TAURON Liga: Developres SkyRes Rzeszów vs. ŁKS Commercecon Łódź [ZAPIS RELACJI LIVE]
Biuro Prasowe Developres SkyRes Rzeszów

TAURON Liga: Developres SkyRes Rzeszów vs. ŁKS Commercecon Łódź [ZAPIS RELACJI LIVE]

  • Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 29.03.2021, 19:20

Po wczorajszym zwycięstwie Grupy Azoty Chemika Police nad E.LECLERC Moyą Radomką Radom, w poniedziałek do gry wkracza druga półfinałowa para TAURON Ligi. W Rzeszowie miejscowy Developres zmierzy się z ŁKS Commercecon Łódź. Na relację zapraszamy od 17:30.

 

Developres SkyRes Rzeszów - ŁKS Commercecon Łódź 0:2 (25:27, 23:25, 23:25)

Relacja na żywo

23:25 - KONIEC MECZU! Nie udało się obronić ataku ataku Katariny Lazović i to Serbka kończy ten mecz, a chwile później zostaje najlepszą zawodniczką meczu! Sensacja? Pewnie nie, ale niespodzianka jak najbardziej. ŁKS Commercecon Łódź o jeden mecz od finału.

22:24 Piłka meczowa dla ŁKS-u! Gruzinka znowu w skutecznym ataku.

22:23 Cóż za akcja! Przegrały wygraną akcję łodzianki i jeszcze Developres jest w grze.

20:22 Anna Kalandadze. Znakomita zmiana w tym trzecim secie. Weszła gdy ŁKS-iankom wybitnie nie szło, a teraz są one na dobrej drodze do wygrania seta i meczu.

18:21 Cóż za mecz Zaroślińskiej-Król. Kolejny rewelacyjny atak atakującej ŁKS-u. Coraz bliżej wygranej ŁKS.

18:20 Nie osiągnęły przewagi dwóch punktów poprzednio, ale... robią to teraz. Kolejny blok łodzianek.

18:18 Czeka nas kolejna zacięta końcówka? Teraz łodzianki miały kapitalną sytuację na wyjście na dwa punkty prowadzenia, ale popełniły błąd nieporozumienia.

16:17 Kapitalna walka łodzianek w akcji przy remisie 16:16. Ostatecznie kończy Katarina Lazović i prowadzenie już jest przy ŁKS-ie.

15:15 Anna Kalandadze zalicza znakomite wejście. Kolejne świetne wejście tej zawodniczki.

14:14 I REMIS! Zaczynamy trzecią partię od nowa, a ŁKS znowu sprawia wrażenie mocniejszego.

14:13 I znowu coś ruszyło w zespole ŁKS-u - z trzech punktów przewagi zostało już tylko jedno oczko.

14:11 Zmienia trener Michal Masek. Na boisku Anna Kalandadze, która w tym sezonie, gdy tylko grała, dawała całkiem dużo jakości.

13:9 Dziś nawet w słabszych momentach Jelena Blagojević dała dużo jakości w zagrywce rzeszowianek. Tak też zrobiła i teraz.

11:8 Troszkę popsuła się zagrywka w zespole z Łodzi i na tym też cierpi cała gra, bo nie da się odrzucić rywalek od siatki.

9:7 Klaudia Alagierska kończy piłkę po stronie ŁKS-u.

8:5 Alexandra Lazić zalicza punktową zagrywkę, błąd w przyjęciu Magdaleny Saad. Odbudowują przewagę rzeszowianki.

6:4 Dwa punkty z rzędu ŁKS-u. Prowadzący w meczu zespół ładnie ściga rywala.

6:2 Czyżby jakaś zmiana u rzeszowianek zaszła też w głowach? Teraz wyglądają dużo lepiej, niż w pierwszych dwóch setach. Zablokowana Nadja Ninković i cztery punkty różnicy.

4:1 Bardzo ryzykują dziś na zagrywce łodzianki. To się na razie opłaciło, choć początek trzeciego seta na razie słabszy.

2:0 Bardzo zacięty jest ten mecz, ale większą dozę jakości i szczęścia mają w końcówce łodzianki. Czy to się odwróci? Na razie dwa punkty zdobywają rzeszowianki.

23:25 - Katarzyna Zaroślińska-Król kończy seta! Na pewno nie jest to sensacja, ale niespodzianka już na pewno. ŁKS o krok od pewnego zwycięstwa w trzech setach.

23:24 Dobry moment Lazić, która jeszcze trzyma Developres w tej partii. Czy uda się jednak doprowadzić do remisu? Zanim się o tym przekonamy, przerwa dla Michala Maska.

21:24 Dwa razy zatrzymana Rasińska - za drugim razem definitywnie i skutecznie, później w kolejnej akcji blok na Blagojević i piłka setowa dla ŁKS-u.

21:22 Znowu przegrywał ŁKS i wrócił na prowadzenie. Znakomita kontra przyjezdnych, trudna piłka do Wójcik i ta kończy. Przy jednym punkcie straty Stephane Antiga prosi o czas.

19:20 Źle to wygląda dla rzeszowianek, ale jeszcze walczą. Trzyma je na wyniku Jelena Blagojević. ŁKS na ten moment faworytem tej końcówki.

18:18 I znowu remis. Złe przyjęcie Lazić, później dostała trudną piłkę na naprawienie błędu, ale atakuje w aut.

18:16 Nie prowadziły rzeszowianki w tym secie różnicą dwóch punktów, a teraz to się udaje. Blok Efimienko-Młotkowskiej na Zaroślińskiej-Król i o czas prosi trener Michal Masek.

16:15 Odwraca się sytuacja. Dobra zagrywka Alexandry Lazić i skończona piłka przechodząca - dzięki temu rzeszowianki wychodzą na prowadzenie.

13:14 Wynik w okolicach remisu. Znowu podgonił Developres, ale nic tu łatwo nie przychodzi gospodyniom.

11:13 Znowu długa akcja, w której obie strony miały szansę. W końcu bardzo trudną piłkę w siatkę posyła Fidon-Lebleu i znowu dwa punkty przewagi przyjezdnych.

11:10 Kończy piłkę Kiera Van Ryk. Zdecydowanie lepszy drugi set w wykonaniu tej siatkarki.

10:9 Obejmują rzeszowianki skromne prowadzenie w tym secie, ale widać, że tym razem pilnują wyniku.

8:8 Miały dwa punkty przewagi na swoim koncie łodzianki, ale już jest remis. W tym secie tak wyraźnej przewagi, jak w poprzedniej partii raczej nie będzie.

6:7 Nieporozumienie u jednych, nieporozumienie u drugich, a z tego wyszedł przypadkowy punkt ŁKS-u.

5:5 Sporo długich i zaciętych akcji w tym secie. Raz na korzyść jednych, raz na korzyść drugich.

3:3 Kapitalny atak Aleksandry Wójcik między blokiem rzeszowianek.

2:2 Skończony atak przez Juliette Fidon-Lebleu. Problem po ostatniej akcji ma Ola Wójcik, ale chyba wszystko dobrze z przyjmującą ŁKS-u.

0:1 Przez większą część pierwszego seta to ŁKS przeważał i mimo problemów w końcówce wygrał pierwszą partię. Drugą też zaczyna od zdobytego punktu.

25:27 - Miały w końcówce problemy, ale skończyły! ŁKS prowadzi w Rzeszowie 1:0, a wszystko w pierwszym secie zagrywką przypieczętowała Katarzyna Zaroślińska-Król.

25:25 Miały szanse łodzianki na skończenie tego seta, ale zablokowana Ola Wójcik.

24:25 Przy próbie wybloku zderzyły się dwie zawodniczki z Rzeszowa i wpadły w siatkę. Dłuższa chwila przerwy.

24:24 I już remis! Efimienko-Młotkowska idealnie wyczuła akcję łodzianek i postawiła blok na środku.

22:24 I znowu blok ratuje łodzianki! Tym razem zatrzymana Blagojević i przynajmniej dwie piłki setowe dla przyjezdnych.

22:23 Jelena Blagojević kończy kontrę w akcji, którą ŁKS też mógł zakończyć na swoją korzyść. Drugi czas dla trenera Maska. Jego zespół ma inicjatywę, ale wynik jeszcze nie jest pewny.

20:22 Katarzyna Zaroślińska-Król trzyma przewagę łodzianek. Znakomity atak z prawego skrzydła polskiej atakującej.

19:20 Było sześć punktów przewagi, jest tylko jeden. Zablokowana Nadja Ninković na skrzydle i robi się problem. Przewaga bardzo stopniała.

17:20 Świetne zagrywki Fidon-Lebleu i czas dla trenera Michala Maska, który będzie musiał przemówić do swoich siatkarek. Trzy punkty to jeszcze bezpieczna przewaga, ale przyjezdne muszą uważać.

14:20 W międzyczasie zmiana w zespole z Rzeszowa. Pojawiła się Anna Kaczmar, która pierwszą akcję wrzuciła pod rękę do Polańskiej, ale ta się myli...

13:18 I kolejne słabsze ogniwo w zespole z Rzeszowa: Fidon-Lebleu zablokowana przez łódzkie siatkarki.

12:16 Kapitalny atak Aleksandry Wójcik. Sytuacyjna piłka i bardzo precyzyjny atak w linię końcową boiska - powrót do czterech punktów przewagi. Wytrzyma to ŁKS?

11:14 Wreszcie kończy Kiera Van Ryk. Może to odblokuje tę zawodniczkę w dzisiejszym meczu. Do tego w kolejnej akcji punkt dokłada z zagrywki Jelena Blagojević i straty znowu zmniejszone.

7:13 Bardzo słaby atak Kiery Van Ryk. Na razie w ogóle nie idzie jej gra i generalnie skrzydła w zespole z Rzeszowa bardzo kuleją.

6:11 Znowu trzy punkty z rzędu łodzianek. Tym razem punkt blokiem zdobywa Klaudia Alagierska.

6:8 Udało się zdobyć trzy punkty z rzędu - m.in. dzięki znakomitej zagrywce Juliette Fidon-Lebleu.

3:8 Daleko w aut Kiera Van Ryk i to dobry moment do wzięcia czasu przez Stephana Antigę. Czy to pomoże gospodyniom otrząsnąć się z początkowego szoku?

2:6 Kolejny znakomity blok łodzianek i ponownie punkt w tej sytuacji zdobywa Nadja Ninković. Przyjezdne znakomicie funkcjonują w tym elemencie, a jeszcze utrudniają rywalkom grę kąśliwą zagrywką.

2:4 Sporo chaosu po obu stronach. Na razie bardzo nierówny mecz obu zespołów, choć zdecydowanie lepiej pokazują się łodzianki.

1:3 Świetny blok Nadji Ninković na Juliette Fidon-Lebleu i to ŁKS obejmuje inicjatywę w tym meczu.

1:1 Najpierw punkt zdobyty przez Blagojević, po chwili długa wymiana, trochę chaosu po obu stronach, ale kończą siatkarki ŁKS-u.

0:0 Pierwsza 6-tka ŁKS-u: Bongaerts, Alagierska, Wójcik, Zaroślińska-Król, Ninković, Lazović, Saad (libero).

0:0 Pierwsza 6-tka Developresu: Krajewska, Efimienko-Młotkowska, Blagojević, Van Ryk, Polańska, Fidon-Lebleu, Krzos (libero)

0:0 Oba zespoły już na prezentacji. Rzeszowianki z łodziankami zmierzyły się w tym sezonie dwukrotnie. Oba zespoły wykorzystały atut własnego boiska. 6 listopada 2020 roku Developres wygrał 3:0, podczas gdy 7 lutego 2021 roku ŁKS wygrał po tie-breaku.

Starcie zwycięzcy sezonu zasadniczego z Rzeszowa z czwartą drużyną tej fazy - teoretycznie rzeszowianki są zdecydowanymi faworytkami i nie powinny mieć problemów ze zwycięstwem w meczu u siebie, ale wszystko się może zdarzyć. Relacja ze spotkania od 17:30.

Radosław Kępys – Poinformowani.pl

Radosław Kępys

Mam 30 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wcześniej od 2015 roku pisałem dla igrzyska24.pl. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo, pływanie, siatkówkę i siatkówkę plażową, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.