PKO Ekstraklasa: pojedynek na szczycie - Legia zmierzy się z Pogonią!

• Dodał: Miłosz Szade
  • Data publikacji: 02.04.2021, 18:39

Walka o mistrzostwo Polski wkracza w decydującą fazę! Jeśli Pogoń Szczecin nadal chce sięgnąć po tytuł, to na stadionie przy Łazienkowskiej będzie musiała dać z siebie więcej niż sto procent. Zadanie wydaję się jednak niezmiernie trudne, ponieważ liderująca Legia znajduje się w niesamowitym gazie.

Drużyna z Warszawy ma obecnie siedem punktów przewagi nad ścigającą ją Pogonią. Zespół Czesława Michniewicza zdecydowanie znajduje się na fali wznoszącej, ponieważ zanotował serię pięciu zwycięstw z rzędu, co obecnie jest najlepszą passą w lidze. Największą siłą Legionistów jest ofensywa, która liczbą zdobytych bramek odskoczyła reszcie stawki. Do tej pory zawodnicy Legii pokonywali bramkarzy rywali aż 41 razy. Druga pod tym względem Wisła Kraków strzeliła 33 bramki. Główną bronią mistrzów Polski jest oczywiście Tomas Pekhart. Czech trafił do siatki 19 razy, plasując się na samym szczycie klasyfikacji strzelców ligi. Gospodarze będą musieli radzić sobie bez kontuzjowanych Jasurbeka Yaxshiboyeva, Igora Lewczuka, Ariela Mosóra i Joela Valencii.

Trzy porażki z rzędu na pewno nie ułatwiły Portowcom zadania, jakim jest końcowy triumf w lidze. Duma Pomorza przerwała niechlubną serię wygrywając z Jagiellonią Białystok, a tuż przed przerwą reprezentacyjną poradziła sobie  z Lechią Gdańsk. W obu tych spotkaniach podopieczni Kosty Runjaicia zdobyli tylko jedną bramkę. W starciu z Legią taka polisa ubezpieczeniowa może okazać się niewystarczająca, choć z drugiej strony Pogoń wie na czym polega gra defensywna. Obrona wicelidera dała się zaskoczyć zaledwie 13 razy, co jest najlepszym wynikiem w Ekstraklasie. Historia ostatnich pojedynków tych zespołów faworyzuje Portowców. Legioniści ostatni raz wygrali z nimi w sezonie 2018/19, a dwa ostatnie starcia na Stadionie Wojska Polskiego kończyły się wynikiem 2:1 na korzyść przyjezdnych. Jeśli ta tendencja się utrzyma, losy rywalizacji o mistrzowski tytuł będą wzbudzały jeszcze większe emocje.

Spotkanie odbędzie się w sobotę o godzinie 17:30.