Siatkówka: Jastrzębski Węgiel vs Verva Warszawa Orlen Paliwa [ZAPIS RELACJI LIVE]
Daria Jańczyk

• Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 03.04.2021, 16:35

Po szybkim i pewnym zwycięstwie Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle nad PGE Skrą Bełchatów, pora starcie drugiej pary. Na relację LIVE z meczu Jastrzębski Węgiel - Verva Warszawa Orlen Paliwa zapraszmy od 17:30.

Jastrzębski Węgiel - Verva Warszawa Orlen Paliwa 2:2 (25:20, 23:25, 25:23, 22:25)

Relacja na żywo

15:12 - A WIĘC JASTRZĘBIE! Michał Superlak zagrywa w siatkę i gospodarze po pięciu setach pokonują rywali z Warszawy, którzy jednak nie powiedzieli ostatniego słowa i powalczą o remis w tej parze podczas kolejnego meczu w Warszawie. Jurij Gladyr MVP tego meczu.

14:11 No i zrobił to! Piłkę przechodzącą kończy Lukas Kampa i mamy piłkę meczową dla gospodarzy.

13:11 Kampa kończy ze środka. JSW zaraz będzie miało zagrywkę, a na niej Jakub Bucki. Może być bardzo groźnie.

12:11 Fornal zablokowany przez Andrzeja Wronę i goście zmniejszają stratę do punktu, co zmusza Andreę Gardiniego do wzięcia czasu.

11:9 Walczy Verva. Bartosz Kwolek z prawego skrzydła kończy ten atak.

10:8 Niesamowity poziom gry ze środka Jastrzębskiego. Niezawodny Gladyr kończy tę piłkę.

9:7 Nie skończył ataku Kwolek, który miał trudną piłkę na siatce, za to kapitalnie zaatakował w kontrze Al-Hachdadi.

6:6 Teraz chwila słabej dyspozycji na siatce po obu stronach.

5:5 Uuuu, ależ czapa na Grobelnym. Bardzo szybka piłka wróciła pod jego nogi na lewym skrzydle.

4:4 Na tie-breaka posłany do boju Michał Superlak teraz notuje kapitalną zagrywkę. Jest remis.

3:2 Druga linia zagrana z Bartoszem Kwolkiem. Fenomenalny atak punktowy.

2:1 Gladyr odpowiada tym samym. Fenomenalna zagrywka środkowego JSW.

0:1 Kwolek tie-breaka zaczyna po swojemu - od punktowej zagrywki!

22:25 - Poszedł na zagrywkę Jakub Bucki, ale tym razem nie pomógł. Pora na tie-break. Ależ to będzie kilkanaście emocjonujących minut.

21:24 Trzeci mecz tych zespołów w tym sezonie i trzeci tie-break na horyzoncie.

20:23 Nowakowski blokuje Fornala. Kapitalny podwójny blok Vervy.

20:21 Będzie zacięta końcówka. Grobelny teraz trafia z zagrywki w siatkę.

18:20 Dwa punkty z rzędu Vervy i jesteśmy jakby bliżej tie-breaka.

18:18 I znowu zmiana krajobrazu boiskowego. Verva wychodzi na prowadzenie. W odpowiedzi jednak Kampa do Gladyra i remis.

16:15 Dobry atak Jana Króla. Verva walczy o odwrócenie losów tego meczu.

15:13 No i odwraca się wynik od Vervy. Słabszy moment Kwolka - najpierw został zablokowany, później jego atak poleciał w aut. Czas dla Andrei Anastasiego.

13:13 Rozumie się dziś Kampa ze swoimi środkowymi. Dowód? Wiśniewski ma 10 punktów, Gladyr 11. Rewelacyjne statystyki.

10:11 Świetny blok Fornala na Królu. Gospodarze zmniejszają straty. DZIEJE SIĘ na boisku w Jastrzębiu.

7:10 Wreszcie udało się zdjąć Kwolka z zagrywki, ale to i tak są trzy punkty przewagi.

6:9 112 kilometrów na godzinę i jeszcze jeden punkt Kwolka! To może być naprawdę ważny moment tego seta.

6:8 Bartosz Kwolek! Ależ on dziś rewelacyjnie serwuje. Teraz bezpośredni punkt z zagrywki i warszawianie prowadzą dwoma oczkami.

6:6 Piękny blok Piotra Nowakowskiego na Yacine Louatim. Środkowemu Vervy w ustawieniu ściany pomagali koledzy, ale wszystko wyglądało bardzo efektownie.

4:3 Odrobili straty warszawianie i znowu będą się starali nie puścić rywali, ale kolejną akcję kończy Fornal. Zdecydowanie jeden z najlepszych siatkarzy meczu - 12 punktów.

3:1 Już kilka akcji czwartego seta za nami. Najpierw atak z lewego skrzydła Tomasza Fornala, a później punktowa zagrywka Jurij Gladyra.

25:23 - A więc jednak Jastrzębie! Najpierw pomylił się na zagrywce Kwolek, a w kolejnej akcji JSW kończy kontrę ręką Al-Hachdadiego. Znakomity mecz w Jastrzębiu!

23:23 Mamy remis! Błędy po stronie Jastrzębskiego Węgla i nic w tym secie nie jest jeszcze przesądzone.

23:22 Walczy Verva mimo trudnej sytuacji! Świetna zagrywka Bartosza Kwolka, a potem wykończona kontra. Zacięta końcówka tej partii.

22:20 Zmiana na zagrywce na Kubę Buckiego i... as serwisowy! Niesamowity jest ten siatkarz, co pokazał już wiele razy w ostatnich latach.

20:20 Skrzydła działają w zespole z Jastrzębia. Teraz pokazał się stary dobry Hachdadi i poszedł na siłę, w odpowiedzi pewny atak ze środka Piotra Nowakowskiego.

18:17 I znowu subtelny atak Al-Hachdadiego. Nie do poznania jest Marokańczyk, ale dzieki takim atakom JSW znowu jest na prowadzeniu.

16:16 Al-Hachdadi rzadko kiwa blok rywali, raczej idzie na siłę, ale w tej akcji mu to pomogło.

15:15 I znowu idzie równo. Szykuje się chyba w tym meczu bardzo zacięta końcówka.

14:14 Bartosz Kwolek strzela zagrywką w Tomasza Fornala i powoduje jego pierwszy błąd w przyjęciu w tym meczu. Wymiana ciosów na linii przyjmujących.

13:12 Chodzi po stronie gospodarzy środek. Czy to Gladyr, czy Wiśniewski - jakość jest rewelacyjna. Po chwili dwie zagrywki - po jednej z każdej ze stron - lecą w aut.

11:10 Po długiej chwili kryzysu wydaje się, że wrócili do dobrej gry zawodnicy z Jastrzębia. Kończy Al-Hachdadi.

9:9 I mamy już remis! Miał dobrą piłkę do ataku Igor Grobelny, ale przestrzelił poza boisko.

7:8 Włącza się do gry Tomasz Fornal. Z lewej strony po skosie kapitalny atak przyjmującego.

5:7 Zdenerwował się Piotr Nowakowski na decyzję sędziego. Jak się okazało, bardzo słusznie. Igorowi Grobelnemu gwizdnięto aut bez bloku, a jednak było zahaczenie o palce.

3:5 I teraz w tym samym elemencie punkt dokłada Trinidad de Haro. Warszawianie się rozkręcają!

2:3 Szczęśliwa zagrywka Andrzeja Wrony po taśmie, tymczasem gospodarze stali i patrzyli, jak wpada ona w "pomarańczowe".

1:1 Początek trzeciej partii. Wszystkie statystyki tego meczu na korzyść jastrzębian, poza blokiem. To przede wszystkim ten element w drugim secie dał wygraną gościom.

23:25 - A więc wyrównanie! Ostatnia akcja przyniosła kontrowersje, bo JSW jeszcze wybroniło piłkę po stronie rywala, ale przeszła już ona na stronę gospodarzy w niedozwolonym miejscu. Verva wychodzi na remis. Jest 1:1

22:24 Kapitalna seria Buckiego daje jeszcze jakąś nadzieję na tego seta, ale nadal to warszawianie bliżej wygranej w tym secie.

21:23 Kapitalna robota na zagrywce Kuby Buckiego, po którym można się spodziewać serii świetnych zagrywek. Andrea Anastasi poprosił o czas.

19:23 Zerwali się chyba trochę za późno do pogoni za stratami. Dobry atak ze środka Jurijego Gladyra.

17:22 Blok Wrony na Fornalu! I to jaki efektowny! Tego seta goście chyba już nie przegrają.

16:20 Dużo gra środkiem Lukas Kampa. Teraz kończy Łukasz Wiśniewski, ale na razie to trochę za mało.

15:19 Małe zmniejszenie strat przez JSW, choć to bardziej wina błędu gości przy rozegraniu piłki.

13:18 Kolejny blok warszawian. Grobelny i Nowakowski zatrzymują Al-Hachdadiego i przewaga gości wynosi już pięć oczek.

13:16 Pierwsza od dawna skończona kontra przez Jastrzębie. Konkretnie punkt zdobywa Al-Hachdadi.

11:15 Tomasz Fornal trochę ratuje z wynikiem JSW, ale to i tak jest pokaźna przewaga gości.

10:13 Uhuhuhu. Jeszcze leci piłka po zagrywce Igora Grobelnego. Źle siadła na rękę zawodnikowi gości. Nadal jednak ich wysoka przewaga, więc nie ma tragedii.

8:12 Bartosz Kwolek w roli rozgrywającego! Zabawił się przyjmujący reprezentacji Polski, a atak skończył Jan Król. Na razie pewna przewaga Vervy w drugim secie.

6:9 Uruchomiony rzadko grany środek. Kampa do Gladyra i punkt dla gospodarzy.

5:8 No to teraz mylą się warszawianie. Daleko w aut posyła piłkę Igor Grobelny.

3:8 Kto wie, czy Rafał Szymura niedługo nie zejdzie z boiska. Słaba forma przyjmującego, który teraz w ataku trafił w antenkę.

2:6 Oj, było groźnie. Tomasz Fornal poślizgnął się na parkiecie i wydawało się, że to może być poważna kontuzja. Na szczęście wstał przyjmujący JSW, a warszawianie kontynuują dobrą grę i prowadzą czterema punktami.

2:4 Pierwszy serwis punktowy po stronie Vervy. Znakomita zagrywka Igora Grobelnego.

2:2 Dużo piłek przyjmuje dziś Tomasz Fornal, ale radzi sobie z tym znakomicie. Tym razem atak poszedł na drugie skrzydło do Al-Hachdadiego. Mamy remis.

1:0 Zaczynamy drugiego seta. Wrona nie skończył ataku ze środka, a w kontrze kończy ze skrzydła Tomasz Fornal.

25:20 - Najpierw sam sobie przyjął, później dostał piłkę na skończenie i też to zrobił! Tomasz Fornal kończy seta, a Jastrzębski Węgiel prowadzi w meczu 1:0.

23:18 Pod koniec partii dochodzą błędy warszawian. Jan Król nie trafia boisko po ataku na bardzo ciasnym skosie.

21:18 Wykorzystuje ręce blokujących Al-Hachdadi, ktory zdobywa swój szósty punkt w pierwszym secie.

20:17 Bartosz Kwolek zagrywa w siatkę. Nie mogą przełamać jastrzębian rywale, a teraz jeszcze sprytna zagrywka Łukasza Wiśniewskiego i gospodarze bardzo blisko wygrania pierwszej partii.

18:16 Gramy tu punkt za punkt. Jedni punktują, drudzy punktują, ale nadal JSW ma przewagę.

16:14 Cóż za gra Kuby Popiwczaka! Praktycznie każdy atak warszawian zatrzymywał się w tej akcji na libero JSW! Nadal dwa punkty przewagi.

14:12 Włączył się niewidoczny dziś na razie Rafał Szymura. Dobry atak z lewego skrzydła daje punkt jastrzębianom, którzy na trochę dłużej objęli prowadzenie.

12:11 Cudowna obrona Popiwczaka, który musiał łapać uderzenie z przechodzącej piłki. Skończył akcję pewnym atakiem Al-Hachdadi.

11:10 Bardzo złe przyjęcie w zespole Vervy. Jan Król przy sytuacyjnej piłce zderzył się z słupkiem. Mogło to być bolesne, ale na szczęście niegroźne.

9:9 Znakomita zagrywka Al-Hachdadiego. Posłał piłkę między Bartosza Kwolka, a Igora Grobelnego.

6:8 No i Verva po bardzo spokojnym i dobrym początku notuje dwa punkty przewagi. Na razie widać duże zaangażowanie u gości.

5:6 Błąd z podwójnej krótkiej Tomasza Fornala, który posyła piłkę w aut. Niezadowolony przyjmujący gospodarzy.

4:4 Gladyr i Fornal wystartowali do drugiej piłki i zderzyli się ze sobą, co spowodowało stratę punktu. Na chwilę zrobiło się... nerwowo.

3:3 Nieznaczna przewaga JSW, ale teraz udany atak z lewego skrzydła Jana Króla przy nienajlepszym przyjęciu Bartosza Kwolka.

1:1 Składy zaprezentowane, więc można grać. Zaczynamy od punktu po każdej ze stron.

0:0 Kampa, Fornal, Szymura, Wiśniewski, Gladyr, Al-Hachdadi - Popiwczak (L)

0:0 Trinidad, Grobelny, Kwolek, Nowakowski, Wrona, Król - Wojtaszek (L)

0:0 Będzie sporo emocji w tym meczu. Za chwilę prezentacja zespołów, później poznamy pierwsze 6-tki i zaczynamy mecz, który będzie też rywalizacją dwóch wielkich przyjaciół - Andrei Anastasiego i Andrei Gardiniego. Który włoski szkoleniowiec wyjdzie z tego starcia zwycięsko?

Dwie pierwsze rywalizacje tych drużyn w tym sezonie PlusLigi kończyły się w pięciu setach. Czy tak będzie i tym razem? Początek relacji z meczu o 17:30.