Fortuna 1 Liga: jednobramkowe zwycięstwo Radomiaka

• Dodał: Krzysztof Dunaj
  • Data publikacji: 03.04.2021, 14:47

Radomiak Radom pokonał 1:0 Miedź Legnicę w meczu wyjazdowym. Dzięki zwycięstwu w 23. kolejce podopieczni trenera Dariusza Banasika mają na koncie 40 punktów. Warto dodać, że goście mają do rozegrania jedno zaległe spotkanie w lidze.

W pierwszych minutach trudno było wskazać zdecydowaną przewagę jednej z drużyny. Choć w drugiej linii futbolówkę lepiej rozgrywali zawodnicy z Radomia, to zdecydowanie brakowało skuteczności. Dopiero w 19. minucie realnie mogli zagrozić przeciwnikowi, który popełnił błąd we własnym polu karnym. Wówczas po dośrodkowaniu z lewej strony boiska oraz po nieudolnej interwencji obrońców piłka trafiła pod nogi Karola Angielskiego. Ten uderzył bez zawahania się, lecz bramkarz Miedzi był dobrze ustawiony i obronił lekki strzał napastnika przyjezdnych. Z czasem coraz groźniej robiło się pod bramką Pawła Lenarcika. Przed drugą szansą znalazł się Karol Angielski, ale tym razem piłka poszybowała obok słupka. W odwecie Miedź Legnica próbowała zagrozić golkiperowi gości niekonwencjonalnym uderzeniem z dystansu, jednak nieskutecznie. Pod koniec pierwszej połowy doszło do sporej kontrowersji, ponieważ sędzia zastosował przywilej korzyści dla gospodarzy, po czym chwilę później postanowił wrócić do poprzedniej sytuacji i odgwizdał przewinienie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że golkiper Radomiaka główkował prawie na środku boiska, gdzie chwilę później piłkę przejęli miejscowi, których dzieliło kilkadziesiąt metrów od pustej bramki.

Już na początku drugiej połowy Radomiak potwierdził swoją dobrą dyspozycję z pierwszej części gry i w 50. minucie prowadził 1:0. W tej sytuacji Damian Gąska posłał płaskie podanie z lewej strony pola karnego, a do futbolówki dopadł Damian Jakubik, który płaskim strzałem wykończył akcję. Po straconym golu Miedź spokojnie zaczęła rozgrywać w środkowej części boiska. Piłkarze nie stawiali wszystkiego na jedną kartę, mając z tyłu głowy świadomość, że do ostatniego gwizdka pozostało sporo czasu. Mimo to goście mądrze udaremniali ataki przeciwnika. W 71. minucie Miedzianka” próbowała zagrozić ze stałego fragmentu gry, lecz i ten wariant nie zaskoczył Mateusza Kochalskiego. Do końca spotkania żadna z drużyn nie zmieniła rezultatu. Przez co po ostatnim gwizdku Radomiak Radom cieszył się ze zdobycia trzech punktów.

Miedź Legnica - Radomiak Radom 0:1 (0:0)

Bramki: 50’ Jakubik

Miedź: Lenarcik – Zieliński, Pleśnierowicz, Mijusković, Pinillos – Tront, Matuszek, Makuch, Roman – Drzazga, Zapolnik

Radomiak: Kochalski – Jakubik, Raphael, Cichocki, Abramowicz, Radecki, Karwot, Leândro, Gąska, Kozak, Angielski

Żółte kartki: 43’ Drzazga, 65’ Roman - 24’ Cichocki, 89’ Kozak, 90’ Abramowicz

Sędzia: Tomasz Marciniak