NHL: Islanders potrzebowało karnych

• Dodał: Remigiusz Nowak
  • Data publikacji: 09.04.2021, 08:56

Niewiele brakowało, a faworyzowane New York Islanders zjechałoby z własnego lodu pokonane przez gości z Philadelphii. O zwycięstwie gospodarzy zadecydowały rzuty karne.

Islanders szybko zabrało się do roboty w meczu z Flyers. W 7. minucie wygrali wznowienie we własnej tercji, akcję z objechaniem bramki przeciwnika przeprowadził Pulock, następnie wyłożył krążek Nelsonowi, który to zdobył gola. Minutę później było już 2:0, a gumę po potknięciu gracza przyjezdnych przejął Komarov, następnie trafiła do Eberle, który podwyższył wynik spotkania.

To było jednak wszystko na co było stać w regulaminowym czasie gry Wyspiarzy. W 14. minucie Aube-Kubel odebrał krążek rywalowi i samotnie przejechał kawałek lodowiska i strzałem zza bulika kompletnie zaskoczył Sorokina. W 24. minucie wynik był już remisowy a obronę gości rozpracowało trio Konecny-Giroux-Voracek, a celny strzał oddał ten ostatni. Od tego momentu na tafli królowali bramkarze, a zwłaszcza Hart, golkiper Flyers popisał się kilkoma widowiskowymi obronami. Sorokin również pozostał niepokonany i wynik meczu musiał rozstrzygnąć się w karnych. Tutaj wyjaśnienie przyszło dopiero w piątej kolejce, kiedy dla nowojorczyków trafił Nelson i Islanders po potwornych mękach wygrało z Philadelphia Flyers.

New York Islanders - Philadelphia Flyers 3:2k. (2:1, 0:1, 0:0, 0:0d, k.1:0),

W Dywizji Centralnej swoją dominację potwierdziła drużyna Caroliny Hurricanes, która pokonała Florida Panthers 3:0. Liderowi wystarczyła jedna bramka w każdej tercji, co w połączeniu ze świetną dyspozycją jej bramkarza wytrąciła gościom wszystkie argumenty.

Carolina Hurricanes - Florida Panthers 3:0 (1:0, 1:0, 1:0),

Problemów z pokonaniem Detroit Red Wings nie miała drużyna Nashville Predators, która swoim rywalom wbiła 7 bramek. Czerwone Skrzydła potrafiły odpowiedzieć tylko jednym trafieniem na samym początku drugiej tercji.

Detroit Red Wings - Nashville Predators 1:7 (0:0, 3:1, 4:0),