Liga Europy: remis Arsenalu ze Slavią

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 08.04.2021, 23:02

Arsenal zremisował 1:1 ze Slavią Praga w pierwszym spotkaniu dwumeczu w ćwierćfinale Ligi Europy. Bramki zdobywali Nicolas Pepe i Tomas Holes.

8 kwietnia to czas pierwszych meczów w ćwierćfinale Ligi Europy. Jednym z ciekawiej zapowiadających się starć to rywalizacja pomiędzy Arsenalem a Slavią Praga. Gospodarze rozgrywali bardzo przeciętny sezon. Ich obecna dziesiąta lokata w Premier League zwiastuje spore problemy z wywalczeniem miejsca premiującego grę w przyszłej edycji europejskich pucharów. W 1/8 finału Kanonierzy nie bez kłopotów wyeliminowali Olympiakos. Dużo spokojniejszą sytuację na krajowym podwórku mają goście z Czech. To pozwala Jindrichowi Trepisowskiemu na pełnej koncentracji w występach europejskich. Czesi dość nieoczekiwanie w poprzedniej rundzie wyeliminowali po szalonym dwumeczu Rangersów.

Po początkowym rozpoznaniu sił Slavia była bliska otworzenia wyniku. Lukas Provod zdecydował się na uderzenie z dystansu, lecz piłka poszybowała niewiele ponad poprzeczką. Kwadrans później Bukayo Saka zmarnował stuprocentową okazję, wychodząc sam na sam z Ondrejem Kolarem. Anglik nie dokręcił futbolówki i ta przeleciała obok słupka. Z minuty na minutę gospodarze zwiększali tempo gry. W 39. minucie Rob Holding po strzale głową i interwencji bramkarza, trafił w poprzeczkę. Do przerwy bezbramkowo.

Drugą połowę otworzyło uderzenie z rzutu wolnego w słupek Williana. Slavia odpowiedziała kontrą zakończoną strzałem Jana Borila, które wybronił Bernd Leno. W 62. minucie Alexandre Lacazette odebrał piłkę i pomknął przez pół boiska sam na sam z Kolarem, lecz fatalnie się pomylił, obijając poprzeczkę. Następnie groźnie uderzali Petr Sevcik i Gabriel Martinelli, a na tablicy wyników nadal widniało 0:0. Pierwszą bramkę zdobył rezerwowy Nicolas Pepe, skutecznie podcinając nad bramkarzem. Gdy wydawało się, że Kanonierzy dowiozą korzystny rezultat, strzałem głową trafił Tomas Holes. Remis 1:1 pozostawia otwartą sprawę awansu do półfinału rozgrywek. Za tydzień odbędzie się rewanż na Sinobo Stadium.

Arsenal - Slavia Praga  1:1 (0:0)

Bramki: Pepe (86') - Holes (90+4')

Arsenal: Leno - Soares, Holding, Gabriel, Bellerin - Willian (73' Martinelli), Smith Rowe (89' Ceballos), Xhaka (78' Elneny), Thomas, Saka (77' Pepe) - Lacazette (78' Aubameyang)

Slavia Praga: Kolar - Bah, Holes, Zima, Boril - Hromada (46' Sevcik), Dorley (68' Lingr), Stanciu (84' Masopust), Provod, Olayinka (86' Traore) - Sima (69' Sima)

Żółta kartka: 46' Zima

Sędzia: Andreas Ekberg (Szwecja)