Piłka ręczna - Lidl Starligue: zwycięstwo PSG po przerwie

• Data publikacji: 06.04.2021, 11:00

Po dwóch tygodniach przerwy do gry w lidze francuskiej wrócił zespół Paris Saint-Germain. Lider tabeli zmagał się z koronawirusem. W meczu 21. kolejki PSG pokonało Chambery Savoie.

Spotkanie w Paryżu było wyrównane tylko przez kilkanaście minut. Później zgodnie z przewidywaniami PSG przejęło inicjatywę i do przerwy prowadziło 18:14. Po zmianie stron przewaga gospodarzy była jeszcze bardzo widoczna. Pod koniec meczu różnica wzrosła do ponad dziesięciu bramek, a starcie zakończyło się wynikiem 34:23. Najskuteczniejszym zawodnikiem paryżan był Kamil Syprzak. Polski obrotowy zdobył sześć bramek na siedem rzutów. PSG jest liderem ligi z kompletem osiemnastu zwycięstw.

Cztery punkty straty do lidera ma Montpellier, które wygrało 31:28 z Chartres. W dwóch spotkaniach 21. kolejkach o zwycięstwo zdecydowała tylko jedna bramka. Tremblay przegrało 26:27 z Cesson-Rennes, a Creteil pokonało 25:24 Fenix Tuluzę.