PKO Ekstraklasa: wygrana Jagiellonii z Cracovią

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 09.04.2021, 20:10

Jagiellonia pokonała na własnym boisku Cracovię 2:1. Gospodarzom udało się wyjść ze stanu 0:1 i odwrócić losy spotkania na swoją korzyść.

Pierwsza groźniejsza sytuacja od razu przyniosła gola. Nieczysto w piłkę trafił Augustyn, a spadającą futbolówkę uderzył Thiago. Ta po rękach Xaviera Dziekońskiego znalazła się w siatce. Chwilę później Cracovia mogła prowadzić już dwoma golami, ale w stuprocentowej okazji Rivaldinho trafił w słupek. W 26. minucie wrzutkę Tomasa Prikryla wykorzystał Bartosz Bida i na tablicy wyników pojawił się remis. Goście ponownie obili obramowanie bramki po ładnym uderzeniu Milana Rodina. Ponownie niewykorzystana sytuacja się zemściła na podopiecznych Michała Probierza. Po wrzutce z rzutu wolnego głową piłkę do bramki skierował Taras Romanczuk.

W drugiej połowie obie drużyny wyraźnie spuściły z tonu. Wyróżnić można jedynie dwie próby Sergiu Hanci. Rumun najpierw strzelił ponad poprzeczką, a póżźniej próbował zaskoczyć Dziekońskiego, wkręcając z rzutu rożnego. Ten jednak nie dał się zaskoczyć. Cracovii, a konkretnie Pelemu van Amersfoortowi udało się umieścić piłkę w siatce, lecz gościom zdecydowanie nie sprzyjało szczęście i Holender był na niewielkim ofsajdzie. Zwycięstwo pozwoliło się Jagiellonii przesunąć na 9 miejsce w ligowej tabeli. Cracovia nie poszła za ciosem i tym razem nie dopisała sobie choćby oczka.

Jagiellonia Białystok - Cracovia Kraków 2:1 (2:1)

Bramki: 25' Bida, 37' Romanczuk - 14' Thiago

Jagiellonia: Dziekoński - Prikryl, Augustyn, Tiru, Pospisil - Mystkowski (68' Bortniczuk), Romanczuk, Bida (68' Makuszewski), Imaz, Wdowik - Twardek (73' Kwiecień)

Cracovia: Niemczycki - Rapa, Szymonowicz, Rodin, Ferraresso (61' Strózik) - Hanca, Dimun (61' Loshaj), Sadiković, Thiago (74' Piszczek) - van Amersfoort, Rivaldinho (61' Alvarez)

Żółte kartki: 50' Bida, 92+1' Kwiecień, 93+1' Imaz - 67' Szymonowicz, 79' Hanca, 92+3' Loshaj

Sędzia: Paweł Gil