Wisła z Arką na remis

• Data publikacji: 21.07.2018, 20:01

Piłkarze Wisły Kraków pod okiem nowego szkoleniowca Macieja Stolarczyka tylko zremisowali bezbramkowo z Arką Gdynia, choć powinni ten mecz wygrać. W 64. minucie rzutu karnego dla gospodarzy nie wykorzystał Rafał Boguski.

Jak to w polskiej Ekstraklasie, początek spotkania nie zapowiadał wielkiego widowiska. Przewagę mieli gospodarze, częściej utrzymywali się przy piłce, ale nic z tego nie wynikało. Pierwszą groźną sytuację sami sprowokowali Arkowcy w 23. minucie. Zbyt krótkie wybicie Steinborsa przejął Imaz. Pomocnik Wisły uderzył jednak wysoko nad poprzeczką. Ten sam piłkarz 7 minut później miał kolejną świetną okazję do zdobycia gola. Patryk Małecki zagrał do Imaza przed pole karne, ale po raz kolejny Hiszpan uderzył wysoko nad bramką. Obie drużyny nie stworzyły sobie już dobrych okazji i piłkarze schodzili na przerwę przy bezbramkowym remisie.

Druga połowa także nie zaczęła się od szturmowych ataków. Grę prowadziła Wisła, a Arka skupiła się na kontrach. W 64. minucie powinno być 1:0 dla gospodarzy. Zdenek Ondrasek został sfaulowany przez Helstrupa w polu karnym i sędzia Lasyk podyktował ,,11". Do piłki podszedł Rafał Boguski, ale Steinbors obronił jego strzał. Dobitka nowego kapitana klubu spod Wawelu poszybowała wysoko nad poprzeczką. Po niewykorzystanym karnym, podopieczni Macieja Stolarczyka, zaczęli jeszcze groźniej atakować. Golkipera Arki próbowali kolejno zaskoczyć: Kostal i Bartkowski, ale Steinbors radził sobie świetnie z uderzeniami rywali. W ostatnim kwadransie spotkania pojawiło się jednak sporo niedokładności, przez co żadnej z drużyn nie udało się już zagrozić bramce przeciwników. Remis lepiej z pewnością przyjęli piłkarze gości, którzy powinni cieszyć się z wywiezienia 1 punktu z Krakowa. Natomiast Wiślacy muszą żałować niewykorzystanych szans.

Wisła Kraków - Arka Gdynia 0:0 (0:0)

Wisła Kraków: Buchalik - Pietrzak, Sadlok, Bartkowski, Wasilewski - Boguski (80' Wojtkowski), Kort, Basha, Imaz, Małecki (68' Kostal) - Ondrasek (90' Kolar)

Arka Gdynia: Steinbors - Marciniak, Helstrup, Marić, Zbozień - Janota, Cvijanović (60' Aankour), Bogdanow (80' Siemaszko), Zarandia (89' Danielak)- Kolew

żółte kartki: Cvijanović

sędziował: Piotr Lasyk