Piłka Nożna: reprezentacja U-21 - Polska przegrywa w meczu towarzyskim z Austrią

• Data publikacji: 29.03.2021, 17:00

Po piątkowym zwycięstwie 7:0 z Arabią Saudyjską, młodzieżową reprezentację Polski czekał kolejny mecz towarzyski. Tym razem podopieczni Macieja Stolarczyka mierzyli się z Austrią w hiszpańskim San Pedro del Pinatar.

Praktycznie od samego początku to Austriacy dyktowali tempo gry. W 19. minucie po rzucie wolnym z lewej strony Polacy nie spisali się najlepiej w defensywie. Zabrakło stanowczej interwencji, do piłki dopadł Adamu i wykończył akcję prostym strzałem. Wynik został otwarty, lecz ledwie moment później już uległ zmianie. Ponownie Austriacy zdołali wykorzystać szansę ze stałego fragmentu gry - po rzucie rożnym z lewego narożnika to znowu Adamu dopadł do piłki jako pierwszy, główką kierując piłkę do siatki. Polacy mieli kilka okazji, ale jedynym pokonanym bramkarzem w pierwszej części spotkania pozostawał Jakub Stolarczyk.

Drugą połowę zainaugurowało multum zmian po obu stronach, a więc dość pospolity zabieg w towarzyskich meczach młodzieżówek. Niestety więcej niż na boisku działo się właśnie przy jego liniach, bowiem poza próbą strzelecką Sulzbachera grę zdominowały pojedynki w środku pola. Polakom brakowało składnie przeprowadzonych akcji, przeważały raczej niemrawe próby indywidualne. W końcowych minutach udało się jeszcze nieco docisnąć rywala, ale nowowprowadzony bramkarz Austriaków, Jenciragić spisał się między słupkami bezbłędnie. Śmiało można rzec, że drugie czterdzieści pięć minut gry, obaj szkoleniowcy poświęcili na eksperymentowanie swoją kadrą, podchodząc do spotkania z raczej luźnym nastawieniem.

Ostatni test reprezentacji U21 przed rozpoczęciem eliminacji do Mistrzostw Europy nie przebiegł najlepiej. Austriacy dość sprawnie wypunktowali wszystkie mankamenty zespołu Macieja Stolarczyka, ale miejmy nadzieję, że da to do myślenia szkoleniowcowi, który wyciągnie wnioski z obu rozegranych ostatnio spotkań. Młodzieżowcy zmagania w eliminacjach zaczną 3 września od meczu z Łotwą.

Austria - Polska 2:0 (2:0)

Bramki: Adamu 19', 22'

Austria: Hedl (46' Jenciragić) - Daniliuc, Klarer (70' Greiml), Gerhofer (46' Nemeth), Demaku (70' Seiwald) - Auer (86' Taferner), Wimmer (46' Sulzbacher), Aiwu - Adamu (70' Shabanhaxhaj), Schmid (86' Prass), Ballo (46' Anselm)

Polska: Stolarczyk - Kiwior, Walukiewicz, Kruk (82' Nawrocki), Karbownik (73' Grabowski) - Bogusz (66' Marchwiński), Biegański (46' Praszelik), Żurawski (66' Smoliński), Kamiński (73' Szymczak) - Białek (66' Kocyła), Benedyczak (73' Szelągowski)

Żółte kartki: Daniliuc, Klarer