ME: dwie pary pozostają w walce o medale

• Data publikacji: 20.07.2018, 23:22

W piątek odbyły się mecze pierwszej i drugiej rundy fazy pucharowej mistrzostw Europy w siatkówce plażowej. Tego dnia pożegnaliśmy kolejną parę biało-czerwonych.

Z grupy w turnieju męskim awansowały trzy nasze pary. Dwie z nich rozgrywały swoje mecze w piątek. Pauzowali Bartosz ŁosiakPiotr Kantor, którzy wygrali swoją grupę i zaczną rywalizację od 1/8, czyli do grania wracają w sobotę.

W piątek w pierwszej rundzie w Hadze zagrali Mariusz PrudelJakub Szałakiewicz. Rywalami Polaków była para Thiercy/Gauthier-Rat z Francji. Biało-czerwoni pewnie wygrali pierwszą partię, w drugiej okazali się jednak minimalnie słabsi i musieli walczyć w tie-breaku. Decydujący set przechylili na swoją korzyść i wygrali go także dość łatwo. Tym samym znaleźli się w następnej szesnastce turnieju, ale to nie oznaczało dla nich końca gry w piątek.

Według harmonogramu dwa mecze 1/8 miały odbyć się jeszcze w piątek. Po losowaniu okazało się, że to właśnie nasza para rozegra kolejny mecz. Tym razem na Prudla i Szałankiewicza czekali Smedins i Samoilovs. Łotysz w obu setach byli lepsi, choć nie wygrywali dużą przewagą. Jednak to nasi rywale awansowali do czołowej ósemki, a kolejna para biało-czerwonych zakończyła swój udział.

W piątek grali także Grzegorz FijałekMichał Bryl. Oni zmierzyli się z rywalami z Turcji - Giginoglu/Gögtepe. I nie mieli żadnych problemów z awansem do kolejnej rundy. W obu setach pokonali przeciwników 21:12 i są w najlepszej szesnastce. Jednak w 1/8 Polacy zmierzą się z parą Herrera/Gavira.

Do gry wracają także Bartosz Łosiak i Piotr Kantor. Oni czekali na rywala, a los sprawił, że w walce o najlepszą ósemkę będą musieli zmierzyć się z Holendrami - Varenhorstem i Bouterem.

Wyniki Polaków:

Thiercy/Gauthier-Rat (Francja) - Prudel/Szałankiewicz (Polska) 1:2 (14:21, 21:18, 8:15)
Fijałek/Bryl (Polska) - Giginoglu/Gögtepe (Turcja) 2:0 (21:12, 21:12)
Smedins/Samoilovs (Łotwa) - Prudel/Szałankiewicz (Polska) 2:0 (21:19, 21:18)