NHL: Red Wings przejechało się po Lightning

• Dodał: Remigiusz Nowak
  • Data publikacji: 05.04.2021, 21:33

W tym sezonie ekipa z Detroit regularnie zjeżdża z lodowiska pokonana, tym razem jednak ostatnia drużyna Dywizji Centralnej pokonała faworyzowane Lightning.

Red Wings nie przeważali w tym spotkaniu. Oddali zaledwie 18 strzałów wobec 28 rywali, ale to ich próby były celniejsze niż graczy z Tampa Bay. Goście pierwszą bramkę zdobyli na kilkanaście sekund przed zakończeniem pierwszej tercji wykorzystując grę w przewadze, a krążek między parkanami Gibsona prześlizgnął się po strzale Larkina. Najgorsze dla hokeistów Lightning okazały się cztery minuty kończące drugą część gry, w której trzy razy ich bramkarz musiał wyciągać gumę z bramki. Najpierw Glendening świetnie obsłużył Filppule, pół minuty później w zamieszaniu wkoło bramki Gibsona bezpański krążek do siatki wepchnął Rasmussen. Przy tym golu zawinili zarówno gracze z pola jak i golkiper Tampa Bay, którzy dosyć niefrasobliwie poczynali sobie w swojej tercji obronnej. Na kilkadziesiąt sekund przed końcem tej części spotkania na 4:0 podwyższył Staal strzałem sprzed niebieskiej linii. Jedyny raz, w którym skapitulował strzeżący bramki Red Wings Greiss miał miejsce w 45 minucie, a uderzał wtedy Hedman. To był jednak ostatni skuteczny atak gospodarzy, a wynik meczu ustalił w 54. minucie Helm uderzeniem na pustą bramkę.

Tampa Bay Lightning - Detroit Red Wings 1:5 (0:1, 0:3, 1:1),

Dogrywka potrzebna była w Anaheim, gdzie Ducks długo bronili się przed atakami Coyotes. Bohaterem przyjezdnych został Jacob Chychrun, który skompletował hat-tricka, trafiając w pierwszej i trzeciej tercji (gol dający wyrównanie) oraz w dogrywce. Celne uderzenia na konto gospodarzy zapisali Carrick i Grant.

Anaheim Ducks - Arizona Coyotes 2:3d. (2:1, 0:0, 0:1, d.0:1),

Wyrównane spotkanie odbyło się na Florydzie gdzie miejscowe Pantery potykały się z Columbus Blue Jackets. Tutaj mimo twardej gry goście musieli uznać wyższość liderujących w Dywizji Centralnej gospodarzom i ulegli im 0:3 po golach Barkova, Vatrano i Forslinga.

Florida Panthers - Columbus Blue Jackets 3:0 (0:0, 1:0, 2:0),