CS:GO: Team Kinguin odpada z Minora

• Data publikacji: 20.07.2018, 21:52

Team Kinguin przegrał oba mecze w fazie grupowej Minora i kończy swoją przygodę z turniejem. Sprout i Red Reserve okazały się silniejszymi drużynami i to one powalczą o miejsce na Majorze w Londynie.

W pierwszym pojedynku Sprout nie pozostawiło złudzeń Team Kinguin. Świetna forma Spidiego i denisa skutkowała szybkim zwycięstwem niemieckiej formacji. Polacy bardzo źle rozpoczęli minora i musieli nastawiać się na co najmniej jeszcze 2 mecze BO3 by zostać awansować dalej.

Team Kinguin - Sprout 9:16 (2:13; 7:3)

Drugi mecz Kinguin musiało grać o życie z Red Reserve. Szwedzi przegrali ze swoimi rodakami z NiPu i musieli grać o wszystko z Polakami w systemie BO3. Pierwszą mapą był Cache, wybrany przez RR. Polacy znowu byli zdecydowanie gorszą drużyną, a Szwedzi byli w stanie wygrać niemal każdy clutch (disco doplan 1vs4). Wynik? 16:10 dla Red Reserve.

Drugą mapą był Dust 2, wybrany przez Team Kinguin. Polacy bardzo dobrze kontrolowali sytuacje na mapie, skutecznie atakowali bombsite'y i zbudowali pokaźną przewagę aż 9 rund. Red Reserve było jednak w stanie wrócić do meczu i doprowadzić do dogrywki po tym, jak wygrali dziewięć rund z rzędu. Polacy przy wyniku 15:14 mieli przewagę trzech zawodników, ale błędne decyzje drużynowe spowodowały, że dogrywka musiała wyłonić zwycięzce. W doliczonych sześciu rundach Red Reserve z małym problemami udało się rozprawić z Polakami, mimo fantastycznej dyspozycji reatza (36 fragów). Team Kinguin niestety stracił szanse na wyjazd na Majora w Londynie i kończy swoją przygodę już na fazie grupowej Minora.

Team Kinguin - Red Reserve 0:2 (10:16; 17:19)