LoL - LCK: pewne zwycięstwo oraz awans dla Gen.G
Riot Games

• Dodał: Hubert Dondalski
  • Data publikacji: 04.04.2021, 15:47

W ostatnim półfinale fazy pucharowej wiosennej edycji LCK o występ w wielkim finale T1 walczyło z Gen.G. Spodziewano się zaciekłej serii, tymczasem wynik był zgoła inny. Po dość jednostronnej serii  Gen.G pokonało w pewnym stylu swoich rywali aż 3:0. Tym samym Bdd i spółka awansowali do finału, gdzie już czeka DWG KIA. T1 pożegnało się z fazą pucharową oraz szansami na MSI.

Gen.G 3:0 T1

Na pierwszą mapę Gen.G wybrało Ornna, Udyra, Oriannę, Jinx oraz Tahm Kencha. T1 odpowiedziało Gragasem, Olafem, Viktorem, Apheliosem oraz Threshem.

W ostatnich tygodniach LCK przyzwyczaiło nas do szalonych serii rodem z chińskiej ligi. Tymczasem pierwsza mapa dzisiejszej serii była bardzo spokojna i na przestrzeni całej rozgrywki padło jedynie 10 zabójstw. Pierwsza krew padła w 4. minucie na dolnej alei, gdzie ofiarą ganku padli Teddy oraz Keria, co poskutkowało śmiercią tego pierwszego. Przez następne 15 minut obie drużyny grały spokojnie, choć to Gen.G było aktywniejsze – wzięło trzy smoki oraz miało 2 tysiące sztuk złota przewagi. Kilka minut później wywiązała się walka, w której koniec końców nikt nie zginął, ale T1 oddaliło wizję Duszy Smoka Górskiego dla swoich rywali.

Gen.G zyskało jednak to, co chciało w 30. minucie, gdy drużyny postanowiły wymienić obiektami – Bdd i spółka zgarnęli Duszę Smoka Górskiego, a T1 zadowoliło się Nashorem, choć straciło przy tym trzech graczy. W 35. minucie Gen.G zgarnęło Starszego Smoka oraz Barona i kilka minut później zakończyło pierwszą mapę.

W drafcie przed drugą mapą Gen.G wybrało Siona, Gravesa, Syndrę, Kalistę oraz Setta. Ich rywale zdecydowali się na Jayce’a, Nidalee, Zoe, Sennę oraz Tahm Kencha.

T1 bardzo zgrabnie zaczęło drugą mapę, co poskutkowało pierwszą krwią na konto Canny, który w parze z Cuzzem zabił Rascala. Tak jak na poprzedniej mapie wczesny etap rozgrywki był bardzo spokojny. Dopiero w 20. minucie Rascal oraz Clid zabili Canne oraz Kerie. Od tamtego momentu Gen.G zaczęło kontrolować przebieg wydarzeń na mapie, wygrywając wszystkie walki drużynowe. W 30. minucie wyłapało Cuzza na środkowej alei, dzięki czemu wzięło Nashora i rozniosło swoich rywali w starciu, którą zainicjowało. Trzy minuty później widniał wynik 2:0 na korzyść Gen.G.

Przed ostatnią mapą tej serii T1 wybrało Jayce’a, Udyra, Zoe, Samirę oraz Rell. Gen.G odpowiedziało Sionem, Olafem, Syndrą, Kalistą oraz Alistarem.

Pierwsza krew padła już w 4. minucie, gdy Cuzz pokonał swojego rywala w jego własnej dżungli. Kilkanaście sekund później dżungler T1 udał się na górną aleję, gdzie wraz z Canną dorwali Rascala, ale śmiercią przypłacił toplaner T1. Niesamowity w tej serii Bdd wykorzystał błąd Fakera w 13. minucie i zabił go solo na midzie, potwierdzając tym samym wyższość nad legendarnym midlanerem w tej serii. Po kilku wygranych starciach Gen.G podjęło Nashora, którego nie było w stanie zrobić, ale kolejny raz rozniosło rywali w walce drużynowej i znacznie zbliżyło się do Duszy Smoka Górskiego.

Chwilę później to T1 przejęło pałeczkę w tym starciu i zgarnęło Nashora, biorąc przy tym kilku zawodników przeciwnej formacji i gdy wydawało się, że T1 ma doskonałą szansę na wygranie tej mapy, to Gen.G w fantastycznym stylu rozprawiło się z Fakerem i spółką na środkowej alei i ruszyło po Nexus przeciwnika, wygrywając tym samym półfinałową serię 3:0!

Tym samym poznaliśmy dwie drużyny, które zmierzą się w finale LCK o puchar oraz awans na MSI. Już w przyszłą sobotę DWG KIA podejmie Gen.G. Serdecznie zapraszam już teraz na podsumowanie finału!