Tenis - WTA Charleston: szybka porażka Fręch!

• Dodał: Tytus Olszewski
  • Data publikacji: 06.04.2021, 22:00

Nie było niespodzianki w meczu pomiędzy Magdaleną Fręch (159. WTA), a Garbine Muguruzą (13.WTA). Niewiele ponad godzinę trwało spotkanie drugiej rundy turnieju WTA w Charelston, w którym Polka uległa znacznie wyżej notowanej Hiszpance. Mecz skończył się wynikiem 6:1, 6:3.

Po dobrych występach Magdaleny Fręch w Charleston (WTA 500), gdzie przeszła dwustopniowe eliminacje i pierwszą rundę turnieju, tym razem czekało ją znacznie trudniejsze zadanie. W 1/16 finału Polka miała się zmierzyć z rozstawioną jako szóstą Garbine Muguruzą. Hiszpanka to była liderka rankingu WTA, a także zwyciężczyni French Open 2016 oraz Wimbledonu 2017. W tym roku wygrała turniej w Dubaju, gdzie pokonała naszą reprezentantkę Igę Świątek. Fręch do tej pory nie grała z Muguruzą, jednak jak narazie tylko sześć razy zwyciężała z zawodniczkami czołowej setki, a wtorkowe spotkanie było najpoważniejszym wyzwaniem w dotychczasowej karierze.

Pierwszy set był wyrównany tylko do drugiego gema, kiedy to obie zawodniczki wygrały swoje podanie. Później zdecydowanie dominowała doświadczona Hiszpanka, która po raz pierwszy przełamała Polkę w czwartym gemie, a następnie zrobiła to jeszcze raz przy kolejnym serwisie naszej reprezentantki. Fręch była blisko przełamania Muguruzy w siódmym gemie, miała nawet dwa breakpointy, jednak ostatecznie przegrała pierwszą partię 6:1.

Drugi set był już bardziej wyrównany. Obie zawodniczki zwyciężały przy swoich podaniu do stanu 3:3. W siódmym gemie Fręch bardzo dzielnie się broniła, bowiem Muguruza wygrała dopiero piątego brakpointa. Póżniej Hiszpanka pewnie ograła Polkę przy swoim podaniu i rozstrzygnęła spotkanie w dziewiątym gemie, kiedy to wygrała drugą piłkę meczową. Rywalizacja potrwała godzinę i dziesięć minut kończąc się zdecydowanym zwycięstwem Garbine Muguruzy 6:1, 6:3. Polka miała przebłyski w swojej grze, jednak nie była w stanie odeprzeć ataków utalentowanej Hiszpanki, która w trzeciej rundzie zmierzy się z Julią Putintsevą (31. WTA).

Magdalena Fręch (POL) [Q] - Garbine Muguruza (ESP) [6] 6:1 6:3

Tytus Olszewski – Poinformowani.pl

Tytus Olszewski

Miłośnik ogólnie pojętego sportu, a przede wszystkim narciarstwa alpejskiego oraz tenisa ziemnego. Zawodnik amator oraz trener narciarstwa. Na codzień studiuje na Uniwersytecie Jagiellońskim, a w wolnych chwilach lubi pisać artykuły. Redaktor w Poinformowani.pl oraz radiu UJOT FM.