TAURON Liga: Radomka Radom vs. Chemik Police [ZAPIS RELACJI LIVE]
Biuro prasowe Chemik Police

• Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 28.03.2021, 16:27

W walce o triumf w siatkarskiej TAURON Lidze kobiet zostały już tylko cztery drużyny. W pierwszym spotkaniu półfinałowym mierzą się E.LECLERC Moya Radomka Radom oraz Grupa Azoty Chemik Police. Na relację LIVE z tego spotkania zapraszamy o 17:30.

E. LECLERC Moya Radomka Radom - Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (23:25, 20:25. 17:25)

Relacja na żywo

17:25 - Koniec tego spotkania! Grupa Azoty Chemik Police do wyniku 19:19 w drugim secie miała naprawdę trudny orzech do zgryzienia, ale później już poszło dużo łatwiej. Wygrana 3:0 stawia podopieczne Ferhata Akbasa w fenomenalnej sytuacji przed rewanżem.

17:23 Bardzo ładny blok Katarzyny Skorupy na Martynie Grajber, który daje minimalne zmniejszenie strat.

15:22 Kowalewska po drugiej stronie sprawdzonym sposobem do Brakocević.

14:20 Na pewno do końca Radomka nie ustąpi, a kto ma tutaj poderwać zespół do gry, jak nie Ana Bjelica. Dobry atak Serbki z użyciem bloku.

12:20 I znowu Jovana Brakocević. Niesamowita jakość Serbki w ataku. Na stronie TAURON Ligi widnieje obecnie 16 punktów na jej koncie.

10:19 Koncert gry Chemika. Siatkarki Radomki są bezradne. To już właściwie jest końcowe odliczanie do końca meczu.

10:17 Z uznaniem pokiwała głową po swoim własnym ataku Natalia Mędrzyk. Trzeba przyznać, że wejście polskiej przyjmującej w miejsce Olgi Strantzali dziś przyniosło duże pozytywy.

9:15 Ana Bjelica posyła zagrywkę w aut. Coraz wyższa przewaga policzanek.

8:12 Blok to jeden z elementów, który teraz działa w radomskim zespole. Problem w tym, że niewiele więcej dobrze funkcjonuje.

7:12 Iskrzy na linii trenerskiej. Obaj szkoleniowcy ukarani żółtymi kartkami.

6:10 Chyba pora na reakcję trenera Marchesiego. Bruna Honorio już któryś raz zatrzymana. Nie może się przełamać Brazylijka, a prowadzenie Chemika rośnie.

5:8 Pewna gra Chemika w ataku. Kowalewska na drugą linię do Brakocević, a Serbka bardzo pewnie kończy tego pipe'a.

3:6 Chyba powoli Chemik zaznacza zdecydowaną przewagę w każdym elemencie. Zablokowana Bruna Honorio.

3:4 Ratuje Justyna Łukasik świetnym blokiem na Brakcoević ten trzeci punkt.

2:2 Miały okazję na udaną kontrę policzanki i wyjście na dwupunktowe prowadzenie, ale jednak remis i Radomka nie daje rywalkom odskoczyć.

0:1 Trzeciego seta zaczyna blokiem Agnieszka Kąkolewska.

20:25 - JOVANA BRAKOCEVIĆ-CANZIAN! Kapitalna końcówka Serbki w drugim secie i pewna wygrana Chemika, który jest o krok od prowadzenia 1:0 w półfinałowym pojedynku do dwóch wygranych zwycięstw.

20:23 Jovana Brakocević z prawego skrzydła załatwia sprawę i wyprowadza Chemik na trzy punkty przewagi. Ciężko już będzie gospodyniom wrócić do tej partii...

19:21 Wraca Chemik na dwa punkty przewagi po ataku Mędrzyk. Trochę za mało ofensywnego zdecydowania w szeregach Radomki.

19:19 A jednak dogoniła Radomka i znowu może być zacięta końcówka.

17:19 Trzyma Chemik tę przewagę. Tuż przed 20 punktem jest trochę inaczej, jak w pierwszej partii, gdy wynik był remisowy.

16:17 To jest właśnie Katarzyna Skorupa! Kapitalne rozegranie na czystą siatkę do Honorio. Radomka tanio tu jeszcze skóry nie sprzeda.

14:16 Dwie przechodzące zagrywki wykorzystane na siatce przez siatkarki z Polic i diametralnie zmienia się obraz tego seta. Przypomnijmy - było już 13:8 dla Radomki.

14:14 Często spotykają się dziś na siatce rodaczki - Bjelica i Brakocević. Która Serbka po tym meczu będzie w lepszym nastroju? Na razie Chemik dogonił Radomkę i jest remis.

13:12 Kapitalny okres gry Chemika! Cztery punkty z rzędu i przyjezdne wracają do tego seta. Trochę błędów Radomki, chwila nieuwagi i trener Marchesi musi prosić o czas.

13:8 Efektowny atak Olgi Strantzali na czystej siatce, po czym... dotknięcie siatki i kolejny punkt dla Radomki.

11:8 Trochę maleje przewaga Radomki. Chemik tego seta bez walki nie odda. Teraz jednak idealny atak Samary Rodrigues.

9:6 Na kłopoty Jovana Brakocević. Jeśli Chemikowi nie będzie szło, sporo piłek może być kierowanych przez Kowalewską do strefy Serbki.

8:4 As serwisowy Justyny Łukasik! Takiej przewagi jednej z drużyn w tym meczu jeszcze nie było.

6:3 Zdecydowanie lepiej bronią teraz gospodynie, nic łatwo nie wchodzi Chemikowi.

5:2 Indy Baijens myli się w ataku ze środka. Dobrze teraz grają radomianki. W kolejnej akcji Ana Bjelica blokuje swoją rodaczkę Brakocević i mamy trzy punkty przewagi dla Radomki.

1:1 Początkiem drugiej partii dwa bloki - po jednym dla każdej ze stron. Czy znowu żadna z drużyn aż do końca seta nie narzuci swoich warunków gry?

23:25 Miały kontrę na wyrównanie (24:24) siatkarki z Radomia, ale Ana Bjelica trafia w blok rywalek i set kończy się wygraną Chemika. Tu jednak jest tyle walki, że można przewidywać więcej, niż 3 sety.

22:24 Kąkolewska z zagrywki w siatkę, ale jeszcze dwa setbole przed Chemikiem.

21:23 Bruna miała szansę zrehabilitować się po długiej akcji w kontrataku, ale posłała piłkę w aut. Dwa punkty przewagi Chemika tuż przed zagrywką Agnieszki Kąkolewskiej. Trener Marchesi prosi o czas.

21:22 Bruna Honorio była bardzo blisko asa serwisowego, ale piłka spłaszczyła się tuż za linią.

20:20 I w odpowiedzi to samo robi Natalia Mędrzyk. Ależ ciekawie będzie w koncówce tego seta.

20:18 Bardzo ważny moment seta. Izabela Bałucka zagrywa serwis punktowy i wyprowadza Radomkę na dwa punkty różnicy.

18:17 I znowu Ana Bjelica - tym razem z sytuacyjnej piłki. Trafiła idealnie w okolice linii końcowej.

17:16 Kolejna zacięta akcja na boisku w Radomiu. W końcu piłka wędruje do Any Bjelicy, a ta kończy z drugiej linii.

16:14 Atak Bruny Honorio wyprowadza Radomkę na prowadzenie, ale większą część roboty kapitalnym rozegraniem robi Katarzyna Skorupa. Ależ to jest ważna poznać tego zespołu. Czas dla Ferhata Akbasa.

14:14 Świetnie działają dziś środkowe w obu zespołach i często są angażowane do gry, tak jak przed chwilą Justyna Łukasik. Nadal wynik kręci się wokół remisu.

12:12 Zmienia się sytuacja. Miały radomianki dwa punkty przewagi, a tu po dobrym bloku Kąkolewskiej z powrotem remis.

10:10 Atak za atak - to wykorzystany środek, to skrzydło. Jovana Brakocević na remis. Nadal żadna z drużyn nie ma wyraźnej przewagi.

8:8 - I już remis. Najpierw atak z obejścia Indy Baijens, później blok dwójki Kowalewska / Kąkolewska. Lepszy fragment przyjezdnych, ale dobrze się ogląda ten zacięty mecz.

7:5 Słaby początek Martyny Grajber w tym meczu. Druga nieudana akcja, a jej pewnie bardzo zależy na dobrym występie, gdyż obchodzi dziś swoje 26-te urodziny.

6:4 Lepszy fragment gospodyń, które wykorzystują mocne skrzydła. Już w mecz weszła Bruna Honorio, a i Samara Rodrigues nie próżnuje. Dwa punkty przewagi Radomki.

4:4 Pierwsza zacięta akcja po obu stronach siatki. Ostatecznie Grajber zagrywa w siatkę i jest remis.

2:3 Ana Bjelica to spore wzmocnienie siatkarek z Radomia przed końcówką sezonu. To ona zdobywa kolejny punkt dla Radomki.

1:3 Pierwszy skład to oczywiście siatkarki Chemika, drugi to 6-tka z Radomia. Ruszamy ze spotkaniem od pierwszego punktu dla Radomia, ale bardzo dobrze odpowiada Chemik. Dwie mocne zagrywki Strantzali i jest 1:3

0:0 Rodrigues de Almeida, Bałucka, Honorio, Bjelica, Łukasik, Skorupa - Witkowska (L)

0:0 Grajber, Kowalewska, Brakocević, Kąkolewska, Baijens, Strantzali - Maj-Erwardt (L)

0:0 Drużyny właśnie ustawiły się na boisku i następuje prezentacja. Po niej poznamy obie 6-tki, a później siatkarki z Radomia i Polic przystąpią do gry.

Mimo, że w fazie zasadniczej TAURON Ligi wyżej uplasowała się ekipa z Radomia, faworytkami tego meczu wydają się policzanki. Czy to się potwierdzi? Na relację LIVE zapraszamy od 17:30.