Wioślarstwo: zakończyły się europejskie kwalifikacje do Igrzysk
vanbasten12/ Creative Commons

• Data publikacji: 08.04.2021, 11:20

We włoskim Varese zakończyły się europejskie kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. W regatach jedynek i dwójek wagi lekkiej wystartowały osady z krajów, które do tej pory wywalczyły jedną, bądź nie wywalczyły żadnej kwalifikacji olimpijskiej.

Zawody w Varese miały zostać rozegrane w dniach 5-7.04. Niestety pogoda nie pozwoliła na przeprowadzenie wyścigów we wtorek i środę. Organizatorzy byli zmuszeni do przełożenia finałowych rozgrywek na czwartkowe przedpołudnie.

Najwięcej kwalifikacji olimpijskich wywalczyli reprezentanci Rosji, Grecji i Ukrainy. Do Tokio pojadą także przedstawiciele Portugalii (dwójka wagi lekkiej), Serbii (jedynka kobiet) oraz Węgier (jedynka mężczyzn).

W piątek na tym samym torze w Varese rozpoczną się Mistrzostwa Europy. Będą to pierwsze zawody wioślarskie na wodzie podczas sezonu olimpijskiego. W regatach weekendowych o medale powalczą także Polacy.