Tauron Liga: Chemik Police - Radomka Radom [ZAPIS LIVE]

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 01.04.2021, 22:50

Przed zawodniczkami Grupy Azoty Chemika Police szansa na przypieczętowanie swojego awansu do finału TAURON Ligi. Policzanki w drugim meczu półfinałowym na własnym terenie zmierzą się z drużyną E.LECLERC Moya Radomki Radom. Zespół Chemika ma w tym momencie łatwiejszą drogę do awansu, ponieważ pokonał Radomkę w pierwszym starciu. Na relację live z tego spotkania zapraszamy tuż przed 20:30.

Grupa Azoty Chemik Police - E.LECLERC Moya Radomka Radom 3:1 (22:25, 25:18, 25:23, 26:24)

Relacja na żywo

Podopieczne trenera Ferhata Akbasa o złoty medal TAURON Ligi zmierzą się ze zwycięzcą pary ŁKS Commercecon Łódź - Developres SkyRes Rzeszów. Już teraz zapraszamy na jutrzejsze starcie półfinałowe pomiędzy tymi drużynami i dziękujemy za dziś!

Radomka Radom walczyła do końca, ale to ekipa Chemika Police powalczy o obronę tytułu Mistrzyń Polski sprzed roku.

Statuetka MVP oczywiście dla Natalii Mędrzyk, która fenomenalnie dziś spisywała się na boisku.

26:24 - Kończy to nie kto inny jak Natalia Mędrzyk! Grupa Azoty Chemik Police melduje się w finale TAURON Ligi!

25:24 - Indy Baijens jednak pewnie punktuje w kolejnej akcji i drugą piłkę meczową mają policzanki!

24:24 - Podwójny blok Chemika Police dał na chwilę ostatni punkt gospodyniom., jednak sprawdzał tę akcję trener Marchesi i policzanki dotknęły siatki.

24:23 - Bruna Honorio myli się jednak na zagrywce, a Martyna Grajber atakiem daje piłkę meczową gospodyniom!

22:23 - Duet Łukasik-Honorio znów punktuje i Radomka wychodzi na prowadzenie!

22:21 - Niebezpieczny upadek Marleny Kowalewskiej zakończony dotknięciem siatki zmusza Ferhata Akbasa do wzięcia przerwy dla swojego zespołu. Znów szykuje się emocjonująca końcówka.

22:20 - Jovana Brakocević też prezentuje wysoką skuteczność w ataku, ale oddaje tym samym Bruna Honorio.

21:19 - Duet Honorio-Łukasik z pewnością jest filarem ekipy Radomki w tej partii, a teraz te siatkarki zdobywają kolejne punkty.

21:17 - Teraz z kolei wymiana skutecznych ataków obu zespołów.

20:16 - Zepsute zagrywki po obu stronach siatki.

19:15 - Ana Bjelica atakuje ponad potrójnym blokiem policzanek, za to później Natalia Mędrzyk popisuje się dokładnym przyjęciem i mocnym atakiem.

18:14 - Świetny atak po prostej Bruny Honorio, ale Samara Rodrigues popełnia błąd w kolejnej akcji.

17:13 - Walka po stronie Radomki zakończona atakiem Bjelicy. Niestety błąd w serwisie popełnia Honorio.

16:12 - Tym razem Mędrzyk serwuje w aut, ale za to punktuje Grajber z lewej strony.

15:11 - Po przerwie Honorio skutecznie mimo kłopotów w przyjęciu, ale Ana Bjelica atakuje w aut.

14:10 - Natalia Mędrzyk jeszcze raz, świetny wstęp przyjmującej z Polic! Sinead Jack natomiast notuje blok na rywalkach i kolejny czas dla trenera Radomki Radom.

12:10 - Kolejny atak Mędrzyk daje trzypunktowe prowadzenie Chemikowi, ale Honorio atakiem zmniejsza tę stratę.

11:9 - Natalia Mędrzyk przedziera się przez blok rywalek, a Indy Baijens notuje asa serwisowego.

9:9 - Grajber myli się na zagrywce, ale Baijens skutecznie w ofensywie.

8:8 - Mędrzyk po raz kolejny popisuje się blokiem i mamy remis. Teraz o przerwę prosi trener Marchesi.

7:8 - Odrabiają policzanki! Najpierw Julia Twardowska atakuje w aut, a potem drużynę z Radomia blokuje Natalia Mędrzyk.

5:8 - Oba zespoły wymieniają się skutecznymi akcjami.

4:7 - Łukasik zdobywa kolejne "oczko" dla Radomki. Lecz zepsuta zagrywka Honorio przełamuje niemoc policzanek.

3:6 - I jeszcze raz Bruna Honorio notuje asa! Teraz o czas prosi Ferhat Akbas.

3:5 - Ależ seria Bruny Honorio! Najpierw mocny atak, a potem kolejny punkt bezpośrednio z zagrywki.

3:3 - Szybko zawodniczki z Radomia doprowadzają do remisu. Justyna Łukasik świetnie w ofensywie, a Bruna Honorio serwuje asa.

3:1 - W kolejnej zagrywce myli się jednak Mędrzyk, ale to samo robi Picussa w szeregach Radomki.

2:0 - Z wysokiego "C" rozpoczynają czwartą odsłonę policzanki. Najpierw efektowny atak Brakocević, a potem kolejny as serwisowy Mędrzyk.

POCZĄTEK 4. SETA

Znów mocny początek zaprezentował Chemik, ale Radomka potrafiła dogonić rywalki swoją solidną grą. Pochwalić trzeba z pewnością Katarzynę Skorupę, która wspaniale rozdziela piłki koleżankom z drużyny. Jednak w szeregach Chemika ze świetnej strony w tym secie pokazały się Mędrzyk i Brakocević. Tym samym to policzanki potrzebują tylko jednej partii do zwieńczenia marzeń o finale.

25:23 - Sinead Jack ze środka kończy tę partię!

24:23 - Wspaniała seria Justyny Łukasik daje jeszcze szansę na odwrócenie losów tej partii Radomce. Ponownie oglądamy zaciętą końcówkę, a Ferhat Akbas bierze przerwę dla swojej ekipy.

24:21 - Andressa Picussa pojawia się na boisku po podwójnej zmianie i popisuje się atakiem. Jednak Brakocević również skutecznie i piłkę setową ma zespół Chemika.

23:20 - Atak Natalii Mędrzyk zbliża gospodynie do zwycięstwa w tej partii.

22:20 - Sinead Jack imponuje w ofensywie, a aut Bjelicy znów prowadzenie Chemikowi.

20:20 - Po przerwie Kąkolewska przestrzela na zagrywce, natomiast Bruna Honorio daje remis swojej ekipie.

20:18 - Kolejny raz Natalia Mędrzyk, dobry występ notuje przyjmująca Chemika. Chemik odskakuje na dwa "oczka", a trener Marchesi szybko reaguje czasem.

19:18 - Ana Bjelica atakuje z drugiej linii, ale Natalia Mędrzyk obija blok rywalek.

18:17 - Długą i efektowną akcję kończy na korzyść gospodyń Mędrzyk. Natomiast po drugiej stronie skutecznie Samara.

17:16 - Kolejny błąd Chemika i mamy remis! Jednak Brakocević atakiem odskakuje rywalkom.

16:15 - Po czasie Jovana Brakocević skutecznie z prawej flanki, ale Marlena Kowalewska wpada w siatkę.

15:14 - Autowy atak ze środka Indy Baijens zbliża Radomkę do rywalek. Tym samym trener zespołu z Polic prosi o przerwę.

15:13 - Wymiana ataków obu drużyn - Jack po stronie Chemika, a Honorio w szeregach Radomki.

14:12 - Seria błędów policzanek i Radomka niweluje straty.

14:10 - Jovana Brakocević popisuje się prawym skrzydle, ale Bruna Honorio oddaje tym samym.

13:9 - Rekompensuje się Natalia Mędrzyk w ofensywie, ale Izabela Bałucka również skutecznie.

12:8 - Powoli odrabia straty Radomka, najpierw Bjelica punktuje atakiem, a potem myli się Mędrzyk.

12:6 - Seria punktowa Natalii Mędrzyk!

10:6 - Ana Bjelica myli się na zagrywce, zdecydowanie nie idzie dzisiaj w tym elemencie przyjmującej. Natomiast Izabela Bałucka zatrzymuje Indy Baijens.

9:5 - Jeszcze raz Brakocević mimo świetnej obrony zespołu Radomki. W następnej akcji natomiast dziurę w bloku wykorzystuje Justyna Łukasik.

8:4 - Ponownie skutecznie atakuje Brakocević, natomiast myli się Baijens.

7:3 - Brakocević nie do zatrzymania w tym ataku, ale wreszcie Honorio w kolejnej akcji przełamuje niemoc radomianek.

6:2 - Świetna seria policzanek. Mędrzyk z kolejnym asem serwisowym w tym spotkaniu, a Jack świetnie w ataku. Tym samym trener Marchessi prosi o czas.

4:2 - Tym razem Sinead Jack popisuje się w ofensywie, a po drugiej stronie myli się Bjelica. Dwa punkty przewagi Chemika.

2:2 - Podwójny blok Radomki na Brakocević daje punkt gościom. Serbska atakujące rewanżuje się natomiast w kolejnej akcji.

1:1 - Sinead Jack blokiem na Izabeli Bałuckiej rozpoczyna trzecią partię. Po drugiej stronie natomiast popisuje się w ofensywie Bruna Honorio.

POCZĄTEK 3. SETA

Druga partia od początku toczyła się pod dyktando gospodyń, które podrażnione porażką w pierwszej odsłonie doprowadziły do remisu w całym spotkaniu. Jeżeli Chemik utrzyma poziom gry z tego seta, to Radomkę czeka spore wyzwanie.

25:18 - Atak Indy Baijens kończy tę partię na korzyść Chemika Police.

24:18 - Świetnie akcję rozegrała Katarzyna Skorupa, a Justyna Łukasik pewnie skończyła. Natomiast Martyna Grajber zdobywa piłkę setową dla swojego zespołu.

23:17 - Teraz to Brakocević popisuje się serią dwóch punktowych ataków.

21:17 - Za wcześniej popełniony błąd teraz dwukrotnie rekompensuje się Ana Bjelica w ofensywie. Tym samym o czas prosi Ferhat Akbas.

21:15 - Sinead Jack, która niedawno zameldowała się na boisku popisuje się mocnym atakiem. Po stronie Radomki natomiast siatki dotyka Bjelica i Chemik jest coraz bliżej zwycięstwa w tym secie.

19:15 - Seria dobrych akcji zespołu z Radomia. Najpierw Bjelica, a potem Łukasik.

19:13 - Bruna Honorio skutecznie kończy kontrę Radomki, ale Twardowska popełnia błąd w serwisie.

18:12 - Świetnie w ataku spisała się Mędrzyk, ale tym samym odpowiedziała Bjelica.

17:11 - Kolejny blok Indy Baijens, ale niemoc Radomki przełamuje Bjelica.

16:10 - Trwa dobra passa Chemika! Indy Baijens skutecznie w bloku, a Brakocević w ofensywie.

14:10 - Po przerwie myli się Brakocević na zagrywce, ale skuteczna kiwka Marleny Kowalewskiej daje punkt policzankom.

13:9 - Brakocević wreszcie skutecznie z prawej strony, a atak Grajber powiększa przewagę punktową Chemika. O czas prosi Riccardo Marchesi.

11:9 - Tym razem Łukasik popisuje się blokiem, kolejny błąd jednak popełnia Bjelica na zagrywce,

10:8 - Atak Justyny Łukasik zbliża Radomkę do rywalek, ale Honorio myli się w serwisie.

9:7 - Kolejna wymiana ataków obu drużyn.

8:6 - Po ciasnym skosie atakuje ponownie Mędrzyk. Ale kolejny błąd policzanek na zagrywce.

7:5 - Mędrzyk popisuje się w ofensywie, ale psuje serwis Baijens.

6:4 - Mocny blok Baijens zatrzymuje Radomkę. W kolejnej akcji natomiast przebija się Samara Rodrigues.

5:3 - Ana Bjelica po raz pierwszy atakuje w tym secie. Po drugiej stronie natomiast skutecznie Martyna Grajber.

4:2 - Zablokowana Natalia Mędrzyk przez Justynę Łukasik. Ale kolejna bardzo długa wymiana kończy się autowym atakiem Bruny Honorio.

3:1 -Agnieszka Kąkolewska skutecznie atakuje ze środka, a po niej kontrę kończy Jovana Brakocević. Chemik wychodzi na prowadzenie.

1:1 - Drugą partię atakiem rozpoczyna Brakocević, ale po drugiej stronie znów świetnie Honorio.

POCZĄTEK 2. SETA

Bardzo wyrównany początek meczu w wykonaniu obu zespołów, ale nerwowa końcówka należała do siatkarek z Radomia. Jednak w tym meczu wszystko może się jeszcze zdarzyć, a droga do finału wciąż jest otwarta dla obu drużyn.

22:25 - Bruna Honorio kończy pierwszego seta! Radomka pokazuje, że nie odda tego meczu bez walki.

22:24 - Atak autowy Brakocević daje rywalkom piłkę setową!

22:23 - Bardzo zacięta końcówka w wykonaniu obu zespołów. Dwa ataki Honorio i to Radomka wychodzi na prowadzenie. Tym razem Ferhat Akbas reaguje czasem.

22:21 - Indy Baijens popisuje się atakiem i przy takim obrocie spraw o kolejny czas prosi trener Marchesi.

21:21 - Nie radzi sobie dziś na zagrywce Bjelica, która ponownie popełnia błąd w tym elemencie. Natomiast autowy atak Honorio daje remis.

19:21 - Błąd na zagrywce popełnia Bruna Honorio, ale rekompensuje to atakiem Ana Bjelica.

18:20 - Bjelica atakuje z lewego skrzydła, a kolejny błąd techniczny Kowalewskiej daje przewagę Radomce.

18:18 - Błąd techniczny popełniają siatkarki Radomki. W drużynie Chemika na boisku pojawia się Natalia Mędrzyk i serwuje rywalkom dwa asy serwisowe! Ponownie mamy remis i tym razem to Riccardo Marchesi prosi o przerwę.

15:18 - Katarzyna Skorupa blokuje atak rywalek na co trener Ferhat Akbas reaguje czasem.

15:17 - Atak Izabeli Bałuckiej i błąd techniczny Marleny Kowalewskiej daje dwupunktowe prowadzenie ekipie gości.

15:15 - Honorio jeszcze raz, dobra pierwsza partia tej zawodniczki. U rywalek natomiast zatrzymuje blokiem Radomkę Olga Strantzali.

14:14 - Po raz kolejny Honorio, po drugiej stronie za to skutecznie Baijens.

13:13 - Ależ atak Bruny Honorio, a na zagrywce popisuje się Katarzyna Skorupa i ponownie mamy remis.

13:11 - Kolejny raz niewielką przewagę budują policzanki po autowej zagrywce Łukasik.

11:10 - Efektownym atakiem popisuje się Honorio ale w następnej akcji myli się na zagrywce Bjelica.

10:9 - Justyna Łukasik doprowadza do remisu, ale punkt zdobyty przez Grajber daje ponownie prowadzenie Chemikowi.

9:8 - Autowy atak prezentuje Brakocević, ale w kolejnej akcji się rekompensuje. Jednak Justyna Łukasik zmniejsza stratę do rywalek.

8:6 - Samara Rodrigues najpierw świetnie w ataku, ale potem błąd przekroczenia linii trzeciego metra.

7:5 - Punkt za punkt idą obie drużyny, ale to policzanki wciąż mają przewagę.

6:4 - Po raz kolejny Ana Bjelica popisuje się w ataku, ale to samo robi też Brakocević.

5:3 - Kolejny błąd serwisowy Radomki, tym razem Bjelica. Po drugiej stronie natomiast skutecznie kończy Indy Baijens i Chemik ma już dwa "oczka" przewagi.

3:3 - Honorio zagrywa i się myli, ale Ana Bjelica nie zawodzi w ofensywie.

2:2 - Kolejna wymiana ataków po obu stronach siatki, tym razem popisują się Strantzali i Honorio.

1:1 - Ana Bjelica autorką pierwszego ataku, ale po drugiej stronie oddaje Jovana Brakocević.

SKŁADY: Chemik Police: Grajber, Kowalewska, Kąkolewska, Baijens, Brakocević-Canzian, Strantzali, Maj-Erwardt (L) Radomka Radom: Bjelica, Rodrigues de Almeida, Honorio Marques, Skorupa, Bałucka, Łukasik, Witkowska (L)

Już za moment rozpocznie się drugie starcie półfinałowe między ekipami Chemika i Radomki. Faworytkami po ostatnim zwycięstwie są siatkarki z Polic, ale rywalki z Radomia z pewnością będą chciały stanąć na drodze obrończyniom tytułu.

Relacja live rozpocznie się tuż przed godziną 20:30. Serdecznie zapraszamy!

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.