PlusLiga: VERVA Warszawa vs Jastrzębski Węgiel [ZAPIS RELACJI LIVE]
PLS

• Dodał: Aleksandra Suszek
  • Data publikacji: 07.04.2021, 20:05

Swoje drugie spotkanie o finał mistrzostw Polski rozegrają dziś siatkarze VERVY Warszawa oraz Jastrzębskiego Węgla. Obecnie to zespół z Górnego Śląska jest bliżej awansu, mając już na koncie jedno zwycięstwo, ale podopieczni Andrei Anastasiego mają jeszcze szansę na odwrócenie sytuacji. Czy już dziś poznamy pierwszych finalistów mistrzostw Polski w siatkówce mężczyzn? Początek relacji LIVE już o godzinie 17:30!

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa - Jastrzębski Węgiel 1:3 (29:27, 27:29, 20:25, 24:26)

bilans meczowy - 0:2

awans do finału: JASTRZĘBSKI WĘGIEL

Relacja na żywo

Pierwszego finalistę już znamy, ale za kilka godzin być może poznamy również drugiego. Dokładnie za 30 minut rozpocznie się spotkanie ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - PGE Skra Bełchatów. Z tego meczu również poprowadzimy relację LIVE, na którą serdecznie zapraszamy!

Cóż to było za widowisko! Mnóstwo zwrotów akcji, fascynujące wymiany i emocjonujące końcówki setów. Takie spotkania plusligowe uwielbiamy oglądać! VERVA walczyła i zagrała świetne spotkanie - o zwycięstwie Jastrzębia przeważyły niuanse i oczywiście - Jakub Bucki w koncówkach.

24:26 JASTRZĘBSKI WĘGIEL W FINALE MISTRZOSTW POLSKI! Fenomenalnie zakończył to spotkanie Jakub Bucki i zasłużenie otrzymał statuetkę MVP dzisiejszego meczu.

24:25 Jan Król psuje zagrywkę! Ta piłka może dać jastrzębianom upragniony awans do finału!

24:24 Nic nadal nie jest jasne! Powtórka z rozrywki, a dokładniej z pierwszej i drugiej partii - walka na przewagi.

22:23 Time-out dla gospodarzy.

22:23 Tym razem Louati bardzo dobrze gra w ataku. Wtóruje mu świetny Jakub Bucki, który po raz kolejny udowadnia, że doskonale radzi sobie z presją końcówek.

20:20 Gardini wiedział, że jastrzębianie potrzebują przerwy. Wybiła ona z rytmu Grobelnego, który psuje zagrywkę po powrocie na boisko.

20:19 Stołeczni siatkarze nie odpuszczą tej walki tak łatwo! Najpierw Szalpuk, a potem błąd Louatiego i zmiana warty w prowadzeniu!

18:19 Tym razem Kampa wykorzystuje Wiśniewskiego, a ten nie zawodzi. Chwilę później jednak Grobelny po raz kolejny kończy swoją akcję.

17:17 Oj, niedobry moment wybrał sobie Bucki na nieudaną zagrywkę.

16:16 Jastrzębianie nie skakali teraz do bloku, bo De Haro świetnie wystawił piłkę do Grobelnego. Kolejna akcja również w wykonaniu środkowego i znów mamy remis!

14:16 Igor Grobelny dwukrotnie nie mógł powstrzymać Buckiego. Wychowanek Radomia nie ma dzisiaj sobie równych.

14:14 Niezwykle wyrównane jest to spotkanie. Obie drużyny walczą jak lwy, a takie widowisko świetnie się ogląda.

13:14 I znów szans nie miał Superlak w starciu z ukraińskim blokiem Gladyra!

13:13 Rozgromił przyjęcie VERVY Lukas Kampa, ale kolejna zagrywka kompletnie nieudana.

12:12 Wreszcie udało się powstrzymać atak Superlaka. Jurij Gladyr wyrównuje wynik!

12:10 Michał Superlak jest nie do zatrzymania. Przekonał się o tym Łukasz Wiśniewski, którego nieudany blok dał punkt warszawianom.

10:8 Trinidad De Haro wie, do kogo ma rozegrać piłkę. Grobelny kończy bezbłędnie.

9:7 Ale zaatakował teraz Tomasz Fornal! Fenomenalny jest także Bucki, który po raz kolejny ratuje swoją drużynę "bombami" na zagrywce.

9:5 Niewiele jastrzębianom pomogła przerwa, bo Piotr Nowakowski w bloku pracuje jak nikt inny. Tym razem pokazał swoje umiejętności Fornalowi, który wpadł w bandę, próbując ratować tę akcję.

8:5 Wdarł się chaos na boisko po obu stronach, ale to Szalpuk wychodzi z tej akcji obronną ręką. W bloku doświadczenie Nowakowskiego robi robotę i o czas prosi trener Gardini.

6:4 Nie da się zliczyć tych niewykorzystanych serwisów. Louati postawił wszystko na jedną kartę, ale nie wyszło.

5:4 Sporo błędów po stronie gości. Kolejny serwis psuje Lukas Kampa. Szybko jednak Bucki robi to co powinien robić i przełamuje ręce Trinidada De Haro.

4:2 Przestój w bloku jastrzębian - korzysta z tego Michał Superlak.

2:2 Bardzo udana akcja w wykonaniu Kampy i Wiśniewskiego.

2:1 Zepsuta zagrywka - tym razem Tomasz Fornal.

1:1 Superlak nie daje szans Wiśniewskiemu. Po chwili i on zostaje jednak pokonany przez Fornala.

POCZĄTEK 4. SETA

20:25 Nie odpuszczają jastrzębianie z Gladyrem na czele. Pierwszą setową piłkę bronią warszawianie dzięki Szalpukowi, ale decydująca akcja należy do Buckiego. Kolejny set padł łupem gości.

19:23 Ukraiński środkowy poprawia się jednak w kolejnej akcji, nie dając szans Superlakowi.

18:22 Odpalił się Artur Szalpuk. Przyjmujący ogrywa Gladyra na siatce.

17:22 Nawet Superlak popełnia błąd w zagrywce. Ciężko się dzisiaj przyzwyczaić gospodarzom do hali w Ursynowie.

16:21 Trinidad De Haro ponownie rozegrał do Szalpuka, a ten kończy na czystej siatce.

15:21 Wreszcie swój atak skończył Szalpuk i zdobył pierwszy punkt w tym meczu. Za chwilę kolejną zagrywkę psuje Kowalczyk.

14:20 Superlak blokuje Fornala, ale jest jeszcze Bucki, który kończy praktycznie każdą otrzymaną piłkę. Próbuje go wybić z rytmu Andrea Anastasi i wykorzystuje drugą przerwę.

13:18 Jakub Bucki psuje zagrywkę. Ile tych ryzykownych serwisów w tym spotkaniu się nie opłaciło? Na pewno mnóstwo, po obu stronach siatki.

12:17 Gladyr imponuje nie tylko w ataku - zaskoczył Grobelnego na zagrywce. Freeballa wykorzystał Bucki, który pokonał bezradnego Szalpuka na siatce.

10:15 Superlakowi nie udało się zaatakować w boisko. Seria punktowa dla Jastrzębia, a głównym tego sprawcą - Louati. Czas dla Anastasiego.

10:13 Średnie przyjęcie Popiwczaka, ale to żaden problem dla Kampy. Niemiec rozgrywa do Buckiego, a ten nic sobie nie robi z warszawskiego bloku.

10:12 Kapitan stołecznych powrócił w ataku. VERVA konsekwentnie goni swoich rywali.

9:12 Louati powstrzymuje atak Grobelnego! Środkowy VERVY miał jednak problemy już na samym początku, kiedy słabo odebrał zagrywkę.

8:10 Do znudzenia - Artur Szalpuk psuje swój serwis. W ataku świetnie radzi sobie Wiśniewski

6:8 Intryguje fakt, że zawodnicy z Warszawy mają problem w zagrywce. Tak wiele błędów w tym elemencie na własnym terenie i wciąż ich nie brakuje.

5:7 Bucki melduje się na posterunku!

5:5 Serwis nie leży dziś obu ekipom. Tym razem psuje Louati.

4:4 Jedna z dłuższych akcji dla Superlaka. Gladyr nie podołał w bloku. Na zagrywce przedobrzył natomiast Grobelny i wciąż jest remis.

3:3 Punkt za punkt, cios za cios. Drużyny nie rezygnują z wyrównanego pojedynku.

2:2 Misję wypełnia natomiast Michał Superlak, a wtóruje mu Andrzej Wrona.

0:1 Od zepsutej zagrywki rozpoczął Bartosz Kwolek.

POCZĄTEK 3. SETA

27:29 Dokończyli dzieła w tym secie jastrzębianie, choć nie było to wcale łatwe zadanie. Na szczęście jest Tomasz Fornal, który w ostatnich akcjach nie zawodził i w całym meczu jest 1:1!

26:27 Przejęcie pałeczki! Teraz to przyjezdni prowadzą jednym punktem.

26:25 Najmocniejsze ogniwa po stronie gości to Fornal i Bucki, którzy tę końcówkę rozgrywają jak zaczarowani. Kolejna rywalizacja na przewagi - tak jak w poprzedniej partii.

24:24 Bronią się jastrzębianie! Szybko odrobili straty, a VERVA może żałować trzech niewykorzystanych piłek setowych.

24:21 Andrzej Wrona pojawia się w najważniejszym momencie. Powstrzymuje atak Fornala i to VERVA ma piłkę setową.

22:21 Trener Gardini ma głowę do zmian! Bucki wszedł zadaniowo i od razu zdobył punkt z zagrywki.

22:20 Nie miał szans Wrona w starciu z Fornalem.

21:19 Przyjmujący popełnia błąd podczas wykonywania drugiej zagrywki, ale wraca do gry w ataku i tam już nie ma miejsca na pomyłkę.

20:18 Nie dość, że uciekli spod topora, to jeszcze skutecznie idą po zwycięstwo! Znacząco utrudnił teraz ofensywę jastrzębianom Bartosz Kwolek .

19:18 Louati wykorzystuje piłkę od Kampy, ale zaraz psuje zagrywkę.

17:17 Grobelny pracuje na miano najlepszego zawodnika tej partii. Zaskakuje Fornala w przyjęciu.

16:17 Dobrą zmianę daje Louati. Od razu po wejściu atakuje w "pomarańczowe".

15:15 Ależ pracuje teraz przyjmujący VERVY! Kolejna świetna zagrywka i piłka przechodząca, którą perfekcyjnie wykorzystuje Andrzej Wrona. Mamy remis!

14:15 Tym razem skrót w wykonaniu Grobelnego, ale już odebrany przez przyjezdnych. Długa wymiana zakończona pomyłką Szymury. Topnieje przewaga Jastrzębia!

12:15 Odpalił się teraz Igor Grobelny, gromiąc przyjęcie jastrzębian. Doskonale zauważył to Gardini, który błyskawicznie prosi o przerwę, by wybić przyjmującego z rytmu.

11:15 Nie spuszcza z tonu Tomasz Fornal! Zagrywka w strefę Kwolka i as serwisowy. Tym samym odpowiada Grobelny, dla którego jest to druga punktowa zagrywka w tym spotkaniu.

9:14 I po raz kolejny - Michał Superlak.

8:13 Superlak zdecydowanie ciągnie grę warszawian w tej partii. Po drugiej stronie wciąż jest jednak Fornal.

6:12 Impas drużyny przełamał teraz Igor Grobelny. Zaraz w "pomarańczowe" wrzuca piłkę Jurij Gladyr

5:11 Wynik zaczyna wymykać się gospodarzom spod kontroli. Błyskawicznie reaguje Andrea Anastasi.

5:11 Nie zawodzi młody przyjmujący swojej drużyny, zdobywając trzeci punkt z rzędu! Coraz większa przewaga Jastrzębia.

5:9 Długa wymiana zwycięska dla Jurija Gladyra. W bloku świetnie pracuje Fornal, o czym przekonał się teraz Kwolek.

5:7 Przerwa niekorzystnie wpłynęła na reprezentanta Niemiec. Kampa psuje zagrywkę.

4:7 Odskoczyli teraz na trzy "oczka" jastrzębianie. Niepokoi to Anastasiego - włoski szkoleniowiec prosi o przerwę.

4:6 Lukas Kampa cichym bohaterem tej akcji. Świetna zagrywka w strefę Grobelnego, słabe przyjęcie gospodarzy i skuteczny blok Szymury.

4:4 Andrea Anastasi powoli zaczyna działać w znany dla siebie sposób. Trener został upomniany żółtą kartką.

3:3 Superlak kontra Szymura - obydwoje teraz grają pierwsze skrzypce w ataku.

2:2 Myli się teraz Grobelny, a swoją szansę w polu zagrywki wykorzystuje Fornal i już jest remis.

2:0 Świetnie radzi sobie również na zagrywce. Szymura bez szans w obronie.

1:0 Kiepskie przyjęcie po stronie VERVY, ale obronną ręką wychodzi z tego Superlak.

POCZĄTEK 2. SETA

29:27 Kontrowersyjna sytuacja i zaczęło się robić gorąco. Sędzia przerwał akcję, mimo że piłka nie miała kontaktu z boiskiem. Akcja powtórzona na korzyść VERVY, tak jak kolejne dwie i to gospodarze zwyciężają pierwszą partię.

26:27 Rozgromił przyjęcie Warszawy Al Hachdadi. Utrudniło to atak Kwolkowi, który nie zdobył ważnego punktu i o czas poprosił trener Anastasi.

26:26 Błędy w końcówce tego seta. Nerwy mają teraz obie ekipy.

25:24 Piłka setowa dla VERVY po ataku Grobelnego.

24:24 Z drugiej piłki kończy Fornal. To samo robi Superlak. Ależ walczą w pierwszym secie!

23:22 Przerwę na żądanie wykorzystał Andrea Gardini. Po powrocie na boisko Szymura kiwa w sam środek boiska, ale w polu serwisowym Bucki popełnia kolejny błąd.

22:21 Atakujący zrehabilitował się w wiodącym elemencie. Po drugiej stronie siatki swój plan realizuje Nowakowski i tak punkt za punkt grają sobie obie drużyny.

20:20 Tym razem zagrywka przerosła zawodnika z Maroko. Al Hachdadi przekroczył linię 9. metra.

19:20 Środkowy Jastrzębia postanowił się odegrać, ale na zagrywce. Ustrzelił w ten sposób libero gospodarzy.

18:18 Michał Superlak nie zaatakował skutecznie, ale ta sztuka udała się już Andrzejowi Wronie.

17:16 Siatkarze na zmianę psują zagrywki - najpierw Kampa, teraz Nowakowski.

16:15 Kwolek zaryzykował, ale bez happy-endu. Reprezentant Polski zepsuł zagrywkę.

16:14 Szybko reaguje trener jastrzębian. Dwa punkty różnicy to dla Gardiniego czerwona lampka.

15:14 Drugi punkt w tym spotkaniu zdobywa Rafał Szymura. Szybko odpowiada mu jednak Grobelny.

14:13 Łukasz Wiśniewski najpierw perfekcyjnie przyjął zagrywkę, żeby zaatakować z pierwszej akcji. Wyszło mu to bardzo dobrze. Na razie punkt za punkt.

12:12 Tomasz Fornal nie daje szans Królowi, ale Kwolek szczęśliwie atakuje w boisko, co potwierdza wideo-weryfikacja.

11:11 Wykorzystali teraz okazję gospodarze. Najpierw na zagrywce zaskoczył Grobelny, a po chwili Kwolek pokonał Wiśniewskiego na siatce.

9:11 Kolejny punkt już dla Jastrzębia - Jan Król nie zmieścił się w boisku.

8:10 Czas wykorzystany przez trenera Anastasiego wreszcie poruszył warszawian. Akcję wygrywa Igor Grobelny.

7:10 Nie pomaga teraz gospodarzom Bartosz Kwolek, myląc się w ataku.

7:9 Świetna seria w wykonaniu jastrzębian. Blok przyjezdnych funkcjonuje bez zarzutu.

7:7 Al Hachdadi nie spuszcza ręki w ataku - sprytnie mija blok Jana Króla. Za chwilę środkowego skutecznie zatrzymuje go Fornal na siatce i już jest remis.

7:5 Psuje zagrywkę Bartosz Kwolek, ale szybko rehabilituje się w ataku.

5:4 Bardzo dobrze piłkę wykorzystał teraz Łukasz Wiśniewski. Po długiej akcji na siatce bombarduje także Marokańczyk.

4:2 Nie utrzymał przyjęcia Wojtaszek, ale atak Wrony zaskakuje Popiwczaka.

3:1 Zagrywkę psuje Gladyr, a na siatce popisuje się Wrona i Verva wychodzi na prowadzenie.

0:1 Skutecznie rozpoczyna Al Hachdadi.

SKŁADY: VERVA Warszawa: Kwolek, Król, De Haro, Wrona, Nowakowski, Grobelny, Wojtaszek Jastrzębski Węgiel: Wiśniewski, Gladyr, Kampa, Al Hachdadi, Fornal, Szymura, Popiwczak

Wszystko rozpocznie się jednak od drużyn ze stolicy i Górnego Śląska! Zaczynamy!

Starcie Jastrzębia z Vervą to nie jedyne siatkarskie emocje dzisiejszego dnia. Wieczorem swój drugi mecz półfinałowy rozegrają również ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Skra Bełchatów.

Dziś szansę na przypieczętowanie awansu do finału mistrzostw Polski mają jastrzębianie. Czy Verva powalczy jak ostatnio i przedłuży swoją walkę? Zapraszamy na relację LIVE - startujemy o godz. 17:30!

Aleksandra Suszek – Poinformowani.pl

Aleksandra Suszek

Można powiedzieć, że piszę o wszystkim po trochu, ale w moim sercu gości głównie siatkówka.