Liga Mistrzów: drugi dzień pierwszych meczów ćwierćfinałowych [ZAPIS LIVE]
El Ronzo/Flickr/CC BY-ND 2.0

• Data publikacji: 07.04.2021, 20:20

Czas na drugi dzień pierwszych ćwierćfinałowych spotkań Ligi Mistrzów. Bayern Monachium, bez Roberta Lewandowskiego w składzie, podejmie PSG. W drugim spotkaniu Chelsea Londyn zmierzy się na wyjeździe z FC Porto, czyli drużyną uznawaną przez wiele osób za czarnego konia rozgrywek. Na naszą relację zapraszamy tuż przed 20:40!

BAYERN MONACHIUM - PSG 2:3

FC PORTO - CHELSEA 0:2

Relacja na żywo

Dziękujemy za spędzony wspólnie czas podczas dzisiejszych ćwierćfinałowych starć!

Bayern - PSG 2:3 Ostatni gwizdek sędziego. PSG bliżej półfinału Champions League.

FC Porto – Chelsea 0:2 - The Blues na pewno nie byli dziś zespołem lepszy, jednak wykazali się dużo większą skutecznością. Porto walczyło dzielnie i postawili się graczom Tuchela. Bramka stracona w ostatnim kwadransie znacznie utrudniła zespołowi Conceicao zadanie w spotkaniu rewanżowym.

Bayern - PSG 2:3 Zmiana w PSG. Za Neymara wchodzi Rafinha!

FC Porto – Chelsea 0:2 - Ostatni gwizdek arbitra!

FC Porto – Chelsea 0:2 - Zagrożenie zostało oddalone.

FC Porto – Chelsea 0:2 - Ostatnia szansa dla Porto na celne dośrodkowanie piłki z rzutu wolnego.

FC Porto – Chelsea 0:2 - W zespole Niebieskich Mateo Kovacica zmienił Emerson.

Bayern - PSG 2:3 Thomas Muller strzela z 13 metrów ale jego próba również okazuje się niecelna.

FC Porto – Chelsea 0:2 - Arbiter doliczył trzy minuty do podstawowych dziewięćdziesięciu.

Bayern - PSG 2:3 Moting zgrywa piłkę w polu karnym Alabie, który strzela minimalnie niecelnie.

Bayern - PSG 2:3 Strzał z dystansu Draxlera bardzo niecelny.

FC Porto – Chelsea 0:2 - Porto sprawia wrażenie niezwykle wyczerpanej drużyny.

FC Porto – Chelsea 0:2 - Błąd przy golu zaliczył Corona, któremu Chilwell odebrał piłkę przed polem karnym.

FC Porto – Chelsea 0:2 - Anglik wyszedł na sam na sam z golkiperem FC Porto, minął go dziecinnie prostym zwodem i wpakował piłkę do pustej bramki.

FC Porto – Chelsea 0:2 - GOL DLA THE BLUES!!! BEN CHILWELL!!

FC Porto – Chelsea 0:1 - Zmian dokonują także Portugalczycy. Murawę opuścili: Wilson Manafa, Moussa Marega i Otavio, a w ich miejsce na boisko weszli: Francisco Conceicao, Fabio Vieira i Martinez Toni.

FC Porto – Chelsea 0:1 - Kolejne zmiany w zespole The Blues. Niemiecki szkoleniowiec postanowił zdjąć z boiska Masona Mounta oraz Reece'a Jamesa, a w ich miejsce wpuścił N'Golo Kante i Thiago Silvę.

FC Porto – Chelsea 0:1 - Żółty kartonik dla Marko Grujica.

FC Porto – Chelsea 0:1 - Chelsea zdaje się panować nad spotkaniem w ostatnich minutach. Portugalczycy zaczynają odczuwać skutki wysokiego pressingu, którym dręczyli niemal cały mecz podopiecznych Tuchela.

Bayern - PSG 2:3 Za Angela Di Marię wchodzi Moise Kean.

Bayern - PSG 2:3 Navas broni strzał Choupo-Motinga z 8. metrów, chwilę później żółtą kartkę otrzymuje Kimmich!

FC Porto – Chelsea 0:1 - Żółty kartonik dla trenera Conceicao. Portugalczyk znalazł się poza wyznaczoną strefą i odbił wybitą piłkę.

Bayern - PSG 2:3 PSG znów na prowadzeniu! Po raz kolejny próbkę swoich umiejętności prezentuje Kylian Mbappe. Będąc w polu karnym i asekuracji Boatenga, reprezentant Francji sprytnym strzałem, między nogami Niemca umieszcza piłkę w siatce!

FC Porto – Chelsea 0:1 - Kolejna nieprecyzyjna wrzutka z rzutu wolnego w wykonaniu Otavio. Brazylijczyk jest dziś bardzo słaby w tym aspekcie gry.

FC Porto – Chelsea 0:1 - Tempo gry nieco spadło. Obie ekipy nie są w stanie utrzymać się dłużej przy piłce. W szeregach obu drużyn dostrzegalna jest spora niedokładność.

Bayern - PSG 2:2 Zółtą kartką ukarany Julian Draxler.

Bayern - PSG 2:2 Bayern dopina swego! Po wrzutce Kimmicha, piłkę do siatki strzałem głową kieruje Thomas Muller!

FC Porto – Chelsea 0:1 - Mamy pierwsze roszady w ekipie Thomasa Tuchela. Boisko opuścili Timo Werner i Kai Haretz, a w ich miejsce na murawie zameldowali się Christian Pulisic i Olivier Giroud.

Bayern - PSG 1:2 Z szesnastki strzela Kimmich. Pewnie piłkę łapie Navas. Chwilę później Neuer broni sytuację sam na sam z Mbappe, ale napastnik PSG znajdywał się na spalonym.

FC Porto – Chelsea 0:1 - Pierwszy żółty kartonik tego meczu trafia do Chancela Mbemby.

FC Porto – Chelsea 0:1 - Niewiarygodna sytuacja! Błędu Marchesina nie wykorzystał Mount, i nie trafił do pustej bramki. Ostatecznie i tak arbiter odgwizdał spalonego.

Bayern - PSG 1:2 Kolejna dobre interwencje Navasa. Najpierw broni strzał Pavarda, chwilę potem Comana.

Bayern - PSG 1:2 Tym razem Navas broni strzał z dystansu Alaby!

FC Porto – Chelsea 0:1 - Świetna próba z dystansu Luisa Diaza! Futbolówka przeleciała tuż obok słupka.

Bayern - PSG 1:2 Co za okazja dla PSG! Najpierw Manuel Neuer broni w sytuacji sam z Neymarem, następnie strzał Di Marii z linii bramkowej wybija Davies. To powinno być 3:1 dla Paryżan.

FC Porto – Chelsea 0:1 - Kolosalne zamieszanie w polu karnym londyńczyków. Piłka wleciała nawet do bramki, jednak sędzia odgwizdał faul Pepe.

Bayern - PSG 1:2 Ogromne zamieszanie w polu karnym PSG, ale żaden zawodnik Bayernu nie oddał strzału na bramkę!

FC Porto – Chelsea 0:1 - Doskonałą okazję zmarnował Moussa Marega! Malijczyk znalazł się w sytuacji sam na sam z Mendym, jednak uderzył wprost w golkipera The Blues.

FC Porto – Chelsea 0:1 - The Blues szeroko ustawieni rozgrywają futbolówkę na własnej połowie. Porto podobnie jak w odsłonie numer jeden, grają dość wysoko i szybko doskakują do rywali.

Bayern - PSG 1:2 Zaczynamy drugą połowę. Zmiana w PSG, za Diallo , wchodzi Bakker.

FC Porto – Chelsea 0:1 - Obie ekipy bez żadnych zmian w składzie.

FC Porto – Chelsea 0:1 - Zaczynamy drugą połowę gry!

FC Porto – Chelsea 0:1 - Charakter podopiecznych Conceicao pozwala mieć nadzieje na rewelacyjne emocje oraz walkę w drugiej odsłonie gry!

Bayern - PSG 1:2 Koniec pierwszej połowy. W Monachium oglądamy futbol na najwyższym poziomie!

FC Porto – Chelsea 0:1 - Porto pokazało się z bardzo dobrej strony, dość często nękali defensywę The Blues, stawiając głownie na kąśliwe dośrodkowania ze skrzydeł. Chelsea wypadła gorzej na tle ofensywnym, jednak przebłysk geniuszu Masona Mounta dał londynczykom prowadzenie do przerwy.

Bayern - PSG 1:2 Navas łapie strzał głową Mullera

FC Porto – Chelsea 0:1 - Wybrzmiał ostatni gwizdek pierwszej odsłony gry na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan!

FC Porto – Chelsea 0:1 - FC Porto w ataku pozycyjnym, jednak gracze Chelsea są ustawieni dość blisko siebie i doskonale przesuwają w defensywie.

Bayern - PSG 1:2 Kolejna wymuszona zmiana w Bayernie. Za Sule wchodzi Jerome Boateng.

FC Porto – Chelsea 0:1 - Kolejny rzut rożny dla Porto. Chelsea nie może oddalić zagrożenia.

FC Porto – Chelsea 0:1 - Rzut wolny zespołu z Portugalii zakończył się wybiciem na piłki korner.

FC Porto – Chelsea 0:1 - Napór graczy FC Porto na bramkę The Blues. Trzy próby dośrodkowań w pole karne zostały oddalone przez defensywę zespołu ze Stamford Bridge.

FC Porto – Chelsea 0:1 - Portugalska ekipa nie poprzestaje w pressingu.

Bayern - PSG 1:2 Bayern rusza do odrabiania strat. Po wrzutce Pavarda do siatki trafia Eric Choupo-Moting!

FC Porto – Chelsea 0:1 - Po kilkunastu świetnych minutach FC Porto gracze Tuchela zaskoczyli Portugalczyków i wyszli na prowadzenie!

FC Porto – Chelsea 0:1 - Jorginho zagrał futbolówkę do Anglika, a ten obrócił się z nią w rewelacyjny sposób i z bocznej strefy pola karnego pokonał Marchesina.

Bayern - PSG Niespodziewana zmiana u gospodarzy. Za Leona Goretzkę wchodzi Alfonso Davies!

FC Porto – Chelsea 0:1 - GOL! Mason Mount!!

Bayern - PSG 0:2 Zmiana w PSG. Kontuzję odniósł Marquinhos. W jego miejsce Ander Herrera.

FC Porto – Chelsea 0:0 - Londyńczycy w ataku pozycyjnym. The Blues korzystają z pełnej szerokości boiska.

Bayern - PSG 0:2 Paryżanie podwyższają prowadzenie! Nieudaną pułapkę ofsajdową Bayernu wykorzystuje Marquinhos strzelając w sytuacji sam na sam obok Neuera!

FC Porto – Chelsea 0:0 - Gracze Conceicao nieco zwolnili w swoich ofensywnych poczynaniach.

Bayern - PSG 0:1 Choupo-Moting strzela niecelnie w zamieszaniu w polu karnym.

FC Porto – Chelsea 0:0 - Ależ zakotłowało się w polu karnym Niebieskich po dośrodkowaniu z rzutu różnego. Sytuację wyjaśnił Mendy!

FC Porto – Chelsea 0:0 - Kolejny korner dla Portugalczyków.

FC Porto – Chelsea 0:0 - Defensorzy The Blues wybijają piłkę na rzut rożny po wrzutce Otavio.

FC Porto – Chelsea 0:0 - Rzut wolny dla Porto na skrzydle.

Bayern - PSG 0:1 Tym razem Navas wybija na róg uderzenie Pavarda!

Bayern - PSG 0:1 Navas broni strzał Goretzki z 3 metrów. To była setka dla Bayernu!

FC Porto – Chelsea 0:0 - Gra nieco uspokoiła się w pierwszych minutach drugiego kwadransa. Piłka rozgrywana jest głownie w środkowej strefie boiska.

Bayern - PSG 0:1 Rzut wolny dla PSG. Manuel Neuer piąstkuje centrę Neymara.

FC Porto – Chelsea 0:0 - Augustin Marchesin idealnie w tempo przerywa kontratak londyńczyków.

FC Porto – Chelsea 0:0 - Efektowna akcja Otavio i Zaidu Sanusiego, jednak ten drugi nieczysto trafia w futbolówkę w jedenastce Niebieskich.

Bayern - PSG 0:1 Paryżanie omal nie podwyższyli prowadzenia. po zagraniu Mbappe, do siatki trafia Draxler, ale sędzia odgwizdał spalonego!

FC Porto – Chelsea 0:0 - Bardzo dobry fragment gry podopiecznych Sergio Conceicao! Portugalski zespół nie opuszcza połowy Chelsea.

FC Porto – Chelsea 0:0 - Pierwsza groźna akcja Porto! Piłkę po dośrodkowaniu Jesusa Manuela Corony w pole karne łapie Edouard Mendy.

Bayern - PSG 0:1 Tym razem strzał Goretzki zablokowany, a poprawkę Mullera pewnie łapie Navas.

FC Porto – Chelsea 0:0 - Gracze z Portugalii starali się zagrozić The Blues z rzutu wolnego, na co angielska ekipa próbowała odpowiedzieć błyskawiczną kontrą, jednak żaden z bramkarzy nie odczuł znaczącego zagrożenia.

Bayern - PSG 0:1 Rzut wolny dla Bayernu. Strzał Kimmicha trafia w mur, a dobitka Alaby poleciała w trybuny.

FC Porto – Chelsea 0:0 - Podopieczni Thomasa Tuchela wciąż w natarciu. Niebiescy od pierwszego gwizdka usiłują ataków skrzydłami.

Bayern - PSG 0:1 GOL dla PSG! Kylian Mbappe trafia do siatki. Reprezentant Francji strzela gola po asyście Neymara z pola karnego. Fatalny błąd popełnia Manuel Neuer!

FC Porto – Chelsea 0:0 - Pierwsza próba wrzucenia piłki w pole karne Porto Kaia Havertza, jednak Niemiec podaje bardzo niecelnie.

Bayern - PSG 0:0 Keylor Navas broni nieprzyjemny strzał z pola karnego Hernandeza. Korner dla Bayernu!

FC Porto – Chelsea 0:0 - The Blues w ataku pozycyjnym od pierwszej minuty. Portugalska ekipa od początku stawia na wysoki i dość agresywny pressing.

Bayern - PSG Początek spotkania w Monachium.

FC Porto – Chelsea 0:0 - Zaczynamy! Mamy nadzieje na mnóstwo piłkarskich emocji!

FC Porto – Chelsea - Hymn Ligi Mistrzów wybrzmiał na stadionie Sevilli!

Bayern - PSG Na Alianz Arena obie jedenastki na murawie, rozbrzmiewa hymn Ligi Mistrzów!

FC Porto – Chelsea - Już za kwadrans pierwszy gwizdek w stolicy Andaluzji!

Sędzią spotkania w Monachium będzie Antonio Lahoz.

PSG: Navas - Dagba, Marquinhos, Kimpembe, Diallo - Danilo, Gueye - Di Maria, Neymar, Draxler - Mbappe

FC Porto – Chelsea - Dzisiejsze spotkanie na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan poprowadzi słoweński arbiter Slavko Vincic.

FC Porto: Marchesin – Manafa, Mbemba, Pepe, Sanusi – Corona, Grujic, Uribe, Otavio – Marega, Diaz Chelsea: Mendy – Azpilicueta, Christensen, Rudiger – James, Jorginho, Kovacic, Chilwell – Mount, Havertz, Werner

FC Porto – Chelsea - Poznaliśmy już wyjściowe jedenastki obu ćwierćfinalistów.

Bayern: Neuer - Pavard, Sule, Alaba, Hernandez - Kimmich, Goretzka - Sane, Muller, Coman - Choupo-Moting