TAURON Liga: Developres SkyRes Rzeszów - ŁKS Commercecon Łódź [ZAPIS LIVE]
developres.rzeszow.pl

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 06.04.2021, 22:20

Już dziś poznamy drużynę, która powalczy w wielkim finale TAURON Ligi z Grupą Azoty Chemikiem Police. Półfinałowa batalia pomiędzy zespołami Developresu SkyRes Rzeszów i ŁKS-u Commercecon Łódź do tej pory obfitowała w wiele emocji. Pierwsze spotkanie padło łupem łodzianek, jednak zawodniczki z Podkarpacia zrehabilitowały się, zwyciężając rewanżowe starcie. Tym samym obie ekipy mają takie same szanse na walkę o złoty medal, lecz miejsce w finale zostało już tylko jedno. Na relację z tego meczu zapraszamy tuż przed godziną 20:30!

Developres SkyRes Rzeszów - ŁKS Commercecon Łódź 3:1 (22:25, 25:20, 25:17, 30:28)

bilans zwycięstw: 2:1

Relacja na żywo

Developres SkyRes Rzeszów w finale zmierzy się z Grupą Azoty Chemikiem Police. Już teraz zapraszamy na relację z finałowych spotkań i dziękujemy za dzisiejsze emocje i Waszą obecność!

O awansie do finału zadecydowała końcówka czwartego seta. ŁKS pokazał swoją najlepszą siatkówkę i odwrócił losy ostatniej partii, niemal ją zwyciężając. Jednak więcej zimnej krwi zachowały siatkarki z Rzeszowa i to one powalczą w finale o mistrzowski tytuł!

Ależ to były emocje! Statuetka MVP dla Kiery Van Ryk.

30:28 - Jelena Blagojević kończy tę partię! Developres zagra w finale!!!

29:28 - Efimienko-Młotkowska blokiem zdobywa piłkę meczową dla Developresu! Emocje po stronie ŁKS-u i Zaroślińska-Król otrzymuje żółtą kartkę.

28:28 - Blok Katariny Lazović na Kierze Van Ryk! Natomiast po drugiej stronie tym razem atakuje Blagojević!

27:27 - Lazović ponownie skutecznie, ale odpowiada również Van Ryk!

26:26 - Teraz w aut trafia Zaroślińska-Król! Ależ emocje w końcówce tej partii!

25:26 - Zaroślińska-Król skutecznie w ataku! Nie myli się też Katarina Lazović i znów setowa dla ŁKS-u!

25:24 - Anna Stencel blokuje rywalki i to Developres ma piłkę meczową!

24:24 - Ponownie Fidon-Lebleu i będzie walka na przewagi!

23:24 - Tym razem jednak francuska przyjmująca trafia! Walczą jeszcze rzeszowianki, a trener Masek prosi o czas.

22:24 - Fidon-Lebleu atakuje w aut i piłkę setową mają łodzianki!

22:23 - Zaroślińska-Król popisuje się kolejnym atakiem, a po punkcie Ann Kalandadze to ŁKS wychodzi na prowadzenie!

22:21 - Skutecznie atakuje Zaroślińska-Król, ale tym samym odpowiada Van Ryk. Cały czas równo grają oba zespoły.

21:20 - Jeszcze raz Klaudia Alagierska, ale błąd techniczny popełnia libero ŁKS-u.

20:19 - Skutecznie Klaudia Alagierska na środku, ale w kolejnej akcji Zaroślińska-Król dotyka siatki.

19:18 - Tym razem Britt Bongaerts blokuje Fidon-Lebleu, ale Anna Stencel odpowiada atakiem.

18:17 - Po przerwie psuje zagrywkę Kalandadze, a Fidon-Lebleu blokuje łódzką atakującą.

16:17 - Po raz kolejny Katarina Lazović i ŁKS doprowadza do remisu. Asem popisuje się natomiast Kalandadze i po serii pięciu punktów z rzędu to łodzianki wychodzą na prowadzenie. Kolejny czas dla trenera Antigi.

16:15 - Katarina Lazović skutecznie kończy akcję ŁKS-u. Łodzianki mają już tylko jeden punkt straty i Stephane Antiga reaguje czasem.

16:14 - Magdalena Grabka serwuje w aut, a w antenkę atakuje Fidon-Lebleu.

16:12 - Po przerwie skutecznie gra blokiem Van Ryk, natomiast myli się w ataku Kalandadze. Powiększa przewagę zespół Developresu!

14:12 - Atak autowy Kalandadze i blok Anny Stencel dają prowadzenie rzeszowiankom. Czasem reaguje Michal Masek.

12:12 - Tym razem punktami w ofensywie wymieniają się Kalandadze i Fidon-Lebleu.

11:11 - Klaudia Alagierska i Jelena Blagojević popisują się skutecznymi atakami.

10:10 - Anna Stencel blokuje atak Zaroślińskiej-Król, a w kolejnej akcji atakująca ŁKS-u trafia w aut. Tym samym zniwelowały straty zawodniczki Developresu.

8:10 - As serwisowy Katariny Lazović, jednak siatkę w kolejnej akcji atakuje Alagierska.

7:9 - Tym razem Lazović nie trafia w boisko, ale nie myli się Zaroślińska-Król. Świetna zmiana atakującej z Łodzi.

6:8 - Wymieniają się atakami Zaroślińska-Król i Van Ryk.

5:7 - Katarina Lazović popisuje się atakiem, ale odpowiada Anna Stencel.

4:6 - Na kłopoty Kiera Van Ryk! Najpierw punkt atakiem, a następnie as serwisowy.

2:6 - Błędy po stronie Developresu i ŁKS powiększa przewagę.

2:4 - Ann Kalandadze zdobywa kolejny punkt dla ŁKS-u. Mocno w tę partię weszły łodzianki, dla których zwycięstwo w tym secie jest jedyną szansą na zrealizowanie marzeń o finale. Jednak po drugiej stronie odpowiada Kiera Van Ryk.

1:3 - Myli się w ofensywie Lazović, ale znów skutecznie Zaroślińska-Król.

0:2 - Czwartą odsłonę rozpoczęła atakiem Katarzyna Zaroślińska-Król, która pojawiła się na boisku. W kolejnej akcji Joanna Pacak blokuje Van Ryk.

POCZĄTEK 4. SETA

Zawodniczki Stephane'a Antigi złapały swój dobry rytm gry i pewnie zwyciężyły trzecią odsłonę. Łodzianki natomiast popełniały dużo prostych błędów co jeszcze ułatwiało rzeszowiankom zdobywanie punktów. Tym samym to liderki TAURON Ligi po fazie zasadniczej potrzebują tylko jednej zwycięskiej partii do awansu.

25:17 - Atak autowy Aleksandry Wójcik kończy tę partię na korzyść Developresu!

24:17 - Blagojević po raz kolejny i piłkę setową mają rzeszowianki.

23:17 - Nie próżnuje również ofensywa Developresu. Najpierw skutecznie Van Ryk, a potem "oczko" dokłada Blagojević.

21:17 - Ależ seria Aleksandry Wójcik, dwa ataki z rzędu przyjmującej jeszcze dają nadzieję łodziankom na odrobienie strat.

21:15 - Aleksandra Wójcik przełamuje niemoc ŁKS-u, ale wciąż skutecznie Anna Stencel.

20:14 - Rozkręca się w ofensywie Fidon-Lebleu, a kolejny błąd techniczny ŁKS-u daje już ogromną przewagę gospodyniom.

18:14 - Po przerwie efektownym blokiem popisuje się Anna Stencel. Ale w kolejnej akcji już przeciska się Ann Kalandadze.

17:13 - Tym razem Fidon-Lebleu blokuje rywalki i czas dla Michala Maska.

16:13 Przerwa zaowocowała skuteczną grą rzeszowianek. Najpierw mocno w ataku Van Ryk, a potem na pojedynczym bloku kończy Fidon-Lebleu.

14:13 - Kolejny raz Kalandadze, tym razem blokiem i trener Antiga wykorzystuje drugi czas.

14:12 - Odrabiają starty łodzianki. Najpierw zapunktowała Bongaerts, a potem przez blok przeciska się Ann Kalandadze.

14:10 - Szczęśliwie kiwa Marta Krajewska, a punkt zagrywką zdobywa Magdalena Grabka. Ponownie wysoką przewagę ma Developres.

12:10 - As serwisowy Blagojević powiększa przewagę gospodyń, ale Lazović blokuje Van Ryk w kolejnej akcji.

11:9 - Po przerwie mocno Van Ryk, myli się natomiast Lazović i Developres ponownie buduje przewagę.

9:9 - Van Ryk nie trafia w boisku, skutecznie za to gra Lazović. Tym samym ŁKS doprowadził do remisu, a Stephane Antiga prosi o przerwę.

9:7 - Kolejny błąd podwójnego odbicia po stronie ŁKS-u, ale Aleksandra Wójcik odrabia starty atakiem.

8:6 - Alagierska jednak myli się na zagrywce, ale ten sam błąd popełnia Stencel.

7:5 - Ponownie Alagierska popisuje się w ofensywie, a autowy atak Blagojević powoli zmniejsza stratę łodzianek.

7:3 - Po przerwie Klaudia Alagierska skutecznie ze środka. Po drugiej stronie jednak nie próżnuje Van Ryk.

6:2 - Seria błędów i brak dokładności po stronie gości. Michal Masek reaguje czas dla swoich podopiecznych.

4:2 - Anna Stencel mocno ze środka, a błąd techniczny popełnia ŁKS.

2:2 - Kiera Van Ryk popisuje się efektownym atakiem, ale w kolejnej akcji Kanadyjkę blokuje Klaudia Alagierska.

1:1 - Ann Kalandadze rozpoczyna partię od błędu w ofensywie, ale nie myli się Katarina Lazović.

POCZĄTEK 3. SETA

Tym razem swoją mocą popisały się siatkarki z Rzeszowa. Skuteczność znacznie poprawiła Kiera Van Ryk, a Anna Stencel świetnie grała na środku. Drużyna ŁKS-u mogła pochwalić się natomiast dobrym przyjęciem, jednak nie wystarczyło to by wygrać kolejnego seta i tym samym obie ekipy mają otwartą drogę do finału.

25:20 - Blagojević zdobywa piłkę setową dla Developresu, a Anna Stencel kończy tę partię asem serwisowym.

23:20 - Kalandadze przełamuje blok rywalek. Niestety Alagierska myli się w serwisie.

22:19 - Błąd techniczny Developresu, jednak z prawego skrzydła mocnym atakiem popisuje się Stencel.

21:18 - Ann Kalandadze omija blok rywalek. Jednak kanadyjska atakująca z Rzeszowa w tym secie spisuje się fantastycznie.

20:17 - Kiera Van Ryk punktuje mocnym atakiem, a w kolejnej akcji Lazović tym razem trafia w aut. Kolejną przerwę wykorzystuje Michal Masek, bo Developres znowu odskoczył na trzy "oczka".

18:17 - Świetna seria Katariny Lazović. Najpierw atak po ciasnym skosie, a potem piłka obija blok rywalek i wpada w aut.

18:15 - Uderza w antenkę Ann Kalandzadze, a po długiej akcji blokiem popisuje się Van Ryk. Tym samym rzeszowianki znów odskakują rywalkom, a Michal Masek prosi o czas.

16:15 - Atak autowy Kiery Van Ryk daje remis zawodniczkom ŁKS-u. Jednak kolejny punkt dla Developresu zdobywa Blagojević.

15:14 - Nie myli się Van Ryk po stronie rzeszowskiego zespołu, ale ponownie popisuje Joanna Pacak w ofensywie.

14:13 - Łodzianki odrabiają straty. Najpierw Ann Kalandadze potem Joanna Pacak.

14:11 - Błąd serwisowy Fidon-Lebleu, ale ponownie świetnie Anna Stecel.

13:10 - Tym razem mocno Kalandadze, ale odpowiedź ze strony Anny Stencel.

12:9 - Lazović tym razem skutecznie po skosie, lecz odpowiada jej Fidon-Lebleu.

11:8 - W szeregach ŁKS-u skutecznie Lazović, ale po drugiej stronie ponownie świetnie Van Ryk.

10:7 - Kolejny raz mocno Kiera Van Ryk. Następnie świetna seria Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej daje wysokie prowadzenie gospodyniom.

7:7 - Po długim sprawdzaniu przez sędziów ostatecznie punkt po ataku Blagojević wędruje do Developresu. Jednak na zagrywce myli się Krajewska.

6:6 - Joanna Pacak punktuje po stronie łodzianek, ale w kolejnej akcji myli się Wójcik.

5:5 - Kalandadze popisuje się w szeregach ŁKS-u, jednak ze środka odpowiada jej Stencel.

4:4 - Van Ryk myli się jednak na zagrywce, jednak po raz kolejny Kanadyjka rehabilituje się w ofensywie.

3:3 - Lazović popisuje się w ofensywie, ale to samo robi atakująca Developresu.

2:2 - Po stronie Rzeszowa Blagojević myli się na zagrywce, ale Van Ryk skutecznie w ataku.

1:1 - Wójcik rozpoczyna mocnym atakiem, ale odpowiada jej Rasińska.

POCZĄTEK 2. SETA

Premierowy set był wyrównanym pojedynkiem obu drużyn, ale ostatecznie dużo nerwów pojawiło się po stronie gospodyń. Tym samym mały kroczek w kierunku finału wykonały zawodniczki ŁKS-u.

22:25 - Ann Kalandadze kończy atakiem pierwszą partię!

22:24 - Alagierska mocno ze środka, jednak po drugiej stronie odpowiada Rasińska.

21:23 - Gonią jeszcze rzeszowianki! Najpierw atak Van Ryk, a potem blok Stencel na Kalandadze. Tym razem Michal Masek bierze czas.

19:23 - Kalandadze popisuje się kiwką i trener Antiga ponownie reaguje przerwą. Łodzianki zbliżają się do zwycięstwa premierowej odsłony.

19:22 - Myli się Pacak na zagrywce, ale Lazović mocno w ataku.

18:21 - Seria autowych ataków Developresu, nerwy po stronie rzeszowianek budują dużą przewagę ekipy gości.

18:19 - Nie trafia Zuzanna Efimienko-Młotkowska, ale Blagojević skutecznie.

17:18 - ŁKS dogonił, a nawet objął prowadzenie w tym secie i Stephane Antiga prosi o czas.

17:16 - Tym razem skutecznie Kalandadze, trafia również Van Ryk, ale myli się Blagojević i łodzianki niwelują straty.

16:14 - Skutecznie w ataku grają rzeszowianki, natomiast Kalandadze trafia w aut. Blokiem jednak popisuje się Alagierska.

14:13 - Bongaerts serwuje w aut, ale Kalandadze popisuje się efektownym atakiem.

13:12 - Blok Van Ryk powiększył przewagę gospodyń, ale Lazović również skutecznie.

12:11 - Atak Lazović na remis dla ŁKS-u. Ale Van Ryk daje ponownie przewagę rzeszowiankom.

11:10 - Pacak jednak popisuje się atakiem, a blok Alagierskiej zmniejsza straty ekipy gości.

11:8 - Najpierw Efimienko-Młotkowska popisała się blokiem, potem łodzianki popełniły błąd w ustawieniu. Atak Fidon-Lebleu daje już trzypunktowe prowadzenie gospodyniom.

8:8 - Pacak zdobywa punkt z przesuniętej krótkiej, ale w kolejnej akcji Wójcik atakuje w aut.

7:7 - Anna Kalandadze popisuje się w ofensywie, jednak Kiera Van Ryk również skutecznie.

6:6 - Tym razem obie drużyny nie radzą sobie w serwisie.

5:5 - Alagierska i Van Ryk wymieniają się skutecznymi atakami.

4:4 - Skuteczna gra Developresu skutkuje wyrównaniem strat i mamy remis.

2:4 - Tym razem atakująca z Rzeszowa skutecznie, ale myli się na zagrywce Efimienko-Młotkowska.

1:3 - Britt Bongaerts blokuje atak rzeszowianek, a w kolejnej akcji myli się Van Ryk.

1:1 - Van Ryk rozpoczyna mocnym atakiem, ale po drugiej stronie odpowiada Lazović.

SKŁADY: Developres SkyRes Rzeszów: Van Ryk, Efimienko-Młotkowska, Blagojević, Fidon-Lebleu, Stencel, Krajewska, Krzos (L) ŁKS Commercecon Łódź: Wójcik, Pacak, Alagierska, Kalandadze, Bongaerts, Lazović, Saad (L)

Pierwszy gwizdek spotkania już za moment. Oba zespoły są gotowe do walki o ostatnie miejsce w wielkim finale.

Nasza relacja na żywo z trzeciego, decydującego spotkania pomiędzy Developresem SkyRes Rzeszów i ŁKS Commercecon Łódź rozpocznie się tuż przed godziną 20:30!

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.