Fortuna 1 Liga: remis Jastrzębia Zdrój z Górnikiem Łęczna

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 10.04.2021, 18:21

GKS Jastrzębie zremisował 1:1 na swoim stadionie z Górnikiem Łęczna. Bramki w obu drużynach strzelali snajperzy Daniel Szczepan i Bartosz Śpiączka. Punkt pozwolił gospodarzom zrównać się z trzecim od końca Zagłębiem Sosnowiec. Goście pozostali na drugim miejscu i odskoczyli na jedno oczko od ŁKS-u Łódź.

Po bardzo udanej rundzie jesiennej Górnik Łęczna gorzej wznowił rozgrywki. Gościom przydarzyły się dwie porażki, w tym dotkliwe 0:3 z innym kandydatem do awansu Radomiakiem Radom. Jednak to podopieczni Kamila Kieresia byli faworytami w derbowym starciu z GKS-em Jastrzębie. Drużyna prowadzona przez Łukasza Włodarka miała za sobą fatalną serię pięciu porażek z rzędu. Gospodarze spadli już na przedostatnie miejsce w tabeli i widmo spadku coraz wyraźniej zaglądało im w oczy.

Z przebiegu meczu to ekipa GKS-u bardziej zasługiwała na zdobycie trzech punktów. W pierwszej połowie Łęcznianie zupełnie oddali pole gospodarzom, którzy stworzyli sobie kilka niezłych sytuacji. Dobrze w bramce spisywał się Maciej Gostomski, udaremniając próby Marka Mroza i Farida Aliego. Bez szans był jednak przy główce Daniela Szczepana. Napastnik zdobył jedynego gola w pierwszej części gry.

Na drugą połowę Kamil Kiereś desygnował trzech nowych zawodników w nadziei na poprawę jakości w poczynaniach jego podopiecznych. Przez długi czas na boisku niewiele się działo. Dopiero po golu w 72. minucie głową autorstwa Bartosza Śpiączki piłkarze podkręcili tempo gry. Na kwadrans przed końcem w sytuacji sam na sam z Alim, górą był Gostomski. W samej końcówce gospodarze trafili jeszcze w słupek.

GKS 1962 Jastrzębie Zdrój - Górnik Łęczna 1:1 (1:0)

Bramki: 21' Szczepan - 72' Śpiączka

GKS Jastrzębie: Pawełek (69' Drazik) - Kulawiak, Komor, Szcześniak, Witkowski - Bielak, Ali, Mróz, Zejdler (60' Feruga), Jadach (60' Niewiadomski) - Szczepan (73' Rumin)

Górnik Łęczna: Gostomski - Leandro, Pajnowski, Midzierski (46' Baranowski), Orłowski (46' Matei) - Mak (79' Banaszak), Stromecki, Cierpka, Kalinkowski (46' Wojciechowski), Goliński (67' Kukułowicz) - Śpiączka

Żółte kartki: 78' Feruga, 88' Bielak - 34' Midzierski, 37' Leandro, 45' Pajnowski

Sędzia: Marek Opaliński