Piłka Nożna - el. MŚ: wyjazdowe zwyciestwo Francuzów

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 28.03.2021, 17:30

Francja wygrała wyjazdowy mecz z Kazachstanem w ramach eliminacji Mistrzostw Świata w Katarze. Na zwycięstwo 2:0 złożyła się bramka Ousmane Dembele i samobójcze trafienie Sergija Maliy'ego. W 75. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Kylian Mbappe.

Aktualni mistrzowie globu zaczęli eliminacje od falstartu. Trójkolorowi tylko zremisowali na własnym stadionie z Ukrainą. Didier Deschamps zdecydował się na wiele roszad w składzie. Z wyjściowej jedenastki z pierwszego meczu pozostali tylko Antoine Griezmann i Hugo Lloris. Z kolei dla gospodarzy było to inauguracyjne spotkanie w kwalifikacjach.

Od początku pojedynku goście mieli kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Ich przewaga jednak nie przeradzała się w znaczącą ilość groźnych okazji do zdobycia gola. Oba trafienia padły w pierwszej połowie. Najpierw skutecznie uderzył Ousmane Dembele, a w 44. minucie niefortunnie interweniował Sergij Maliy, pakując piłkę do własnej siatki.

Co ciekawe w drugiej połowie goście zanotowali dwukrotnie większą ilość oddanych strzałów, a żaden z nich nie znalazł drogi do bramki. Najlepsze okazje mieli Kylian Mbappe, który zmarnował jedenastkę i ponownie Dembele. Znakomicie spisywał się golkiper Kazachów Aleksandr Mokin, który wyszedł zwycięsko ze wszystkich tych sytuacji. Trzy punkty dały Trójkolorowym wirtualne prowadzenie w grupie D. Drugą kolejkę kończyć będzie wieczorne starcie Ukrainy z Finlandią.

Kazachstan - Francja 0:2 (0:2)

Bramki: 29' Dembele, 44' Maliy (s.)

Kazachstan: Mokin - Bystrov, Erlanov, Maliy, Alip, Valiullin (83' Samorodov)- Muzhikov (65' Vorogovskiy), Tagybergen, Vassiljev (88' Astanov), Nurgaliyev (83' Karimov) - Fedin (65' Tungyshbayew)

Francja: Lloris - Dubois, Lenglet, Zouma, Digne - Pogba (60' Rabiot), Ndombele (82' Sissoko), Lemar, Griezmann (59' Ben Yedder), Martial (59' Mbappe) - Dembele (90' Coman)

Żółta kartka: 88' Dembele

Sędzia: Aleksiej Kulbakow