Tenis - WTA Bogota: awans Katarzyny Piter!
Kulitat

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 05.04.2021, 00:12

Katarzyna Piter i Lara Arruabarena awansowały do drugiej rundy debla turnieju WTA 250 w Bogocie. Polka i Hiszpanka pokonały 6:4, 2:6, 10:2 Kristie Ahn i Usuę Arconadę. Ich kolejnymi rywalkami będą lepsze z par Emina Bektas/Tara Moore - Arina Rodionowa/Rosalie van der Hoek.

Dla Piter i Arruabareny był to drugi zagrany mecz w tym sezonie. Poprzednio w trzech setach odpadły w Guadalajarze. Tym razem bardzo dobrze weszły w spotkanie, na start przełamując serwis rywalek. Podanie bardzo zawodziło u Amerykanek, które musiały bronić kolejne break pointy. Ahn i Arconada wyszły jednak z opresji i wykorzystały pierwszą słabość u polsko-hiszpańskiego debla. Piter i Arruabarena w kolejnym gemie ponownie wyszły na prowadzenie i skończyły seta na 6:4. Ciekawostką był fakt, że ich rywalki zanotowały aż sześć podwójnych błędów w pięciu gemach serwisowych.

Na początku drugiej partii wydawało się, że problemy serwisowe Ahn i Arconady narastają. Doszły kolejne podwójne pomyłki serwisowe, mimo których udało im się odeprzeć trzy piłki na przełamanie. Przy kolejnym już ta sztuka się nie udała i Polka z Hiszpanką wyszły na prowadzenie 2:1 z przewagą breaka. Trudno było wytłumaczyć, co stało się w następnych chwilach. Piter i Arruabarena przegrały pięć gemów z rzędu i całego seta do dwóch. Przypominało się spotkanie w Meksyku, gdzie także wygrały pierwszą partię, a później przegrały dwa kolejne sety. O losach meczu zdecydował super tie break. W nim polsko-hiszpański debel przegrał przy własnym podaniu tylko punkt i w bardzo dobrym stylu przypieczętował awans do kolejnej fazy turnieju w Kolumbii.

Lara Arruabarena/Katarzyna Piter (ESP)/(POL) - Cristie Ahn/Usue Arconada (USA)/(USA) 6:4, 2:6, 10:2