La Liga: Wygrana Sevilli w meczu na szczycie tabeli

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 04.04.2021, 23:10

Sevilla wygrała 1:0 mecz z Atletico Madryt na szczycie hiszpańskiej La Ligi. Jedyną bramkę zdobył w 70. minucie Marcos Acuna. Sam gol był kontrowersyjny, ponieważ powtórki pokazały wcześniejsze zagranie ręką Lucasa Ocamposa. Porażka gości powoduje jeszcze bardziej skondensowaną sytuację w ligowej tabeli.

W niedzielny wieczór doszło do rywalizacji pomiędzy Sevillą a Atletico Madryt. Oba zespoły odpadły w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Większa presja ciążyła na gościach, których gorszą dyspozycję w ostatnim czasie wykorzystywały Real Madryt i FC Barcelona. Dodatkowo Diego Simeone nie mógł skorzystać z m.in. Joao Felixa i Yannicka Carrasco. Na ławce gości zasiadło ledwie sześciu zawodników. Z kolei gospodarze mieli bezpieczną czwartą pozycję w tabeli i małe szanse na walkę o podium rozgrywek.

Mecz zaczął się od rzutu karnego dla gospodarzy po faulu Saula Nigueza. Jedenastki nie wykorzystał Lucas Ocampos, którego strzał obronił Jan Oblak. Zmarnowana okazja nie zniechęciła graczy Sevilli, którzy chwilę później mogli zdobyć gola po strzale Luuka De Jonga. Do końca pierwszej części gry wydarzenia boiskowe przebiegały pod kontrolą podopiecznych Juliena Lopeteguiego, brakowało im jednak konkretów.

Druga połowa to dalsza próba gospodarzy ku przebiciu się przez madrycki mur. Ten został sforsowany w 70. minucie po idealnej wrzutce Jesusa Navasa i strzale głową Marcosa Acuni. Mimo obecności VAR-u sędzia Gil Manzano uznał bramkę, mimo ewidentnej, wcześniejszej ręki Ocamposa. Gościom gra wyraźnie się nie układała i stać ich było na jedynie dość groźny strzał Mario Hermoso, a także wyłapane przez Bono uderzenie Angela Correi z końcówki spotkania. Porażka Atleticu otwiera szansę przed Barceloną, która w przypadku zwycięstwa z Realem Valladolid zbliży się do podopiecznych Diego Simeone na punkt. Dodatkowo z powodu żółtych kartek otrzymanych w dzisiejszym pojedynku, pauzować w starciu z Eibarem będą Luis Suarez i Marcos Llorente.

Sevilla - Atletico Madryt 1:0 (0:0)

Bramka: 70' Acuna

Sevilla: Bono - Navas, Kounde, Carlos, Acuna - Jordan (87' Gudelj), Fernando, Rakitić - Suso (77' Gomez), De Jong (63' En Nesyri), Ocampos (87' Vazquez)
Atletico: Oblak - Gimenez, Felipe, Hermoso (74' Herrera) - Trippier, Koke, Saul, Lodi (34' Correa) - Llorente, Suarez, Lemar (74' Kondogbia)

Żółte kartki: 10' Carlos, 56' Acuna - 5' Felipe, 56' Suarez, 79' Llorente, 86' Kondogbia
Sędzia: Jesus Gil Manzano