Serie A: Juventus górą w starciu z Napoli!

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 07.04.2021, 20:43

Zaległe spotkanie 3. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy Juventusem FC a SSC Napoli zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Po trafieniach Ronaldo i Dybali dla Juve i golu Insigne dla Napoli padł wynik 2:1. Wojciech Szczęsny mecz spędził na ławce rezerwowych, zaś Piotr Zieliński na placu gry spędził całe 90 minut.

Oba zespoły spisują się w tym sezonie dokładnie identycznie. Przed tym meczem „Stara Dama” znajdowała się na czwartej lokacie z 56 punktami na. Zawodnicy „Azzurrich” byli zaś na pozycję niżej i mieli identyczny dorobek punktowy co ich przeciwnicy. Rywalizacja ta była więc wybitnie ważna dla obu ekip, ponieważ przegrany zespół dość mocno mógł oddalić się od miejsca premiowanego grą w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie.  W pierwszym meczu tych drużyn w tym sezonie Napoli wygrało 1:0, jednak w rewanżu to „Bianconeri” wydawali się być delikatnym faworytem.

Obaj szkoleniowcy nie mogli skorzystać ze wszystkich zawodników ze swoich kadr. W ekipie prowadzonej przez Andreę Pirlo zabrakło Federico Bernardeschiego oraz Leonardo Bonucciego. Gennaro Gattuso nie mógł za to wystawić do rywalizacji Faouziego Ghoulama.

W pierwszych minutach rywalizacji gospodarze mieli delikatną przewagę. Szybko udokumentowali to trafieniem. W 12. minucie Federico Chiesa fantastycznie wymanewrował obrońców Napoli, podał do Cristiano Ronaldo, a Portugalczyk bez najmniejszych problemów wpakował piłkę do siatki bramki strzeżonej przez Alexa Mereta. Kolejne minuty pierwszej części gry były bardzo wyrównane, chociaż obie drużyny stworzyły sobie po kilka niezłych okazji, z których to jednak nie padło więcej goli.

Początek drugich 45 minut należał do gości. To oni mieli wtedy inicjatywę i dominowali na placu gry. Pomimo stwarzanych okazji nie potrafili oni pokonać Gianluigiego Buffona. W 71. minucie Fabian Ruiz był blisko zdobycia wyrównującej bramki, ale Buffon ponownie był na posterunku. Już dwie minuty później to Juventus zdobył drugiego gola. Paulo Dybala sprytnym uderzeniem pewnie pokonał Mereta. W samej końcówce meczu faulowany w polu karnym był Victor Osimhen, a jedenastkę na bramkę pewnie zamienił Lorenzo Insigne. Ostatecznie rywalizacja zakończyła się zwycięstwem Juve 2:1.

Wynik ten spowodował, że Juventus mocno ułatwił sobie sytuację awansu do przyszłorocznej Ligi Mistrzów. Dla Napoli porażka ta może z kolei oznaczać to, że Lazio mocno się do nich zbliży i rywalizacja o miejsca premiujące grą w europejskich pucharach będzie trwać do ostatniej ligowej kolejki.

Juventus FC – SSC Napoli 2:1 (1:0)

Bramki: 12’ Ronaldo, 73’ Dybala – 90’ Insigne(k.)

Juventus: Buffon – Sandro, Chiellini, De Ligt, Danilo – Chiesa (80’ Arthur), Bentancur, Rabiot, Cuadrado (69’ McKennie) – Morata (69’ Dybala), Ronaldo

Napoli: Meret – Hysaj (76’ Rui), Koulibaly, Rrahmani, Di Lorenzo – Demme (54’ Osimhen), Ruiz (89’ Petagna) – Insigne, Zieliński, Lozano (54’ Politano) – Mertens (76’ Elmas)

Żółte kartki: 54’ Sandro - 22’ Koulibaly, 81’ Rrahmani

Sędzia: Maurizio Mariani