Southampton wciąż w Premier League!

• Data publikacji: 08.05.2018, 22:21

Piłkarze Swansea, po przegranej z Bournemouth, wylądowali w strefie spadkowej. Choć jedynym dotychczas wyłonionym spadkowiczem w lidze był zespół Stoke -  ewentualne zwycięstwo jednej z drużyn w rywalizacji Swansea – Southampton oznaczało pożegnanie West Bromwich Albion z Premier League. Łabędzie jednak wciąż potrzebowały dwóch zwycięstw, aby utrzymać się w lidze. W tym zwycięstwa w rywalizacji z drużyną Świętych.

Do spotkania obie drużyny przystąpiły z dorobkiem 33 punktów.  Lepszy bilans bramkowy uchronił zespół Jana Bednarka przed  obecnością w strefie spadkowej, jednak przed meczem widmo Championship wisiało również nad nim. Stawka meczu była ogromna, stąd zaangażowanie zespołów w walkę od pierwszej minuty.

Pierwsza połowa rywalizacji upłynęła bezbramkowo. Gospodarze lepiej rozgrywali swoje akcje, jednak nie potrafili ich wykorzystać do objęcia prowadzenia w meczu. W 47. minucie spotkania blisko zdobycia bramki był Jordan Ayew. Lecącą pod poprzeczkę piłkę obronił jednak bramkarz Southampton, który uchronił swoją drużynę przed stratą pierwszego gola. Również Łukasz Fabiański skutecznie chronił siatkę Łabędzi, broniąc dotychczas wszystkie strzały.

W 65. minucie Polak grający w zespole gości został staranowany przez swojego drużynowego kolegę. Golkiper  znokautował  Jana Bednarka w trakcie piąstkowania, w związku z czym obrońca musiał opuścić boisko. Za Polaka na murawę wszedł Manolo Gabbiadini, który w 72. minucie meczu pokonał Łukasza Fabiańskiego i, po dobitce strzału Austina, wyprowadził Southampton na prowadzenie. Swansea zmuszona była rzucić się do ataku, jednak ofensywa Łabędzi była bezskuteczna.   W 90. minucie świetną okazję na 0:2 zmarnował Shane Long, który trafił w boczną siatkę. Sześć doliczonych minut do drugiej połowy meczu nie wystarczyły Łabędziom. Drużynie Fabiańskiego pozostały jedynie matematyczne szanse na pozostanie w elicie, jednak sama możliwość prześcignięcia Southampton jest znikoma. Kluczowe spotkanie w walce o utrzymanie w Premier League wygrywa jedną bramką Southampton. Były napastnik Napoli bohaterem Świętych. Drużyna Grzegorza Krychowiaka drugim spadkowiczem Premier League.

Swansea 0-1 Southampton