Premier League: wymęczone zwycięstwo Manchesteru United!
Ank Kumar/Wikimedia Commons

• Data publikacji: 04.04.2021, 22:26

W ostatnim niedzielnym meczu 30. kolejki Premier League Manchester United, po trudnym spotkaniu pokonał Brighton 2:1. W zespole gości całkiem niezłe 88. minut rozegrał Jakub Moder, dla którego był to kolejny występ w pierwszym składzie "Mew".

Piłkarze z Manchesteru od początku meczu zaatakowali. Pierwszy groźny strzał oddał z dystansu Bruno Fernandes, ale jego próba okazała się niecelna. W 8. minucie po strzale Greenwooda, piłka trafiła w słupek bramki Sancheza. Potem nastąpiła niespodziewana riposta gości. Po wrzutce Pascala Grossa, Danny Welbeck na raty pokonał Hendersona. W 19. minucie mogło być 2:0 dla gości. Po strzale głową Dunka, Dean Henderson musiał przenieść piłkę nad poprzeczką. W 38. minucie z pola karnego strzelał Paul Pogba, ale jego próba okazała się niecelna. 7 minut późmiej Harry Maguire w ostatniej chwili uprzedził wbiegającego w pole karne Maupaya. W doliczonym gry pierwszej połowy po strzale Jakuba Modera piłka minimalnie minęła bramkę "Czerwonych Diabłów".

Druga połowa zaczęła się od uderzenia Rashforda, które pewnie złapał Robert Sanchez. W 60. minucie Bruno Fernandes nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Sanchezem, bramkarz "Mew" odbił piłkę na róg. Kolejna akcja United okazała się skuteczna. Po kontrze i podaniu Bruno Fernandesa, pewnym strzałem z pola karnego popisał się Marcus Rashford. Kolejną dobrą akcję United stworzyli w 65. minucie, kiedy to minimalnie niecelnie strzelił Mason Greenwood. Następnie, po strzale Freda piłka po rykoszecie poszybowała nad bramką Brighton. W 70. minucie Danny Welbeck minimalnie spóźnił się do zagrania Maupaya i piłka wyszła na aut bramkowy. Kolejne uderzenie Greenwoda pewnie złapał Sanchez. W 77. minucie powinno być 2:1 dla United. Najpierw Robert Sanchez odbił piłkę po strzale Fernandesa, a dobitki nie wykorzystał nieskuteczny tego dnia Greenwood. Kolejnym razem Sanchez interweniował, tym razem pewnie, po strzale z dystansu Bruno Fernandesa. Podopieczni Solskjaera dopięli swego w 83. minucie. Po podaniu Pogby, celny i w końcu skuteczny strzał oddał Greenwood, a piłka po drodze trafiła w White'a.

Manchester United - Brighton (0:1)

Bramki: Rashford 63', Greenwood 83' - Welbeck 13'

Manchester United: Henderson - Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw - Fred, Pogba (85' McTominay) - Greenwood, Fernandes, Rashford (James 73') - Cavani (82' Van de Beek)

Brighton: Sanchez - Dunk, Veltman, White - Gross, Bissouma, Lallana(88' Zeqiri), Moder(88' Jakanbakhskh) - Trossard(64' Mac Allister) - Maupay, Welbeck

Żółte kartki: Cavani 65', Greenwood 90' - Gross 42', White 67'

Sędziował: Mike Dean