Serie A: Sassuolo podzieliło się punktami z AS Romą

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 03.04.2021, 16:56

Spotkanie 29. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy US Sassuolo Calcio a AS Romą zakończyło się remisem. Po trafieniach Traore i Raspadoriego dla gospodarzy, a także golach Pellegriniego i Peresa dla rzymian padł wynik 2:2.

Oba zespoły spisują się w tym sezonie dość podobnie. Przed tym meczem „Giallorossi” znajdowali się na szóstej lokacie z 50 punktami na koncie. Zawodnicy „Neroverdich” byli zaś na ósmej pozycji i mieli 39 „oczek”. W pierwszym meczu tych drużyn w tym sezonie padł remis 0:0. Również w rewanżu ciężko było wskazać zdecydowanego faworyta tej rywalizacji, ponieważ obie ekipy grają w obecnej ligowej kampanii bardzo w kratkę.

Obaj szkoleniowcy nie mogli skorzystać ze wszystkich zawodników ze swoich kadr. W ekipie prowadzonej przez Roberto De Zebriego zabrakło: Kaana Ayhana, Domenico Berardiego, Mehdiego Bourabii, Francesco Caputo, Gregoire’a Defrela, czy Filippo Romagni. Paulo Fonseca nie mógł za to wystawić do rywalizacji Ibaneza, Marasha Kumbulli, Henrikha Mkhitaryana, Chrisa Smallinga, Jordana Veretouta, Gonzalo Villara oraz Nicolo Zaniolo.

Mecz rozpoczął się od sporej przewagi gospodarzy. Już w pierwszych 15 minutach kilka razy byli blisko wyjścia na prowadzenie. Najbliżej tego był w 12. minucie Maxime Lopez, ale jego uderzenie wylądowało jedynie na słupku bramki AS Romy. Pierwsze trafienie w tym spotkaniu było jednak autorstwem rzymian. W 25. minucie pewną bramkę z rzutu karnego zdobył Lorenzo Pellegrini. Kolejne minuty były bardzo wyrównane i więcej bramek w pierwszych 45 minutach już nie zobaczyliśmy.

Początek drugiej części gry bardzo przypominał początek pierwszych 45 minut. W 58. minucie „Neroverdi” zdobyli wyrównującą bramkę. Po rzucie rożnym piłkę do bramki Pau Lopeza skierował Hamed Traore. Jedenaście minut później goście z Rzymu odpowiedzieli na trafienie Iworyjczyka i ponownie wyszli na prowadzenie. Stephan El Shaarawy dośrodkował w pole karne, a bramkę mocnym i precyzyjnym strzałem zdobył Bruno Peres. Po okresie wyrównanej gry, chwilę przed końcem rywalizacji, w 86. minucie Giacomo Raspadori precyzyjnym strzałem doprowadził do wyrównania wyniku spotkania. Ostatecznie mecz na Mapei Stadium zakończył się wynikiem 2:2.

Wynik ten spowodował, że AS Roma utrzymała dotychczasową pozycję, jednak ich marzenia o grze w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie stają się coraz mniej prawdopodobne. Dla Sassuolo porażka ta oznacza zaś delikatny spadek w ligowych zmaganiach.

US Sassuolo Calcio – AS Roma 2:2 (0:1)

Bramki: 58’ Traore, 86’ Raspadori - 25’ Pellegrini(k.), 69’ Peres

Sassuolo: Consigli – Toljan (77’ Haraslin), Chiriches (84’ Peluso), Marlon, Rogerio – Obiang, M.Lopez – Traore, Duricić (84’ Oddei), Boga - Raspadori

Roma: P.Lopez – Karsdorp, Cristante, Mancini – Spinazzola, Diawara, Pellegrini, Peres – Perez, El Shaarawy (74’ Veretout) – Mayoral (83’ Dzeko)

Żółte kartki: 2’ Duricić, 87’ Rogerio, 90+4’ Haraslin – 15’ Diawara, 44’ Pellegrini, 90+1’ Cristante

Sędzia: Luca J. Pairetto