EBLK: CCC Polkowice drugim finalistą
Dawid Lis

• Data publikacji: 01.04.2021, 20:10

Koszykarki CCC Polkowice zrewanżowały się zespołowi PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski za wczorajszą porażkę i wygrały w czwartym meczu półfinałowej serii. Polkowiczanki zagrają w finale z VBW Arką Gdynia.

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski dość niespodziewanie przydłużyła wczoraj rywalizację z CCC Polkowice. W kolejnym spotkaniu serii faworytki sięgnęły po pewne zwycięstwo i postawiły "kropkę nad i" w kontekście awansu do wielkiego finału. Już po ponad trzech minut CCC wygrywało 9:2. Jeszcze w pierwszej kwarcie różnica sięgnęła dwucyfrowych rozmiarów. Po dziesięciu minutach ekipa gości prowadziła 27:14.

Dominacja zespołu z Polkowic trwała także w drugiej kwarcie. Na przerwę CCC schodziło z olbrzymią przewagą, prowadząc 56:26. W drugiej połowy gra była wyrównana, ale miało to miejsce przy trzydziestopunktowym prowadzeniu polkowiczanek. Ostatecznie mecz zakończył się wysoką wygraną CCC Polkowice 88:60. Zespół ten wygrał całą rywalizację 3:1 i zameldował się w finale, gdzie zmierzy się z VBW Arką Gdynia. Dzisiaj najskuteczniejsza była zawodniczka ekipy z Gorzowa - Megan Gustafson, która zdobyła 26 punktów. Dla CCC najwięcej - 23 - oczek rzuciła Aaryn Ellenberg-Wiley. Double-double (11 punktów i 10 zbiórek) zanotowała Dragana Stankowić.

PolskaStrefaInwestycji Gorzów Wielkopolski - CCC Polkowice 60:88 (14:27, 12:29, 15:13, 19:19)

Gorzów: Gustafson 26, Hristowa 14, Green 7, Kaczmarczyk 4, Walker-Kimbrough 4, Dźwigalska 3, Owczarzak 2, Matkowska 0, Kuczyńska, Duchnowska, Szott-Hejmej

Polkowice: Ellenberg-Wiley 23, Nacickaite 20, Stankowić 11, Hampton 10, Gajda 9, Grabska 8, Kantzy 3, Gertchen 2, Telenga 2, Tomaszewicz 0.