Fortuna 1 Liga: Górnik Łęczna ponownie zwycięski!

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 01.04.2021, 18:57

Spotkanie 23. kolejki polskiej Fortuna 1. Ligi pomiędzy Górnikiem Łęczną a Chrobrym Głogów zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Po trafieniach Śpiączki, Golińskiego i Kukułowicza padł wynik 3:0.

Oba zespoły spisują się w tym sezonie diametralnie różnie. Przed tym meczem „Duma Lubelszczyzna” znajdowało się na drugiej lokacie z 41 punktami na koncie, co dla łęcznian jako beniaminka jest z pewnością fantastycznym rezultatem.. Zawodnicy „Pomarańczowych” byli zaś na dwunastej pozycji i mieli 29 „oczek”. W pierwszym meczu tych drużyn w tym sezonie padł remis 1:1, jednak w rewanżu zdecydowanym faworytem był Górnik

Obaj trenerzy mogli skorzystać w tym meczu praktycznie ze wszystkich zawodników ze swoich kadr.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Obie ekipy miały po kilka niezłych okazji, jednak nie zobaczyliśmy ani jednego trafienia.

W drugich 45 minutach to łęcznianie mieli jednak zdecydowaną przewagę i w rezultacie w 61. minucie wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z bocznej strefy boiska, piłkę głową do siatki skierował jeden z kluczowych zawodników drużyny z lubelskiego - Bartosz Śpiączka. Łęcznianie nie ustawali w atakach i w 83. minucie prowadzili już 2:0. Michał Goliński najlepiej odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym głogowian i pewnie, chociaż ze sporą dozą szczęścia pokonał golkipera Chrobrego. Moment przed końcowym gwizdkiem arbitra wynik na 3:0 podwyższył Bartłomiej Kukułowicz, który został wprowadzony na plac gry dosłownie chwilkę wcześniej. Ostatecznie Górnik zwyciężył 3:0 i przerwał serię porażek.

Wynik ten spowodował, że Górnik utrzymał dotychczasową pozycję i ich marzenia o powrocie do PKO BP Ekstraklasy zdają się być coraz bardziej realnie.  Dla Chrobrego porażka ta nie oznacza praktycznie nic szczególnego, bowiem i tak mają sporą przewagę na zespołami znajdującymi się w tabeli pod nimi.

Górnik Łęczna – Chrobry Głogów 3:0 (0:0)

Bramki: 61’ Śpiączka, 83’ Goliński, 90+4’ Kukułowicz

Górnik: Gostomski – Leandro, Midzierski, Pajnowski, Orłowski – Stromecki, Kalinkowski (84’ Banaszak) – Krykun (90+3’ Mak), Cierpka, Goliński (90+3’ Kukułowicz) – Śpiączka (81’ Wojciechowski)

Chrobry: Leszczyński – Oleksy, Michalec, Stolc, Iłków-Gołąb – Kolenc (64’ Cywka), Mandrysz (82’ Kowalczyk) – Banaszewski, Machaj (64’ Bryła), Dziabek (75’ Piła) - Lebedyński

Żółte kartki: 43’ Michalec

Sędzia: Sylwester Rasmus