Ligue 1: Lyon traci punkty w Lens!

• Data publikacji: 03.04.2021, 22:58

W ostatnim sobotnim spotkaniu Ligue 1 Lens zremisowało z Lyonem 1:1. Z punktu zdecydowanie bardziej zadowoleni mogą być gospodarze. Goście spadają na czwarte miejsce w tabeli, które aktualnie nie daje im prawa gry w Lidze Mistrzów w sezonie 2021/2022.

Pierwszą dobrą okazję do zdobycia bramki mieli goście. Błąd popełnił Leca, którego nie wykorzystał Mendes, jego strzał do pustej bramki zablokowali defensorzy Lens. W 24. minucie rajd w pole karne Seko Fofany zatrzymał Jason Denayer, ale sędzia nie wskazał na rzut karny dla Lens. 10. minut później, do siatki Lopesa trafił Oumar Doucoure, ale sędzia, po analizie VAR, zdecydował się anulować gola. Zawodnik Lens pomagał sobie ręką przy umieszczeniu piłki w siatce. W doliczonym czasie pierwszej połowy stoperzy Lens, zdołali wybić z linii bramkowej uderzenie Mephisa Depaya.

Drugą połowę świetnie mogli rozpocząć piłkarze Lens, ale strzał Fofany efektownie obronił Lopes. W 56. minucie sytuację sam na sam z Lecą zmarnował Karl Toko Ekambi, strzelając wprost w bramkarza gospodarzy. W 63. minucie bramkarz Lens wygrał kolejny pojedynek, tym razem stając oko w oko z Kadawere. Niewykorzystane sytuacje gości zemściły się w 65. minucie, kiedy to znakomite podanie Fofany wykorzystał Jonathan Clauss, który w porównaniu z zawodnikami Lyonu, pewnie wykorzystał sytuację sam na sam. W 70. minucie Kadawere fatalnie skiksował z 13. metrów. Trzy minuty później napastnik Lyonu zmarnował kolejną "setkę", tym razem strzelając tuż obok słupka w sytuacji sam na sam z Lecą. Goście dopięli swego w 81. minucie, kiedy to w zamieszaniu w polu karnym, największą przytomnością wykazał się Paqueta.

Lens - Lyon 1:1(0:0)

Bramki: Clauss 65' - Paqueta 81'

Lens: Leca - Gradit, Bade, Fortes (66' Boura) - Clauss(76' Michelin), Cahuzac, Doucoure(90' Mauricio), Haidara - Fofana - Sotoca(76' Banza), Kakuta

Lyon: Lopes - Dubois(60' De Sciglio), Marcelo, Denayer, Cornet (77' Bard) - Paqueta, Mendes(70' Slimani), Bruno(59' Caqueret) - Kadawere(77' Cherki), Depay, Ekambi

Żółte kartki: Fortes 6', Sotoca 70', Michelin 87' - Bruno 8', Depay 48', De Sciglio 79'

Czerwona kartka: Slimani 90'

Sędziował: Benoit Millot