NHL: Kanonada w Bostonie

• Dodał: Remigiusz Nowak
  • Data publikacji: 04.04.2021, 21:12

Boston Bruins i Pittsburgh Penguins sąsiadują ze sobą w tabeli Dywizji Wschodniej, co było widać na bostońskim lodowisku. Gospodarze wygrali, a o losach spotkania zdecydowała druga tercja.

Pingwiny są wyżej w tabeli niż bostończycy, ale to miejscowi dyktowali w tym spotkaniu warunki. Wprawdzie to goście jako pierwsi objęli prowadzenie (gol  Marka Jankowskiego był jedynym trafieniem w pierwszej tercji), ale prawdziwy festiwal strzelecki rozpoczął się w kolejnych dwudziestu minutach gry. Po minucie drugiej tercji było już 2:1 dla Bruins (celnie uderzali Bergeron i Pastrnak), później nastąpiło przebudzenie Pittsburgha, który za sprawą Guentzela i McCanna ponownie byli bliżej zwycięstwa, a była to 26. minuta meczu. Potem nastąpił dziesięciominutowy przestój, a między 36. a 40 minutą gry DeSmith trzykrotnie kapitulował po strzałach Marchanda, Krejci i ponownie Marchanda. W trzeciej części gry goście próbowali jeszcze walczyć, przy stanie 6:5 wydawało się, że mogą jeszcze wyrównać, ale trzecie trafienie Marchanda na minutę przed końcem pozbawiło ich nadziei na końcowy sukces.

Boston Bruins - Pittsburgh Penguins 7:5 (0:1, 5:2, 2:2),

Bramek nie żałowały sobie też ekipy z Montrealu i Ottawy. Tutaj niespodziewanie wygrała drużyna Senators, która szalę zwycięstwa zaczęła przechylać na swoją stronę od stanu 2:2, wtedy to bowiem dwukrotnie trafił Dadonov. Przed końcem drugiej tercji gola kontaktowego dla Canadiens zdobył jeszcze Anderson, ale Formentoni i Batherson pozbawili gospodarzy złudzeń.

Montreal Canadiens - Ottawa Senators 3:6 (1:2, 2:2, 0:2),

Porażki z Minnesota Wild doznało na własnym lodowisku Las Vegas Golden Knights. Prowadzenie gospodarzom dał w 6. minucie Tomas Nosek, na kolejne bramki trzeba było czekać do do ostatniej części gry, kiedy Minnesota odmieniła losy spotkania po golach Kaprizova i Erikssona.

Las Vegas Golden Knights - Minnesota Wild 1:2 (1:0, 0:0, 0:2),