Liga Mistrzów: wygrana PSG po fantastycznym meczu!

• Data publikacji: 07.04.2021, 22:54

W środę, 7 kwietnia, rozegrano kolejne spotkania ćwierćfinałowe Ligi Mistrzów. Na Allianz Arenie Bayern Monachium podejmował PSG. Mecz 3:2 wygrali zawodnicy z Paryża. Bramki dla paryżan zdobywali Marquinhos i dwukrotnie Kylian Mbappe.

Już w 3. minucie Maxim Choupo-Moting (Bayern) świetnie wyskoczył do dośrodkowania z rzutu rożnego, ale jego uderzenie głową odbiło się od poprzeczki. Natychmiastowo z kontrą wyszli zawodnicy z Paryża, przed polem karnym świetnym podaniem popisał się Neymar (PSG), który skierował piłkę do Kyliana Mbappe (PSG), a ten pokonał Manuela Neuera (Bayern) płaskim strzałem w prawy róg bramki.

W 10. minucie okazję miał Bayern, jednak strzał jednego z zawodników ubiegłorocznego zwycięzcy Ligi Mistrzów z krawędzi pola karnego zablokowali obrońcy mistrza Francji, a do odbitej piłki doskoczył jeszcze Leon Goretzka (Bayern), ale futbolówka po jego uderzeniu trafiła prosto w ręce Keylora Navasa (PSG). Kilka chwil później świetną akcję wyprowadzili goście, a do siatki trafił Julian Draxler (PSG), jednak bramka nie została uznana ze względu na spalonego. W 18. minucie rzut wolny z około 30 metrów wykonywali bawarczycy. Joshua Kimmich (Bayern) fantastycznie dośrodkował w pole karne, a do piłki dopadł Goretzka, ale ponownie jego strzał z bliskiej odległości zablokował Navas.

Z każdą kolejną minutą warunki na boisku robiły się coraz trudniejsze ze względu na mocno padający śnieg. W 28. minucie goście wykonywali rzut rożny i zdecydowali się na jego krótkie rozegranie, a piłkę otrzymał Neymar. Brazylijczyk postanowił posłać podanie za obrońców Bayernu, a do piłki dopadł Marquinhos (PSG) i płaskim strzałem pokonał Neuera. Niestety obrońca PSG doznał kontuzji przy akcji bramkowej na śliskiej murawie i chwilę później opuścił boisko.

Blisko dziesięć minut później po drugiej bramce gości Benjamin Pavard (Bayern) fenomenalnie dośrodkował w pole karne z okolicy 20 metra, a do piłki wyskoczył Choupo-Moting i uderzeniem głową pokonał bramkarza PSG. Do końca pierwszej połowy na boisku nie zobaczyliśmy już nic więcej.

Od początku drugiej połowy ponownie optyczną przewagę miał Bayern. Jednak 52. minucie we własnym polu karnym błąd popełnił Alphonso Davies (Bayern), który oddał piłkę Mbappe, ten już leżąc zdołał ją odegrać do Neymara, ale jego próbę udaremnił Neuer. W kolejnej akcji szansę miał Pavard. Francuz otrzymał piłkę w polu karnym, ale jego strzał z pierwszej piłki zablokował Navas.

W 60. minucie gry gospodarze wykonywali rzut wolny po faulu Draxlera. Dośrodkowanie w pole karne posłał Kimmich, a do futbolówki wyskoczył Thomas Mueller (Bayern) i strzałem głową w prawy górny róg bramki umieścił piłkę w siatce, czym doprowadził do remisu. Osiem minut później fantastyczną akcją popisał się Mbappe. Francuz otrzymał piłkę i pognał na bramkę Niemców. Tuż przed polem karnym poczarował piłką, aby w końcu oddać świetny strzał pomiędzy nogami Jerome Boatenga (Bayern), który wpadł do siatki tuż przy lewym słupku. To był prawdziwy popis umiejętności gracza PSG.

Chwilę później zamieszanie pod bramką PSG starał się wykorzystać Choupo-Moting, ale jego dwa szybkie strzały, najpierw piętką, a następnie pomiędzy nogami obrońcy PSG, zostały zablokowane przez Navasa. W kolejnych minutach na boisku nie wydarzyło się nic interesującego, aż do 85. minuty, kiedy to błąd popełnił obrońcy z Monachium i zostawili piłkę przed polem karnym, a do niej dopadł Draxler, ale jego strzał przeleciał wysoko nad poprzeczką. Po wznowieniu gry świetny atak wyprowadzili bawarczycy. Choupo-Moting wycofał piłkę do wbiegającego w pole karne Davida Alaby (Bayern), który huknął z pierwszej piłki z około 10 metrów, ale jego uderzenie minęło lewy słupek o milimetry.

W ostatniej minucie doliczonego czasu gry dośrodkowanie Mullera w polu karnym wślizgiem zablokował Colin Dagba (PSG) i gdy wydawało się, że obrońca PSG zagrał ręką sędzia wskazał na rzut rożny i ukarał żółtym kartonikiem Choupo-Motinga za dyskuje. Chwilę później arbiter zakończył spotkanie. Rewanż w Paryżu rozegrany zostanie 13 kwietnia.

Bayern Monachium - PSG 2:3 (1:2)
Bramki: 38' Choupo-Moting, 60' Mueller - 3', 68' Mbappe, 28' Marquinhos
Bayern: Neuer - Hernandez, Alaba, Sule (42' Boateng), Pavard - Kimmich, Goretzka (33' Davies) - Coman, Mueler, Sane - Choupo-Moting
PSG: Navas - Diallo (46' Bakker), Kimpembe, Marquinhos (29' Herrera), Dagba - Gueye, Danilo - Draxler, Neymar (90' Rafinha), Di Maria (71' Kean) - Mbappe
Żółte kartki: 35' Hernandez, 70' Kimmich, 72' Boateng, 89' Choupo-Moting - 62' Draxler
Sędzia: Antonio Mateu Lahoz