Podsumowanie lig: kolejne dwa świetne mecze Michała Michalaka

• Data publikacji: 06.04.2021, 10:55

W świątecznym czasie europejskie ligi koszykarskie nie zwolniły tempa. Grali także reprezentanci Polski, w tym Michał Michalak. Polski koszykarz w dwóch przegranych meczach przez Syntainics Mitteldeutscher zdobył ponad 20 punktów.

Liga niemiecka

W minionym tygodniu Syntainics Mitteldeutscher rozegrali dwa kolejne mecze w Bundeslidze. W ramach 29. kolejki "Wilki" grały na wyjeździe z MHP Riesen Ludwigsburg. Lider tabeli pewnie wygrał 93:74 z zespołem Michała Michalaka. Polak był najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania, zdobywając 21 punktów. Reprezentant naszego kraju zagrał jeszcze lepiej kilka dni później w Poniedziałek Wielkanocny, w starciu 26. kolejki z Niners Chemnitz. Michalak rzucił 29 punktów i umocnił się na czele w klasyfikacji najlepszych strzelców ligi niemieckiej. Do przerwy Syntainics przegrywali 35:46. Druga połowa rozpoczęła się od serii 12:0 gospodarzy, którzy przejęli prowadzenie. Później gra była wyrównana, a w końcówce lepszy okazał się zespół z Chemnitz, który zwyciężył 86:84. Mitteldeutscher nadal są tuż nad strefą spadkową, ale na dwa zwycięstwa straty zbliżyli się do nich JobStairs Giessen, którzy sensacyjnie wygrali z Bayernem.

Gottingen - Niners Chemnitz 68:55 (21. kolejka)
Lowen Brunszwik - Telekom Bonn 93:94 (10. kolejka)

Liga hiszpańska

W świąteczny weekend rozegrano 29. kolejkę ligi ACB. Herbalife Gran Canaria po wyrównanym meczu na wysokim poziomie wygrała 84:76 z Casademontem Saragossa. Aleksander Balcerowski wyszedł w pierwszej piątce i w 15 minut zdobył osiem punktów. AJ Slaughter w 17 minut rzucił sześć punktów. Gran Canaria sięgnęli po 12. zwycięstwo w sezonie i są tylko jedną wygraną od czołowej ósemki. O play-offy walczą także koszykarze BAXI Manresa. Zespół ten na wyjeździe pokonał 108:96 Retabet Bilbao. Dziesięć punktów dla gospodarzy zdobył Jarosław Zyskowski.

MoraBanc Andora przegrał 68:82 z TD Systems Baskonia. Tomasz Gielo nadal jeszcze nie wrócił do gry z powodu kontuzji. Unicaja Malaga pauzowała w tej kolejce. W ligowym hicie Barcelona pokonała dość pewnie na wyjeździe 93:77 z Heredą San Pablo Burgos. Duma Katalonii ma dwa zwycięstwa mniej od Realu Madryt, który pewnie wygrał z Acunsą. Za tydzień w lidze ACB czeka nas El Clasico.

Liga włoska

De Longhi Treviso zbliża się do awansu do fazy play-off. Ekipa Michała Sokołowskiego wygrała 97:89 z Carpegna Prosciutto Pesaro. Treviso zdobyło przewagę dopiero w drugiej połowie. Michał Sokołowski był najlepszym zawodnikiem swojej drużyny, zdobywając 23 punkty. Jego zespół zajmuje w tabeli 6. miejsce. Liderem jest Olimpia Mediolan, która przegrała u siebie 81:83 z Openjobmetis Warese. Jakub Wojciechowski nie zdobył punktów dla gospodarzy.

Carpegna Prosciutto Pesaro - De Longhi Treviso 89:97
Olimpia Mediolan - Openjobmetis Warese 81:83

Liga francuska

Zespół Mateusza Wojciechowskiego, Le Portel walczy o utrzymanie w lidze. Ekipa ta z bilansem 6-10 zajmuje 15. miejsce. W Niedzielę Wielkanocną Le Portel przegrało 65:91 z Cholet, które plasuje się dwie pozycje wyżej. Mateusz Wojciechowski rzucił cztery punkty.

Le Portel - Cholet 65:91

Liga VTB

Mecz Zenitu St. Petersburg z CSKA Moskwa to hit ligi. Gospodarze rozpoczęli mecz od prowadzenia 14:0. Zenit prowadził do końca spotkania, ale w końcówce CSKA zbliżyło się na jeden punkt straty. Ekipę Xaviego Pascuala stać było jednak na odpowiedź. Ostatecznie lider ligi wygrał 81:77. Mateusz Ponitka zdobył dwa Zenitu osiem punktów. W minionym tygodniu dwa mecze wygrała drużyna drugiego z braci, Marcela Ponitki. Parma Perm pokonała 84:80 Astanę oraz 74:65 Tsmoki Mińsk. Polak zdobył odpowiednio 11 i jeden punkt. Parma zajmuje 8. miejsce w tabeli.

Astana - Parma Perm 80:84
Awtodor Saratow - Niżny Nowogród 93:99
Lokomotiw Kubań Krasnodar - Astana 90:84
Parma Perm - Tsmoki Mińsk 74:65
Zenit St. Petersburg - CSKA Moskwa 81:77