Serie A: Inter przedłuża zwycięską passę

• Data publikacji: 07.04.2021, 20:42

W zaległym meczu 28. kolejki Serie A Inter Mediolan podejmował Sassuolo. Gospodarze wygrali 2:1 po bramkach Romelu Lukaku i Lautaro Martineza, dzięki czemu postawili kolejny duży krok w kierunku mistrzostwa. Dla podopiecznych Antonio Conte było to dziewiąte z rzędu zwycięstwo w lidze. Honorową bramkę dla Sassuolo zdobył Hamed Traore.

Goście pomimo gry z liderem tabeli rozpoczęli ten mecz odważnie. W ciągu pierwszych pięciu minut wysłali piłkarzom Interu dwa ostrzeżenia w postaci groźnych strzałów zza pola karnego. Nerazzurri nie oddali jednak pola gry ofensywnie usposobionej drużynie Sassuolo. Już po chwili bardzo dobrą sytuację dla Interu zmarnował Achraf Hakimi, nie trafiając czysto głową w piłkę. Na szczęście dla gospodarzy celniej główkował Romelu Lukaku, który po dokładnej asyście Ashleya Younga umieścił piłkę siatce, otwierając wynik meczu. Kolejne minuty gry to przewaga piłkarzy Sassuolo, którzy nie potrafili tego udokumentować. Solidny w obronie Inter nie dopuszczał przeciwników zbyt blisko swojego pola karnego, raz po raz zaskakując niebezpiecznym kontratakiem. Do końca pierwszej połowy obraz gry nie uległ zmianie i zawodnicy Interu schodzili na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron obserwowaliśmy dalsze próby zdobycia wyrównującego trafienia przez graczy Sassuolo, którzy powiększyli swoją przewagę. Nic jednak z tego nie wynikało. Piłkarze gości, pomimo wielu podań i wysokiego posiadania piłki, nie potrafili znaleźć sposobu na pokonanie Samira Handanovicia. Inter w drugich czterdziestu pięciu minutach zdecydował się na jeszcze bardziej defensywną grę, konsekwentnie broniąc dostępu do swojej bramki. Ekipa Antonio Conte cierpliwie wyczekała moment, w którym udało się szybko odebrać futbolówkę i wyprowadzić kontratak, który pewnie sfinalizował Lautaro Martinez. Asystę  zaliczył Romelu Lukaku. Po utracie drugiej bramki, Sassuolo ponownie wróciło do długiego rozgrywania piłki na połowie Interu, który wciąż świetnie ustawiał się w obronie. Taktyka Conte zdawała egzamin aż do 85. minuty, kiedy to Hamed Traore pięknym strzałem pokonał Handanovicia, zdobywając bramkę kontaktową. Ostatnie 5 minut to ropaczliwe ataki piłkarzy Sassuolo, których ofensywna postawa doprowadziła do kolejnej kontry Interu. Lukaku nie zmarnował tej okazji, umieszczając piłkę w bramce przeciwnika. Jak się jednak okazało Belg był na spalonym i gol nie został uznany. Gościom nie udało się ponownie przebić przez defensywę Nerazzurrich i Inter mógł cieszyć się z kolejnego zwycięstwa, które przybliża drużynę z Mediolanu do upragnionego scudetto.

Inter - Sassuolo 2:1 (1:0)

Bramki: 10' Lukaku, 67' Martinez - 85' Traore
Inter: Handanović - Skriniar, de Vrij, Darmian - Hakimi, Barella, Gagliardini (70' Vecino), Eriksen (59' Sensi), Young - Lukaku, Martinez(77' Sanchez)

Sassuolo: Consigli - Toljan (75' Haraslin), Chiriches (90' Karamoko), Marlon, Rogerio (75' Kyriakopoulos) - Obiang, Lopez, Traore, Djuricic, Boga (80' Oddei) - Raspadori

Żółte kartki: 17' Barella, 60' Young - 7' Consigli, 23' Traore, 84' Lopez

Sędzia: Massimiliano Irrati