Piłka nożna - el. MŚ: Hiszpania pokonała Kosowo
Александр Подгорчук / commons.wikimedia.org

• Data publikacji: 31.03.2021, 22:37

W środę, 31 marca, rozegrano mecze 3. kolejki eliminacji do Mistrzostw Świata w Katarze w 2022 roku. Hiszpanie na Estadio Olimpico w Sewilli podejmowali Kosowo. Zwycięsko z tego pojedynku wyszli gospodarze, którzy wygrali 3:1. Bramki dla Hiszpanii strzelali Dani Olmo, Ferran Torres i Gerard Moreno.

Od początku meczu zdecydowaną przewagę mieli gospodarze, jednak nic z niej nie wynikało. Pierwszą groźniejszą sytuację obejrzeliśmy dopiero w 22. minucie meczu, kiedy to świetne podanie w polu karnym otrzymał Alvaro Morata (Hiszpania). Zawodnik Juventusu zdecydował się na płaski strzał, ale świetnie obronił go Samir Ujkani (Kosowo). W 34. minucie Jordi Alba (Hiszpania) znalazł na krawędzi pola karnego Daniego Olmo (Hiszpania), do którego podał piłkę, a ten nie zastanawiając się długo huknął na bramkę, a futbolówka wpadła do siatki w prawnym górnym rogu bramki.

Tuż po wznowieniu gry Ferran Torres (Hiszpania) dopadł do piłki w polu karnym, minął obrońców i znalazł się sam na sam z bramkarzem gości. Hiszpan zdecydował się na silny strzał w lewy dolny róg bramki i pokonał Ujkaniego. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy prowadzenie mogli podwyższyć gospodarze. Morata z krawędzi pola karnego huknął na bramkę, ale fenomenalną interwencją popisał się bramkarz Kosowa.

Druga połowa mogła bardzo dobrze rozpocząć się dla Hiszpanów, jednak swoją okazję ponownie zmarnował Morata, który znalazł się na bardzo dobrej pozycji w polu karnym, ale jego uderzenie zablokował jeden z obrońców. Kilka chwil później Torres dostał podanie przed bramkę rywali, ale jego strzał w środek bramki bezproblemowo wybronił Ujkani. Po dziesięciu minutach ponownie okazję miał zawodnik Manchesteru City. Jednak ponownie jego uderzenie w środek bramki obronił Ujkani.

W 70. minucie fatalny błąd popełnił Unai Simon (Hiszpania), który skierował piłkę do Besara Halimiego (Kosowo). Pomocnik gości bez większego namysłu oddał silny strzał z dużej odległości i wpakował futbolówkę do bramki Hiszpanów. W 75. minucie gospodarze wykonywali rzut rożny. Do piłki podszedł Koke (Hiszpania) i świetnym dośrodkowaniem w pole karne znalazł Gerarda Moreno (Hiszpania), którzy pięknym strzałem głową w prawą stronę zdobył trzecią bramkę dla swojej drużyny.

Kilka minut po trzeciej bramce kolejną doskonałą okazję zepsuł Torres. Hiszpan odebrał genialne podanie i znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale piłka po jego strzale przeleciała daleko obok słupka. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry dobrą sytuację mieli goście. Piłkę otrzymał stojący w polu karnym Lirim Kastrati (Kosowo), ale jego strzał przeleciał tuż nad poprzeczką.

Hiszpania - Kosowo 3:1 (2:0)
Bramki: 34' Olmo, 36' Torres, 75' Moreno - 70' Halimi

Hiszpania: Simon - Alba, Martinez, Garcia (86' Ramos), Llorente - Koke, Busquets (82' Rodri), Pedri (68' Ruiz) - Olmo (82' Canales), Morata (68' Moreno), Torres

Kosowo: Ujkani - Aliti, Dresevic, Vojvoda - Kololli (57' Zeneli), Kryeziu, Halimi (83' Voca), Hadergjonaj - Celina - Muriqi, Rashica (55' Kastrati)

Żółte kartki: 49' Kryeziu
Sędzia: Jakob Kehelt