Fortuna 1 Liga: zwycięstwo ŁKS-u po golu w końcówce

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 03.04.2021, 20:16

Piłkarze ŁKS-u wygrali domowy mecz z GKS-em Bełchatów 1:0. Gola dla gospodarzy po strzale z rzutu karnego zdobył Antonio Dominguez.

Podopieczni Ireneusza Mamrota przystępowali do meczu z problemami kadrowymi wśród napastników. Od dłuższego czasu niedysponowany był Samu Corral, a przed tygodniem urazu nabawił się Łukasz Sekulski. Cieszyć mógł fakt, że po przerwie wrócił Ricardinho, który znalazł się na ławce rezerwowych. Szansę od pierwszej minuty dostał młody Piotr Janczukowicz. Ostatnie niezbyt zadowalające wyniki łodzian spotkały się z równoczesną gorszą formą drugiego Górnika Łęczna, dlatego sytuacja w tabeli nadal była otwarta. Dobrą okazją na dopisanie sobie trzech punktów było właśnie starcie z Bełchatowianami, którzy spadli na ostatnie miejsce i mieli poważne kłopoty finansowe.

Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando gospodarzy. Ich dominacja polegała jednak na długim wymienianiu podań i częstej bezradności w kreowaniu podbramkowych sytuacji. W pierwszej połowie najlepsze okazje mieli Mikkel Rygaard i Adrian Klimczak, ale ich oba strzały poszybowały nad poprzeczką bramki Leonida Otczenaszenki.

Już po pięciu minutach drugiej części gry z boiska wyleciał Maciej Mas. Mający już na swoim koncie napastnik bełchatowian wykonał bezsensowny wślizg w środkowej strefie boiska i Paweł Gil wyrzucił go z boiska. Wydawało się, że przewaga jednego zawodnika pozwoli ŁKS-owi łatwiej znajdować się w polu karnym przeciwnika. Tak się jednak nie stało. Dopiero w 76. minucie rezerwowy Piotr Gryszkiewicz uderzył w słupek. Szalę zwycięstwa na swoją korzyść łodzianie tuż przed końcem spotkania. Ręką w polu karnym piłki dotknął Michał Pawlik i sędzia pokazał na jedenasty metr od bramki. Rzut karny wykorzystał Antonio Dominguez. Trzy punkty pozwoliły ŁKS-owi ponownie zbliżyć się na jeden punkt do Górnika.

ŁKS Łódź  - GKS Bełchatów  1:0 (0:0)

Bramka: 87' Dominguez (k.)

ŁKS: Malarz - Nawotka (81 Wolski), Gracia, Sobociński, Klimczak (67' Ricardinho) - Marciniak, Tosik, Trąbka (75' Dominguez), Rygaard, Pirulo - Janczukowicz (67' Gryszkiewicz)

GKS: Otczenaszenko - Sierczyński, Magiera, Bartków, Szymorek - Pawlik (89' Zalepa), Flaszka (61' Koziara), Hilbrycht, Laskowski (79' Sabala), Żurek (61' Grzelak) - Mas

Żółte kartki: 30' Pawlik, 45', 50' Mas, 48' Bartków

Czerwona kartka: 50' Mas

Sędzia: Paweł Gil