Liga Mistrzów: Real Madryt bliżej półfinału

• Data publikacji: 06.04.2021, 22:52

We wtorek, 6 kwietnia, rozegrano pierwsze mecze ćwierćfinałowe Ligi Mistrzów. Na Estadio Alfredo di Stefano Real Madryt podejmował Liverpool. W spotkaniu 3:1 triumfowali "Królewscy", a bramki dla nich zdobyli Marco Asensio i dwukrotnie Vinicius Junior.

Pierwsze poważne zagrożenie bramki nastąpiło w 13. minucie. Ferland Mendy (Real) ładnie minął Trenta Alexandra-Arnolda (Liverpool) i dośrodkował w pole karne do Viniciusa Juniora (Real), ale piłka po jego strzale głową mija prawy słupek o kilka centymetrów. Dziesięć minut później ładne podanie dostał Karim Benzema (Real), który urwał się obrońcom gości, ale jego uderzenie w ostatniej chwili zablokował wślizgiem jeden z defensorów.

Kilka chwil później fantastyczne, długie podanie z połowy Realu wykonał Toni Kroos (Real). Piłka trafiła idealnie do Viniciusa, który wyprzedził obrońców Liverpoolu, przyjął ją na klatkę piersiową i pokonał Alissona (Liverpool) płaskim strzałem w lewy dolny róg bramki. W 32. minucie prawą stroną boiska ruszył Karim Benzema (Real) który dograł futbolówkę do stojącego przed polem karnym Viniciusa, ale jego strzał odbił się od obrońcy "The Reds".

Po niecałych pięciu minutach fatalny błąd popełnił Alexander-Arnold, który głową wybił piłkę prosto do Marco Asensio (Real). Hiszpan minął obrońców i bramkarza Liverpoolu, a na końcu wbił piłkę do pustej bramki. Do końca 1. połowy nie wydarzyło się już nic ciekawego. Warto zaznaczyć, że goście nie oddali w niej ani jednego strzału.

Od początku drugiej połowy do ataku ruszyli goście. W 51. minucie Diogo Jota (Liverpool) ładnie wszedł pomiędzy obrońców Realu i odegrał do Mohammeda Salaha (Liverpool), który strzelił w środek bramki, a piłka po odbiciu się od rękawicy Thibauta Courtoisa (Real) i poprzeczki wpadła do siatki. Kilka minut później Benzema ładnie z piłką wszedł w pole karne z lewej strony boiska, ale jego uderzenie zostało zablokowane przez obrońców gości.

W 61. minucie po małym zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła do stojącego przed polem karnym Kroosa, ale jego uderzenie przeleciało wysoko nad poprzeczką. Chwilę później "Królewscy" wykonywali aut na wysokości pola karnego rywali. Po wyrzucie piłkę otrzymał Luka Modric (Real), który wbiegł z nią w pole karne i podał do Viniciusa, a ten z okolicy jedenastego płaskim strzałem zdobył swoją drugą bramkę.

W 70. minucie z kontrą wyszli gospodarze, Vinicius minął kilku zawodników gości i odegrał piłkę do Benzemy, który niskim uderzeniem próbował zdobyć bramkę, ale bardzo dobrą interwencją popisał się Alisson. Kilka minut później Salah ładnie odegrał z pola karnego do Thiago Alcantary (Liverpool), ale jego uderzenie z dobrej pozycji z około 20 metrów nie sprawiło żadnego zagrożenia.

W końcówce meczu atakowali głównie piłkarze Jurgena Kloppa. Jednak swojej optycznej przewagi nie byli w stanie zmienić na bramkę, a nawet na groźną sytuację. Rewanż rozegrany zostanie 14 kwietnia.

Real Madryt - Liverpool 3:1 (2:0)
Bramki: 27', 65' Vinicius Jr., 36' Asensio - 51' Salah
Real: Courtois - Mendy, Nacho, Militao, Lucas - Modric, Casemiro, Kroos - Vinicius Jr. (85' Rodrygo), Benzema, Asensio (70' Valverde)
Liverpool: Alisson - Robertson, Phillips, Kabak (81' Firmino), Alexander-Arnold - Wijnaldum, Fabinho, Keita (42' Alcantara) - Mane, Jota (81' Shaqiri), Salah
Żółte kartki: 49' Vazquez - 39' Mane, 56' Alcantara, 83' Alexander-Arnold
Sędzia: Felix Brych