Podnoszenie ciężarów - ME: fatalny Zwarycz, słabe występy Kaczmarczyk i Bębna
youtube

• Dodał: Rafał Kozieł
  • Data publikacji: 07.04.2021, 20:51

W środę na pomoście podczas Mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów oglądaliśmy trójkę reprezentantów Polski. Andżelika Kaczmarczyk zajęła 12. miejsce w kategorii do 71 kg kobiet. Na 11 pozycji zmagania zakończył Patryk Bęben w kategorii do 81 kg mężczyzn. Przykrą niespodziankę kibicom sprawił w tej samej kategorii Krzysztof Zwarycz. Będący jedną z polskich nadziei medalowych sztangista nie zaliczył żadnej próby w rwaniu, a następnie wycofał się z podrzutu i nie został sklasyfikowany w dwuboju.

W rywalizacji w grupie B kobiet polska zawodniczka osiągnęła 88 kg w rwaniu oraz 113 kg w podrzucie. Wynik z drugiej konkurencji jest nowym rekordem Polski do lat 20 oraz 23, natomiast 201 kg w dwuboju jest od teraz nowym rekordem Polski juniorek. W swojej grupie Kaczmarczyk zajęła czwarte miejsce, a po zsumowaniu wyników z obu grup została sklasyfikowana na 12. miejscu.

W grupie A najlepsza okazała się Brytyjka Emily Godley, poprawiając własny rekord życiowy do 227 kg, zdobyła złoty medal. Srebro przypadło Alessii Durante z Włoch (219 kg), natomiast brąz powędrował do Raluci Olaru (218 kg).

Na liście startowej rywalizacji mężczyzn w kategorii do 81 kg znalazło się dwóch Polaków: Patryk Bęben oraz Krzysztof Zwarycz. Pierwszy z Biało – Czerwonych, startujący w grupie B, uzyskał w dwuboju 310 kg i w swojej grupie zajął szóstą pozycję, natomiast finalnie został sklasyfikowany na pozycji 11. Bardziej rozczarował Zwarycz, będący jedną z nadziei medalowych polskiej reprezentacji. Po niezaliczeniu żadnej próby w rwaniu, zawodnik trenujący w Opolu wycofał się z rywalizacji w podrzucie i nie został sklasyfikowany w dwuboju.

Najlepszy w rywalizacji mężczyzn okazał się obrońca tytułu z Batumi, Antonino Pizzolato, który ustanowił nowy rekord Europy w dwuboju (370 kg). Włoch po pasjonującym boju wyprzedził nowego rekordzistę Europy w podrzucie (206 kg), Karlosa Nasara oraz Ritvarsa Suharevsa. Na szczególną uwagę zasługuję wyczyn Bułgara, który oprócz ustanowienia rekordu Europy seniorów w podrzucie, ustanowił także 6 nowych rekordów świata juniorów.