Fortuna 1 Liga: Resovia sensacyjnie pokonuje ŁKS!

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 10.04.2021, 16:53

Spotkanie 24. kolejki polskiej Fortuna 1 Ligi pomiędzy Resovią Rzeszów a ŁKS-em Łódź zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Po trafieniu Wróbla padł wynik 2:1.

Oba zespoły spisują się w tym sezonie diametralnie różnie. Przed tym meczem „Sovia” znajdowała się na przedostatniej siedemnastej lokacie z 16 punktami na koncie. Zawodnicy „Rycerzy Wiosnych” byli zaś na trzeciej pozycji i bardzo dzielnie walczą o szybki powrót do PKO BP Ekstraklasy.  W pierwszym meczu tych drużyn w tym sezonie ŁKS wygrał 2:1 i również w tym meczy był dość znacznym faworytem.

Obaj trenerzy mogli skorzystać w tym meczu praktycznie ze wszystkich zawodników ze swoich kadr.

Od początku meczu to Resovia miała przewagę i była zdecydowanie bliżej bramki. Najbliżej trafienia był w 20. minucie Oliver Podhorin, lecz jego uderzenie wylądowało jedynie na poprzeczce bramki strzeżonej przez Arkadiusza Malarza.

Obraz gry w drugiej części gry nie uległ zmianie. W 57. minucie zobaczyliśmy pierwszą bramkę w tym meczu. Po dośrodkowaniu Radosława Adamskiego bramkę głową zdobył Jakub Wróbel. Kolejne minuty to dalsza dominacja Resovii. Śmiało można powiedzieć, że łodzianie praktycznie nie istnieli na boisku i patrząc tylko na tą rywalizację można by powiedzieć, że oba zespoły znajdują się na dokładnie odwrotnych pozycjach w tabeli. W 80. minucie to ŁKS był jednak blisko wyrównania. Po rzucie wolnym w poprzeczkę strzelił Pirulo. Końcowe minuty należały do gości. Mieli kilka ciekawych akcji, ale ostatecznie to Resovia triumfowała 1:0.

Wynik ten spowodował, że ŁKS nie wykorzystał potknięć rywali i nie zdołał odskoczyć w tabeli goniącemu go peletonowi. Dla Resovii wygrana ta jest z kolei bezcenna, szczególnie biorąc pod uwagę jak bardzo podopieczni Radosława Mroczkowskiego potrzebują punktów by uniknąć relegacji do niższej ligi.

Resovia Rzeszów – ŁKS Łódź 1:0 (0:0)

Bramki: 57’ Wróbel

Resovia: Dybowski – Słaby, Kubowicz, Podhorin, Jaroch – Adamski (65’ Demianiuk), Wasiluk, Soljić, Mikulec (81’ Mikulec) – Zdybowicz (54’ Twardowski), Wróbel (81’ Hebel)

ŁKS: Malarz – Klimczak (72’ Sekulski), Sobociński, Dąbrowski, Nawotka (46’ Rozwandowicz) – Tosik, Marciniak – Pirulo, Rygaard, Trąbka (62’ Ricardinho) – Janczukowicz (62’ Sajdak)

Żółte kartki: 72’ Twardowski, 79’ Soljić – 18’ Marciniak, 35’ Nawotka, 84’ Sekulski

Sędzia: Tomasz Wajda