Ligue 1: Lille pokonuje PSG!

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 03.04.2021, 18:57

Absolutnie hitowe spotkanie 31. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy PSG FC a Lille OSC zakończyło się zwycięstwem gości. Po trafieniu Davida padł wynik 1:0.

Oba zespoły spisują się w tym sezonie fantastycznie. Przed tym meczem „Paryżanie” znajdowali się na pozycji lidera z 63 „oczkami” na koncie. Zawodnicy „Mastifów” byli zaś na drugiej, jednak mieli identyczny dorobek punktowy co ich rywale. Rywalizacja ta wydawała się być bardzo istotną w kontekście walki o mistrzostwo Francji.  W pierwszym meczu tych drużyn w tym sezonie PSG pewnie triumfowało 3:0 i również w tym meczu wydawało się być faworytem.

Obaj szkoleniowcy nie mogli skorzystać ze wszystkich zawodników ze swoich kadr. W ekipie prowadzonej przez Mauricio Pochettino zabrakło: Juana Bernata, Thilo Kehrera, Pablo Sarabii i Marco Verrattiego. Christophe Galtier nie mógł za to wystawić do rywalizacji Zekiego Celika oraz Jeremy’ego Pieda.

Już od samego początku meczu to paryżanie grali lepiej i mieli większą inicjatywę, jednak to Lille jako pierwsze zdobyło gola. W 20. minucie bardzo ładną akcję gości pewnym uderzeniem pod poprzeczkę wykończył Jonathan David. Kolejne minuty to dalsza dominacja PSG, kilka niezłych okazji, lecz ani jednej bramki zdobytej przez podopiecznych Pochettino.

Druga część gry od pierwszego gwizdka sędziego wyglądała inaczej niż pierwsze 45 minut. PSG już tak nie dominowało, a gra toczyła się głównie w środku pola. W drugich 45 minutach nie wydarzyło się praktycznie nic wartego opisania i ostatecznie to goście zaskakująco triumfowali 1:0.

Wynik ten spowodował, że Lille awansowało na pozycję lidera i znajduje się na pole position w kontekście walki o krajowe mistrzostwo. Dla PSG porażka ta oznacza delikatne oddalenie się od mistrzostwa Francji, a także może nawet skomplikować ich udział w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów.

PSG FC – Lille OSC 0:1 (0:1)

Bramki: 20’ David

PSG: Navas – Diallo (64’ Bakker), Kimpembe, Marquinhos, Kehrer (64’ Dagba) – Gueye (72’ Rafinha), Paredes – Mbappe, Neymar, Di Maria – Kean (64’ Draxler)

Lille: Maignan – Mandava, Botman, Fonte, Djalo – Bamba, Soumare, Andre, Sanches (73’ Yilmaz) – Ikone (90+3’ Bradarić), David (35’ Weah)

Żółte kartki: 17’ Paredes, 19’ Gueye, 48’ Neymar, 57’ Diallo, 85’ Mbappe - 4’ Fonte, 36’ Djalo, 87’ Andre

Czerwone kartki: 90’ Neymar – 90+1’ Djalo

Sędzia: Benoit Bastien