Pewne zwycięstwo Śląska

• Data publikacji: 21.07.2018, 17:25

We Wrocławiu rozegrane zostało pierwsze sobotnie spotkanie 1. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Śląsk pokonał Cracovię 3:1.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla gospodarzy. Miejscowi mogli objąć prowadzenie już w 12. minucie, ale minimalnie niecelnie uderzał głową Piech. Co nie udało się napastnikowi, zrobił po chwili obrońca. Celeban dwie minuty później umieścił piłkę w siatce po strzale głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W 21. minucie Danek pechowo upadł na murawę po starciu z rywalem i na noszach opuścił plac gry. Krakowianom udało się odrobić straty bez jego pomocy. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy spotkania dobrym podaniem obsłużony został Oliva. Snajper gości ładnie uporał się z Tarasovsem, a następnie strzałem w kierunku dłuższego słupka pokonał Słowika. Cracovia mogła jeszcze objąć prowadzenie przed zejściem do szatni, ale strzał Hernandeza z dość ostrego kąta skutecznie wybronił Słowik.

Drugą połowę również lepiej rozpoczęli gospodarze. Znakomitą okazję w 51. minucie miał Piech, ale z kilku metrów uderzył ponad poprzeczką. W minucie miejscowi wyszli na prowadzenie dzięki bramce Augusto. Pomocnik Śląska zmienił tor lotu piłki po strzale Piecha, czym kompletnie zaskoczył Gostomskiego. Wrocławianie po zdobyciu gola nie cofnęli się, a wręcz przeciwnie. Śląsk dążył do zdobycia kolejnej bramki. Swoje robił na skrzydle Kosecki, który jednak dobrze był pilnowany przez defensorów Cracovii. Następne minuty wciąż upływały pod znakiem ataków Śląska, chociaż brakowało jakichś klarownych sytuacji.

Krakowianom w żaden sposób nie udawało się odpowiedzieć na akcje rywali. Ci z kolei odpowiedzieli kolejnym ciosem. W 89. minucie płaskim strzałem zza pola karnego na listę strzelców wpisał się Jakub Kosecki.

Śląsk Wrocław - Cracovia 3:1 (1:1)

Bramki: Celeban (14'), Augusto (57'), Kosecki (89') - Oliva (30')

Śląsk Wrocław: Słowik – Dankowski, Celeban, Tarasovs, Cholewiak – Augusto, Pałaszewski, Kosecki, Chrapek (56' Gąska), Ahmadzadeh (83' Radecki) – Piech (66' Robak)

Cracovia: Gostomski – Danek (24' Pestka), Dytiatjew, Helik, Ferraresso – Zenjov (68' Piszczek), Covilo, Dimun, Budziński, Hernandez – Oliva (73' Culina)

żółte kartki: Ahmadzadeh - Diego, Helik, Javi H.

sędziował: Tomasz Kwiatkowski