisz. Liderem jest Łomża Vive Kielce.

Pierwsze z dwóch najbardziej interesujących spotkań tej serii gier zostało rozegrane w Orlen Arenie. Szczypiorniści Wisły pokazali, że są w stanie grać na wysokim poziomie zarówno w polskiej lidze, jak i w Lidze Europejskiej. Właśnie w tych drugich rozgrywkach we wtorek w meczu ze Sportingiem będą bronić zaliczki wywalczonej w Lizbonie. Próbą generalną przed tym rewanżem było starcie z szóstą w Superlidze Gwardią Opole. Przez większą część pierwszej połowy spotkanie było wyrównane. Od stanu 9:8 Wisła odskoczyła na 14:8 i taki wynik widniał po trzydziestu minutach. Po zmianie stron gospodarze kontrolowali przebieg rywalizacji i pewnie wygrali 28:18.

Płocczanie walczą o drugie miejsce w tabeli z Azotami Puławy. Zespół z Lubelszczyzny w ostatnich dniach pożegnał się z trenerem Larsem Waltherem. W meczu z Energą MKS-em Kalisz puławian poprowadził Robert Lis. Nowy szkoleniowiec liczył na zwycięstwo swojego zespołu w starciu z piątą drużyną tabeli. Azoty dobrze wywiązały się z roli faworyta i szybko objęły prowadzenie 6:2. W kolejnych fragmentach gry gospodarze powiększali przewagę i ostatecznie triumfowali 36:22.

Olbrzymią przewagę w tabeli ma Łomża Vive Kielce. Mistrzowie Polski sięgnęli po 19. zwycięstwo w sezonie, pokonując 40:26 MMTS Kwidzyn. Był to dla nich ostatni sprawdzian przed meczem Ligi Mistrzów z Nantes. W ramach 18. kolejki Superligi nie zostało jeszcze rozegrane spotkanie Chrobrego Głogów z Piotrkowianinem, które zostało przełożone w związku z sytuacją epidemiczną.