Lechia pokonuje Piasta

• Data publikacji: 08.05.2018, 19:42

Piast Gliwice we wtorkowym meczu 35. kolejki Lotto Ekstraklasy gościł u siebie Lechię Gdańsk. Przed spotkaniem obie drużyny miały na koncie po 34 punkty w ligowej tabeli. Choć rezultaty dzisiejszych spotkań nie wyłonią pewnego spadkowicza, to jednak zwycięstwo jednej z ekip gwarantowało oddalenie się od strefy spadkowej na dwie kolejki przed końcem sezonu. Porażka – zaciętą walkę o pozostanie w lidze. Mecz zakończył się wynikiem 0:2 dla gości.

W pierwszej części rywalizacji gospodarze stworzyli dwie fantastyczne okazje do strzelenia gola. W 17. minucie szansę na objęcie prowadzenia miał Valencia, a tuż po chwili fantastycznej okazji nie zdołał wykorzystać Sasa Zivec. Z kolei pierwszą poważną akcję dla Lechii, dopiero w 33. minucie spotkania, wywalczył Ariel Borysiuk, celując w bramkę Jakuba Szmatuły. Widoczna przewaga gospodarzy nie znalazła jednak konsekwencji w grze. Błąd defensywy gospodarzy w 45. minucie wykorzystał Michał Nalepa, który zdobył w końcówce połowy bramkę na 0:1 dla Lechii. W związku z prowadzeniem Termaliki w spotkaniu z Sandecją Nowy Sącz, na koniec pierwszej połowy Piast znalazł się na 15 miejscu w tabeli.

W drugiej połowie Piast nie potrafił znaleźć pomysłu na wyrównanie wyniku. Widoczna przewaga zespołu z Gliwic nie tylko nie wystarczyła do strzelenia bramki na 1:1. W 78. minucie spotkania drugiego gola dla Lechii strzelił Joao Oliveira. Piłkarze Piasta do końca meczu nie zdołali zdobyć żadnych punktów. Ze względu na rezultat meczu Termaliki, która zremisowała z Sandecją Nowy Sącz 1:1 po golu Małkowskiego w 77', drużyna Waldemara Fornalika wciąż pozostaje nad strefą spadkową. Lechia dzięki zwycięstwu oddaliła się od spadkowiczów, natomiast pozostałe trzy drużyny walczące o utrzymacie w ekstraklasie dzieli różnica jedynie dwóch punktów. W ramach 36. kolejki Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice zagra w meczu wyjazdowym ze Śląskiem Wrocław, a Lechia Gdańsk zawita na stadion Portówców.

Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 0:2