Serie A: remis Milanu ze Sampdorią

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 03.04.2021, 14:33

AC Milan zremisował na własnym stadionie 1:1 ze Sampdorią. Bramki strzelali Fabio Quagliarella i Jens Hauge. 90 minut w barwach gości zagrał Bartosz Bereszyński.

W pierwszym sobotnim spotkaniu 28. kolejki Serie A zmierzyły się zespoły AC Milanu i Sampdorii. Faworytem starcia wydawali się gospodarze, którzy w ligowej tabeli zajmowali pozycję wicelidera. Dodatkowo podopieczni Stefano Piolego mieli okazję przerwać fatalną passę w domowych meczach. Rossoneri u siebie nie wygrali od początku lutego.

W pierwszej połowie mecz na San Siro nie był porywającym widowiskiem. Lepsze szanse na potencjalne gole mieli goście, za sprawą Manolo Gabbiadiniego i Mortena Thorsby'ego. Zarówno strzał włoskiego napastnika, jak i główkę Norwega udaremnił Gianluigi Donnarumma.

W drugiej części gry z letargu wyprowadził kibiców Theo Hernandez. Francuz fatalnie podał piłkę, która trafiła wprost pod nogi Fabio Quagliarelli. Ten precyzyjnie przelobował Donnarummę i strzelił swojego 174. gola w Serie A. Chwilę później z boiska za drugą żółtą kartkę wyleciał Adrien Silva. Gra w przewadze pozwoliła przejąć kontrolę nad meczem, lecz nadal brakowało konkretów. Do czasu, gdy rezerwowy Jens Hauge zachował zimną krew i technicznym uderzeniem doprowadził do wyrównania. Milan stać było jeszcze na strzał Hakana Calhanoglu i słupek Franka Kessiego. Mecz zakończył się remisem, a emocjonująca końcówka nieco wynagrodziła wcześniejszą rozczarowującą postawę piłkarzy.

AC Milan - Sampdoria 1:1 (0:0)

Bramki: 87' Hauge - 58' Quagliarella

Milan: Donnarumma - Saelemaekers (46' Kalulu), Kjaer, Tomori, Hernandez - Bennacer (60' Tonali), Kessie, Castillejo (74' Hauge), Calhanoglu, Krunić (60' Rebić) - Ibrahimović

Sampdoria: Audero - Bereszyński, Tonelli, Colley, Augello (90' Yoshida) - Candreva (90' Leris), Thorsby, Silva, Damsgaard (90' Verre) - Quagliarella (84' Keita), Gabbiadini (62' Askildsen)

Żółte kartki:  45' Saelemaekers, 50' Bennacer - 33' Colley, 39' Thorsby, 45+1, 59' Silva, 73' Candreva

Czerwona kartka: 59' Silva

Sędzia: Marco Piccini